reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

**********pielęgnacja**********

Goniu moje dziecko tez uczulone i nie cierpi na brzuszku, wlasnie sie tak smiesznie wije i jeczy no przechodzi to w placz taki delikatny i trzeba nerwuska przelozyc na plecki a i tak sie nie podoba bo najlepiej u mamusi na raczkach  :) :) ale ja juz sie tym zajmuje mala terrorystka i oduczy sie symulowania placzu zeby dostac sie opka...
Arkadiusz i Basia pozdrawiam mamusie styczniowa ;) jesli karmisz piersia to nie ma potrzeby podawania herbatki tylko piers ewentualnie na uspokojenie tak jak u mnie w szpitalu mowili wode z glukoza, przy sztucznym ja osobiscie dopajam moja Ade wlasnie herbatka hippa z kopru wloskiego... :)
 
reklama
Emilka też nie lubi leżeć na brzuszku, ale czasami ją męczę i kładę choć na momencik.

Arkadiusz i Basia ja karmię piersią i czasami podaje koperek, można też podawać herbatkę z glukozą (1 łyżeczka na 100ml).
W ten sposób troszkę oszukuje się dziecko, ja miałam taki okres, że Malutka chciała ssać ciągle więc troszkę ją oszukiwaliśmy i podawaliśmy koperek 1 raz dziennie. Podobno koperek jest na kolkę, ale znowu z drugiej strony piszą, że może wzmagać kolkę, bo wywołuje więcej gazów. No i bądź człowieku mądry :) W każdym razie wszystko niestety trzeba przetestować samemu, bo nasze Kruszynki są strasznymi Indywidualistami ;D
 
i badz tu kobieto madra...z tym piciem,jutro mam wizyte pediatry w domku wiec zobaczymy co pani dr powie.Dzisiaj jak pokazałam mamie jak ładnie Michas lezy na brzuszku to takiej kobieta paniki narobiła,ze hejjj,ze to napewno za wczesnie jeszcze!!!ale prosze niech ktoras z mam uswiadomi mnie na 100%,ze 2tygodniowy maluszek moze tak sobie chwilke polezec.
 
Arkadiusz i Basia - oczywiscie ze mozna, na 200%, wiekszosc mam czeka az odpadnie kikutek, nam polozna pozwoliła nawet wczesniej, ale poczekalismy az sie zagoi pępuszek
 
Nam pediatra też zalecał leżenie na brzuszku a dziś Kamilek pierwszy raz zasnąL na brzuszku właśnie i chyba super mu się spało, bo musiałam go aż obudzić po 3 godzinach na karmienie ...

Co do smoczka to spróbujemy kupić jakiś inny w takim razie :)

Dziewczynki napiszcie czy pozwalacie swoim Maleństwom ssać lub wkładać do buzi piąstki ? Kamilek coś ostatnio je polubił ::) i nie wiem, czy to dla niego dobre ???
 
Bartys - jak moja Paulinka bierze raczki do buzki, to znaczy ze glodna jak wilk - wtedy dostaje cyca i juz jest dobrze :)
 
znowu 1 reka ;)

bartys ingusia tak samo jak paulinka wklada piastki do buzki jak jest bardzo glodna.

gonia moglabys jeszcze raz podac nazwe tych garnulek homeopatycznych? Można je dostać w normalnej aptece? Są na receptę czy bez? Można je brać bez konsultacji z lekarzem? Będę wdzięczna za odpowiedź. Cały czas mam mało mleczka :( - to na pewno stres. Nie mogę jednocześnie pracować i być wyluzowana. :(
 
reklama
Arkadiusz i Basia witamy :D Ja też małej podaje czasem herbatke z kopru,ale rzadko. Teraz juz praktycznie w cale, bo karmie piersią i w razie czego daje pierś. A jak karmisz sztucznie to herbatka jest zalecana na lepsze trawienie ;)

Dziewczyny pamietacie jak wam pisałam że mała ma potówki :p jej wogóle to niezeszło, ma całą twarz wysypaną ( i tylko twarz) :-[ i strasznie ją to chyba swędzi, bo rączkami co chwilę twarzy dotyka i niespokojna jest :( kurcze niewiem co robić :-[ Alergia od pokarmu to raczej nie jest, bo trzymam w miare diętę i przegrzwać też sie niestaram, sprawdzam co chwilę czy niejest jej za ciepło :p Na czułku juz jej zaschło, ale ma na policzkach i przy uszkach nie :( Babka w aptecę poleciła nam maść Oliatum do twarzy na podraznienia i jej smaruję, zobaczymy :p
 
Do góry