reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja skóry noworodka

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Dziewczyny jak że jestem zielona w tym temacie, chętnie poznam wasze sposoby.
Czy dziecku jest potrzebny krem, oliwka? Po kąpieli, a może wcale nie są potrzebne kosmetyki prócz mydełka?

Jestem za używaniem jak najmniejszej ilości kosmetyków. Może jest któraś która nie używała ich wcale? :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
my mamy płyn do kąpieli nivea i do kąpieli oliwka bambino lub balsam po kąpieli też z nivea( taki niebieski z pompką)
 
Niestety niektóre mydełka nie zapewniają wystarczającej pielęgnacji skóry dziecka, dlatego lepiej używać balsamu lub oliwki - ja osobiście wolę stosować to drugie.
 
Wg mnie najlepiej jak najmniej kosmetyków, a jeśli już to takie, które zawierają emolienty, dzięki czemu skóra się nie wysusza. Sama używam Oilatum Baby, koszt coś koło 30 zł. :)
 
No ja tez stosuje emolienty, bardzo dobre sa i rewelacyjnie dzialaja na skore, jest po nich gladka i nawilzona.

zabrzmialo to jak reklama conajmniej :)
 
Nie da się powiedzieć jednoznacznie jaki konkretny kosmetyk jest dobry dla wszystkich dzieci bo każde dziecko inaczej reaguje na dany kosmetyk. Ja stosowałam oliwkę i dobrze się sprawdzała.
 
reklama
Nie ma sensu nakładac balsam na dziecko jeśli jego skóra jest zdrowa. Choć z reklamach pokazane są różne rzeczy, często nie warto im wierzyć.
Jeśli jednak skóra malucha jest sucha, to najlepiej użyć naturalnych kosmetyków bez żadnych dziwnych substancji, żeby się nie uczuliło, wtedy też sprawdza się oliwka.
 
Do góry