reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Hej Mamusie! Przywitałam się już z Wami na Grudniu i chciałam podziękować za ten nowy temat. Właśnei przeczytałam te kilka stron i od razu mi raźniej, bo mam podobne problemy. Też stouję osłonki i to mi życie uratowało, zwłaszcza psychiczne, ale narazie nie wyobrażam sobie karmienia bez. Emilka tak czasami szybko szuka piersi i jak złapie to oj....
Czytałam w jakiejś gazecie pytanie do lekarza, czy jak kobieta karmiła przez 5 miesięcy w osłonkach to czy teraz karmienie w osłonkach jak Mała zaczyna mieć ząbki nie zaszkodzi? Lekarz napisał, że Mała już pewnie umie ssać i można spróbować karmić bez. Ale, że one nie przeszkadzają w ząbkowaniu.
Z tego wnioskuje, że mogę się troszkę usprtawiedliwić i karmić w osłonkach :)

Goniu Najważniejsze, że masz pokarm. U mnie po cesarce było ciężko i w szpitalu się załamałam. Wystarczyłoowrócić do domu i się odprężyć. Nastawienie psychiczne jest ogromnie ważne!!!!
 
reklama
Ale fajny wątek! Trochę mnie nie było a tu taka niespodzianka! Mój Mateusz też ma czkawki i gdzieś czytałam, że u dzieci to norma i że im to właściwie nie przeszkadza, wiec nie ma się czym martwić, a jemu akurat najlepiej pomaga przyssanie do cycolka:) Co do pokarmu to mam go dużo, Mati jest małym łakomczuszkiem i je bardzo łapczywie, zdarza mu się przejeść i nawet zwrócić (takie dużo większe ulanie) nadmiar, macie ze swoimi dzieciaczkami coś takiego? Od kilku dni jeszcze jednak rzecz mnie niepokoi, Mati ma zaparcia, nie robi kupki przez dwa dni, widać że boli go brzuszek, bo się napina, pręży, jakby próbował wycisnąć. Wczoraj z tego powodu był taki płacz, że poszliśmy do lekarza, po badaniu wszytstko ok, dobrze przybiera na wadze (ok. 300 g na tydzień), dziś zaniesliśmy do badania mocz i miał pobierana krew. Zobaczymy... Może znacie jakies sposoby na zaparcia, może jakbym coś zjadła, to by go ruszyło? Będę wdzięczna! :)
 
wydaje mi sie ze to nie koniecznie zaparcie ale moze byc wzdecia mi dzisiaj polecila w aptece masc majerankowa do masowania brzuszka tylko masujemy wedlug wskazowek zegara małą bolał brzuszek i okropnie sie prezyła wymasowalismy brzuszek i odpukac spi juz trzecia godzinke wiec chyba poskutkowalo :) jestem hepiii bo juz sie balam :)
 
Hej dziewczynki :)

Wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie u lekarza i w zasadzie wszystko jest w porządku :) Jestem nie do końca zadowolona z ważenia Kamilka, bo pielęgniarka zważyła go w ubranku i wyszło, że waży 4570. Odjęła tak na oko 270 g na ubranko i pampersa i wpisała do książeczki wagę 4300. Kurcze, tak jakby nie możnaby go rozebrać do tego ważenia jak w szpitalu :( No i ponoć te 300 gram na tydzień to dobry przyrost wagi. A jak Wasze dzieciaczki przybierają na wadze ?
Poza tym pan doktor kazał dawać pieluchę tetrową między nóżki ( na pampersa ) żeby bioderka się lepiej kształtowały chyba.
Czy Wy kładziecie kruszynki na brzuszku ? Pan doktor powiedział żeby śmiało kłaść ..
A jak tam pępuszki Waszych Maleństw ? Kamilkowi jeszcze nie odpadł :( a jutro kończy 2 tygodnie ...
No i napiszcie, czy podajecie już witaminkę D 3 ? My mamy zacząć jakoś za tydzień.
A tak wogóle to się jakoś za bardzo wszystkim przejmuję :( Ech, te początki trudne :( Mam nadzieję, że jakoś to minie ...
 
