reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielegnacja rany po cc po zdjeciu szwow

Rocielle

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej. Dzis zdjeli mi szwy po cc. Szczeze, wyhlada to okropnie :( pytałam sie jak moge pielegnowac ta rane to powiedzieli mi zeby tylko wietrzyc i nic po za tym. Czytalam w internecie rozne artykulu ze warto przemywac octaniseptem, szarym mydlem. A wy jak robilyscie? Wogole skoro wietrzyc to majtki siatkowe chyba sa ok?

reklama

Patrycja35

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej. Dzis zdjeli mi szwy po cc. Szczeze, wyhlada to okropnie :( pytałam sie jak moge pielegnowac ta rane to powiedzieli mi zeby tylko wietrzyc i nic po za tym. Czytalam w internecie rozne artykulu ze warto przemywac octaniseptem, szarym mydlem. A wy jak robilyscie? Wogole skoro wietrzyc to majtki siatkowe chyba sa ok?
Majkti siatkowe to błogosławieństwo...sa w aptece plasty na rane o cesarce..stwarzaja optymalna ochrone w gojeniu rany..stanowia barierie przeciw bakteriom oraz zapobiegaja robieniu sie zrostow

Ika88

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Tak jak piszesz, octenisept i szare mydło, w poporodowych gaciach chodziłam chyba z 2 miesiące, tak bałam się zwykłej bielizny ;D

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja używałam tylko oktaniseptu i przemywałam ranę pod prysznicem tylko wodą. W majtkach chodziłam normalnych tylko zakładałam je bardzo nisko tak , żeby były niżej rany z przodu.

Jaasna

Rozwiązania
0
Podpinam się pod powyższe odpowiedzi - tylko octenisept 2-3 razy dziennie i normalna higiena/ prysznic.
Popieram majtki siateczkowe lub bawełniane bezuciskowe z niskim stanem (mnie osobiście przez pierwszy miesiąc pasowały te siateczkowe).
Od siebie jeszcze dodam (też miałam cesarki latem), żebyś korzystała z tego, że jest lato i chodziła w przewiewnych sukienkach - im lepsza wentylacja ciepłym, podwórkowym powietrzem tym szybciej rana się zagoi i zmniejsza sie ryzyko paskudzenia się jej.

K8y

Rozwiązania
0
Rana na początku wygląda strasznie z czasem robi się jasniutka. Ja używałam maści silikonowej na blizny i stała się taka mniej wyczuwalna i bardzo elastyczna

Rocielle

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
To w takim razie dzis pojdzie w ruch szare mydlo i octanisept :). Dlugo utrzymuje sie opuchlizna w okolicy ciecia? Boli mnie z jednej strony tam mam bardziej opuchniete i to bardziej idzie w bok jakbym jeden bok miala nadwyrezony, to normalne? Ten bok boli mnie od poczatku.

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja miałam opuchliznę do około miesiąca. Jesteś na świeżo po cc to normalne, że Cię boli. Trzeba czasu :)

reklama

erligerli

Zaangażowana w BB
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
szare mydło jak najbardziej ok, tylko dobrze wysusz i smaruj i delikatnie masuj, takie kółeczka kręć. Dwa razy dziennie żel silikonowy na blizny. Ja miałam bliznasil, blizan i ten pierwszy bardziej wydajny. Jak się zagoi całkiem to mobilizuj bliznę, tak jakby w przeciwnych kierunkach rozciągaj, to co pod skórą. I wizyta u dobrego fizjo polecam. Mi pokazał co robić z blizną. Żaden lekarz, ani w szpitalu o tym nie mówią. Zdrówka;-)

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry