reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja pupy pomozcie

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam, czym mogę smarować pupe mojej miesięcznej córce. Stosuje Linomag, Nivea na odparzenia, z Bambino do pielęgnacji i Alantan puder, na przemian smaruje a ona nadal jest strasznie czerwona. Przewijam ja co 2-3 h i po każdej kupce ale wiadomo w nocy jak śpimy wszyscy to zdaza jej się przez sen zrobić no i śpi nie raz z nią z godzine ale nigdy nie długo i od razu jest taka czerwona że wręcz mam wrażenie że zaraz się rana jej zrobi. Już nie wiem co stosować. Doradzcie :(
 
reklama
Rozwiązanie
Ja używałam mixa baby na odparzenia, bardzo fajny krem, ale z tego co sprawdzałam, nie ma go w rossmanie, gdzie kupowałam. Dobry jest też Nivea S.O.S (taki biały). Do tego dostałam maść robioną w aptece, ale to było z polecenia lekarza (Jasio po operacji miał specyficzne kupki i z tego powodu dostał maść na receptę). Niektórzy polecają jeszcze siemię lniane, kąpiel w krochmalu. Ja tylko wietrzyłam pupę, w ogóle Jasio w tym czasie leżał bez pieluszki na podkładzie jednorazowym. I jak mówią dziewczyny, chusteczki be, ale gąbeczką i wodą myć pupkę. No i faktycznie, zmiana pieluch co 2-3h przy odparzeniu to za rzadko. I nie obraź się @Magda_lena24, ale jak wiesz, że dziecko Ci się odparza, to w nocy na budziku bym wstawała żeby...
Nie wiem jakiego Linomagu używasz. Ja polecam ten
5cf17154efbf8de124327f9286da4c3c.jpg


A moze pupa robi sie czerwona po chusteczkach nawilzanych? Czy raczej typowo to odparzenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Witam, czym mogę smarować pupe mojej miesięcznej córce. Stosuje Linomag, Nivea na odparzenia, z Bambino do pielęgnacji i Alantan puder, na przemian smaruje a ona nadal jest strasznie czerwona. Przewijam ja co 2-3 h i po każdej kupce ale wiadomo w nocy jak śpimy wszyscy to zdaza jej się przez sen zrobić no i śpi nie raz z nią z godzine ale nigdy nie długo i od razu jest taka czerwona że wręcz mam wrażenie że zaraz się rana jej zrobi. Już nie wiem co stosować. Doradzcie :(
Zrezygnuj z chusteczek na rzecz przemywania pupy woda przegotowana lub naparu z rumianku (ale trzeba uwazac rumianek lubi uczulac) sporo wietrz pupe. A probowalas zmienic pieluszki na inne, bo czasem w nich samych tkwi problem... A przy odparzeniach zmienianie pieluchy co 2-3 h to zbyt rzadko. Ja przy pierwszej corce tez jakis czas mialam problem i pieluszki zmienialam jak tylko siku zrobila nie czekalam jak pielucha pelna byla...
 
Ja polecam alantan zielony zmieszany z sudokremem i odrobiną tormentiolu. Nam pomogło to przy strasznych odparzeniach gdy córka przechidzila Rotawirusa. Dużo wietrzyc pupę, przemywac wodą a nie chusteczkami. I tak jak dziewczyny piszą - przyjżyj się czy córka nie ma uczulenia na chusteczki bądź pampersy. I moim zdaniem za dużo specyfików używasz i któryś z nich też może źle wpływać na pupe(bambino, nivea).
 
Ostatnia edycja:
Ja używałam mixa baby na odparzenia, bardzo fajny krem, ale z tego co sprawdzałam, nie ma go w rossmanie, gdzie kupowałam. Dobry jest też Nivea S.O.S (taki biały). Do tego dostałam maść robioną w aptece, ale to było z polecenia lekarza (Jasio po operacji miał specyficzne kupki i z tego powodu dostał maść na receptę). Niektórzy polecają jeszcze siemię lniane, kąpiel w krochmalu. Ja tylko wietrzyłam pupę, w ogóle Jasio w tym czasie leżał bez pieluszki na podkładzie jednorazowym. I jak mówią dziewczyny, chusteczki be, ale gąbeczką i wodą myć pupkę. No i faktycznie, zmiana pieluch co 2-3h przy odparzeniu to za rzadko. I nie obraź się @Magda_lena24, ale jak wiesz, że dziecko Ci się odparza, to w nocy na budziku bym wstawała żeby pieluszkę zmienić :)
 
reklama
Tormentalum u nas jedynie pomogło. Z odparzeniami walczyliśmy 2 miesiące, nie pomagały kąpiele w krochmalu maści typu linomag alantan, sudocrem, nic. Dopiepr tormentalum pomogło. Odstaw chusteczki nawilżane. Tormentiol nie jest zalecany. Jego " zamiennik" bez szkodliwego kwasu borowego to właśnie tormentialum
 
reklama
Hej ☺

Miałam ten sam problem tyle że u nas porobiły sie rany używaliśmy alantan, sudocrem, nivea, bepanten, zjajka, mąke ziemniaczaną nic kompletnie nie pomagało.
Zrezygnowałam całkowicie z chuteczek nawilżanych kupiłam maść TORMENTALUM i wszystko znikło po paru dniach ☺ , tormentiolu nie kupuj bo zawiera kwas borowy który szkodzi .
Odkąd używamy wody i płatków bawełnianych do mycia pupy nic więcej sie nie pojawiło ☺
 
Do góry