Bartys u mnie jest tak ze to pediatra przychodzi do dziecka, wiec czekam, jestem ciekawa jak z waga, bo martwie sie, ze za malo je. Pieluszke klade na pampersa, a nie wydaje Ci sie ze pampers 1 jest za maly na dzieciakczki w tym wieku, moj ma takie pregi w pachwinkach, a zkolei jak za luzno zapieluszkuje to leci obok ???

w szpitalu lekarz tez polecal kladzenie malenstwa na brzuszku, tylko uwaga na glowke, musi byc na prawej lub lewej stronie, bez zatykania noska i buzki.

tez sie wszystkim przejmuje ;) najbardziej cyckami, jutro wypozyczam elektryczna dojarke, zeby pobudzic, bo ciaagle wydaje mi sie ze mam malo. Acha, znajoma farmaceutka polecila rewelacyjna masc na popekane brodawki - Maltan - b sie sprawdza przy ostro poranionych.
 
Hejka, laseczki!!
Moja Misia wczoraj w ubrankach ważyła 3600, a w czwartek, w dniu wyjścia ze szpitala 3000 (ale bez ciuszków) więc sądzę, że przybrała gdzieś 400 gram...
Jeśli chodzi o to kładzenie na brzuszku, to faktycznie pediatrzy zalecają, ale tylko wtedy gdy dziecko jest "pod nadzorem" i w rzadnym wypadku w nocy - trzeba wtedy pilnować, żeby maluszek się nie zadławił, albo nie leżał na nosku - to chyba sprzyja nagłej śmierci łóżeczkowej... ale jeśli mamy maleństwo na oku to jaknabardziej.
Moja córcia też jeszcze się nie rozstała z kikutkiem, a 2 tygodnie będzie miała w piątek. Na razie powoli się odrywa, ale jeszcze się trzyma...
Witaminę D3 mam dawać małej po skończeniu 2 tygodnia i mam podawać 2 kropelki dziennie bezpośrednio na język przed karmieniem - no i tak napewno do 1,5 roku, a nawet do 2 lat!
 
Gonia Kamilek też ma odgniecione prążki na nożkach od pampersa, ale myślę, że to tak musi być, bo te mini ( z numerkiem 2 ) byłyby chyba za duże ...

Jeśli chodzi o brodawki, to narazie nie mam problemów, są zaczerwienione, ale otoczka jest nietknięta ( Kamilek chyba za płytko chwyta, ale z drugiej strony ja mam dość duże same brodawki i on nie jest chyba w stanie złapać więcej ??? Nie wiem jak to powinno być, czy wielkość brodawki ma tu jakieś znaczenie ???
 
moja hania bardzo lubi lzec na brzuchu,klade ja kilka razy dzinnie,bo niby jak sobie tak brzuszek rozmasuje to kolek nie ma takich.Jak ja połoze na pleckach,toszybko sie nudzi i jęzczy a na brzuchu to lepiej lezy.W nocy jak nie spi tez ją kładę na brzuchu,ale wtedy oczywiscie tez nie spię.

Hani dzisiaj dopiero odpadl pępek.Na początku kazali przemywac po kąpieli,porem 3 razy dzinnie,potem przemywałam jej za każdym razem jak zmieniałam pieluche,ale dopiero po trzech tygodniach odpadl.

Własnie,Hania tez ma odbite prążki na nóżkach.Ale my używamy dwójki juz.No i wczoraj se zastanawiałam nad wieksymi,ale one są przeciez do 6 kilo,a Hania jeszcze tyle nie wazy.

Nie wiedziałam,ze tak trzeba kłaść pieluche na pampesa.Ale to każde dziecko tak powinno??Hm..
 
reklama
Dziewczynki mam pytanie raczej do tych co karmią butelką, ile ml potrzeba przygotować maluszkowi na jeden posiłek ???
Mój Kacperek ssie cyca, ale czasami się tak złości, że nie może dobrze złapać i zassać mimo iż mleko leci, taki z niego mały uparciuch i leniuszek. Dlatego zciągam mleko laktatorem i daje mu z butelki, bo nie chce żeby był głodny. Wypija 50-60 ml ale nie wiem czy to za mało czy za dużo ??? Czasami wypije butelke i chce jeszcze ale nie chce żeby się przejadł.
Więc tak naprawdę to nie wiem ile mam mu tego pokarmu do butelki ściągać ???
Może Wy mi pomożecie, a może wiecie co zrobić aby chciał ssać pierś ???

 
Do góry