reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgncja noworodka - jakich kosmetyków używacie?

Baby-D

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2020
Postów
124
W ramach kompletowania wyprawki planuję zrobić zamówienie apteczno-kosmetyczne. Czy możecie doradzic, jakie produkty przydają się w pierwszych tygodniach życia? Będę wdzięczna za konkretne marki :) Jeśli coś się u Was wyjątkowo nie sprawdziło, też będę wdzięczna za informację.
 
reklama
Ja kosmetyków jak najmniej używałam, raz dziennie mleczkiem do ciała smarowalam później rzadziej, do kąpieli dwie kropelki płynu, bądź samą wodą, lub jakiś olejek np kokosowy, jedynie szampon w piance z musteli był stałym produktem, nie mieliśmy ani razu problemu z ciemieniuchą.
 
Ja kosmetyków jak najmniej używałam, raz dziennie mleczkiem do ciała smarowalam później rzadziej, do kąpieli dwie kropelki płynu, bądź samą wodą, lub jakiś olejek np kokosowy, jedynie szampon w piance z musteli był stałym produktem, nie mieliśmy ani razu problemu z ciemieniuchą.

Natuś_ka dziękuję - a możesz powiedzieć z jakiej marki był ten płyn do kąpieli? Wybór jest ogromny, zastanawiałam się właśnie nad Mustelą, Mixą i La Roche posay, ale tak naprawde wynika to z tego, że obecnie sama stosuję te marki . Najbardziej się boję, ze kupię jakiegoś bubla i zrobię Małemu krzywdę :(
 
Ja do pupy mogę polecić bepanthen lub linomag zielony,do kąpieli latopic i do balsamowania również. Jednak na początku kapalam w samej wodzie, ale ze względu na to że malutki miał bardzo sucha skóra zaczęliśmy używać ten latopic i czasami robimy krochmal żeby go wykąpać. Poza tym moim zdaniem dziecko takie malutkie za wielu kosmetyków nie potrzebuje. Pupę przecieramy sama woda ale do szpitala i na ewentualne wyjście gdzieś mamy chusteczki z hippa bo mają fajny sklad. Reszta rzeczy to wiadomo sol fizjologiczna, octanisept , gaziki jalowe i niejalowe, do tego nam się przydają bardzo podkłady takie jak do porodu żeby przebrac małego ( czasem w trakcie przebierania jest wszystko upackane jak za wcześnie się za to weźmiemy :) ) i nie nadarzylabym z praniem pokrowca na przewijaku
 
U nas super sprawdził się Bepanthen krem i Latopic emulsja do ciała. Córka miała duże problemy skórne, suche czerwwone placki i po Latopicu pięknie zeszło. Do nawilżenia po kąpieli używamy czystego olejku migdałowego, na ciemieniuszkę też. I do kąpieli Emolium Dermedic, a wcześniej Hipp emolient. I standardowo do pępuszka Octenisept, woda morska do noska, do oczu sól fizjologiczna. Do buźki mieliśmy krem na zimno Babydream z Rossmana (rodziłam w grudniu).
W naszym przypadku kompletną klapą był różowy Linomag i chusteczki Dada - córka miała po nich zaczerwienienia i krostki.
 
My mieliśmy z Rossmanna babydream niebieski,(po przeanalizowaniu składu ze srokao)A jak się zaczęło uczulenie na mleko to zbawila nas kąpiel kojąca z Aderma (ciężko dostać i drogie ale skuteczne)
 
reklama
Natuś_ka dziękuję - a możesz powiedzieć z jakiej marki był ten płyn do kąpieli? Wybór jest ogromny, zastanawiałam się właśnie nad Mustelą, Mixą i La Roche posay, ale tak naprawde wynika to z tego, że obecnie sama stosuję te marki . Najbardziej się boję, ze kupię jakiegoś bubla i zrobię Małemu krzywdę :(
Płyn również był z musteli ale wiem że HiPP ma lepszy skład tylko u mnie jest niedostępny. Johnsona omijaj szerokim łukiem, chusteczki z Lidla akurat u nas odparzaly odrazu ale są grube i ekonomiczne, trzeba próbować, no i bephanten jak dziewczyny pisały wyżej to u nas był obowiązkowy ale tylko przy odparzeeniu, na codzien niczym nie smaruje pupki bo jest ok. Do pępka akurat u mnie w szpitalu dają alkohol w pojemniczku, szybko kikut odleciał u obojga moich dzieci. Gaziki jałowe jak najbardziej, do przemywania oczek wodą przegotowaną, jeśli pojawi się ropka to świetnie działa ziele świetlika, buzię dziecko może mieć na początku w tzw trądziku więc się nie wystrasz jeśli nie będzie gładziutka tylko sucha i szorstka z krostkami, regularne przemywanie i nawilżanie z czasem pomoże. Ogólnie to maluszek będzie się cały łuszczył jak wąż zrzucający skóre i to nie będzie znaczyć że jest ona przesuszona, to naturalne, mleczko czy balsam trochę ten efekt złagodzi.
 
reklama
Natuś_ka dziękuję - a możesz powiedzieć z jakiej marki był ten płyn do kąpieli? Wybór jest ogromny, zastanawiałam się właśnie nad Mustelą, Mixą i La Roche posay, ale tak naprawde wynika to z tego, że obecnie sama stosuję te marki . Najbardziej się boję, ze kupię jakiegoś bubla i zrobię Małemu krzywdę :(
Weleda I Babydream romana maja sobre sklady. Poczytaj blog "Sroka o" ona analizuje sklady kosmetykow i fajnie doradza.
 
Do góry