reklama

Pielęgnacja noworodka

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2012' rozpoczęty przez geniusia, 28 Grudzień 2011.

1. geniusia

geniusia doula

Na życzenie zakładamy temat przydatny - co używałyśmy (mamy doświadczone), co używamy (świeżo upieczone mamy) .

2. cyśka

cyśka drogeriamarco.pl

Ja się tak zastanawiam czy po kąpieli noworodka powinnam jeszcze smarować mu ciałko i buzię jakimś kremem czy coś takiego??? Pojęcia nie mam:no:
    A do tego ostatnio siostra mi powiedziała że po każdej kąpieli smarowała małej wszystkie zagięcia czyli zgięcie w łokciu,przy nadgarstku,pod paszkami i faldki na szyi spirytusem.Wiecie coś o tym??? Ech jaka ja ciemna jestem aż strach:confused:
    A i ostatnio oglądałam w necie że do przemywania oczek dzidzi można używać zwykłej przegotowanej wody,nie musi być koniecznie sól fizjologiczna,choć na początek zakupiłam kilka jej ampułek.

3. reklama
  4. daissy_

daissy_ Fanka BB :)

ja nigdy nie słyszałam o tym spirytusie :confused: a po co ona nim smarowała?

5. cyśka

cyśka drogeriamarco.pl

Powiedziała że tak jej kazali w szpitalu czy położna mówiła jakoś tak, chyba żeby odkazić te zagięcia kurcze sama nie wiem.Nie dopytałam.Ale spytam

6. dagrab

dagrab Fanka BB :)

Moja siostra tez oczka przemywala gazikiem i woda przegotowana, ale do noska chyba lepiej ta sol wkraplac jak bedzie potrzeba.Wydatek maly a zawsze moze sie przydac taka sol.

7. daissy_

daissy_ Fanka BB :)

ja do nosa używałam wody morskiej, psikałam na patyczek i tak nawilżałam nosek. Do oczek sól fizjologiczna.

8. Cyska a może malenstwo miało problem z potowkami.normalnie chyba się tego nie praktykuje zwłaszcza ze dzieci mają skórę pergamin.ja po kąpieli będę smakować cienko oliwka ale nie taka parafinowa tylko naturalną hippa albo bubchen.

9. cyśka

cyśka drogeriamarco.pl

Nic mi o potówkach u niej nie wiadomo.:confused:

10. reklama
  11. hooba

hooba lutówka 2009 i 2012

Ja do oczek stosowałam sól, do noska wodę morską, do kąpania stosowałam oilatum i już nie smarowałam niczym. Na początku pupcię przemywałam przegotowaną wodą przy każdym zmienianiu pieluszki - nie używałam chusteczek. Na spacery jedynie smarowałam buzię kremem. A o spirytusie też nie słyszałam :sorry2:.

12. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

CYŚKA a przypadkiem córeczka siostry niebyla grubiutka i niemiała przez to odparzeń pod szyjka i paszkami?
    Moja tak miala do tego skora strasznie sie jej łuszczyła a umycie i osuszenie tych miejsc było bardzo trudne,ja smarowalam sudokremem pierwsze słyszę że spirytusem przecież można tym uszkodzić delikatną skórkę.
    A i wbrew pozorom skóra noworodka wcale nie jest taka idealna,przez kilka dni po porodzie łuszczy się na rączkach nóżkach i zgięciach,zwłaszcza u dzieci przenoszonych.

Poleć forum