reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIELENACJA NASZYCH MALENSTW

silunia

mama Zuzu
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2005
Postów
2 851
Miasto
Ambilly
zA RADA fRUTISKA OTWIERAM NOWY WATEK BO CHYBA TAKOWEGO JESZCZE NIE MA !
Watek o pielegnacji ;D
Nasza malutka miala bardzo wysuszona skore po porodzie , z stopek i raczek to schodzila jej praktycznie platami , pozatym doktorka w szpitalu powiedziala , ze nasza malutka ma wyjatkowo wraliwa skorke , kurcze francuska laleczka ......kompiemy ja narazie w ojlatum i jak narazie pomaga .
Niestosujemy tez zadnych chusteczek do pupki bo wychodzily jej po tym czerwone chrosteczki ....najlepsza jest przegotowana woda i delikatny wacik higienicny ....
a jak u was pielegnacja pupki????
u nas poszly juz dwa kremy w odstawke linomag i bphanten najlepszy okazal sie sudokrem ...ale kazde dziecko inaczej reaguje ;D
kazde to wielkie indywiduum ...a jak wasze malenstwa????
buziaki
 
reklama
Silunia, jako mama alergicznych dzieci do ppci polecami CI z calego serca alantan plus - masc. Jakos z linomagiem nie mialam dobrych doswadczen, a sudokrem zostawialabym na czas jak juz cos sie zacznie na tej pupince dziac np. po kupci.
Jesli chodzi o kapiele i smarowanie to wlasnie oilatum jest bardzo dobre, a do smarowania juz kupilam ciekla parafine. Jest tlusta i wilgotna a jenoczesnie niealergizujaca.
Jesli chodzi to wtke i ode do pupci to m oze nie jest to najwygodniejsze, ale po pierwsze zdrowe a po drugie- ekonomiczne ;)

W przypadku podejrzenia o tradzik niemowlecy i potowki polecam kapiel w delikatnej kapieli z dodatkiem nadmanganianu potasu - kolor wody ma byc tylko lekko "zlamany" rozem. Nadmanganian kupuje sie w aptece i kosztuje cos ok 3zl a starcza na lata swietlne ;). U nas podzialalo bardzo szybko - zreszta to nie tylko doswiadzczenia mam i babc, ale tez zalecenia dermatolog pediatry.
Zycze powodzenia w pielegnacji.
 
;D joas no tak tys tu najbardziej doswiadczona ......prubojemy ten alantan plus , choc narazie sudokrem skutkuje rewelacyjnie .....ten rozowy roztwor to chyba juz ostatecznosc jak nic innego nie pomaga
Nasza mala miala takie nieladne chrosteczki wokol szyjki i uszkow , nie moglam dojsc od czego to jest ...wkoncu eureka , te drobinki pojawialy sie tylko tam gdzie mala miala stycznosc z szelkami nosidelka ......mimo ze nosidelko bylo prane ( pokrycie oczywiscie) o okryciu nosidla pieluszka i wietrzeniem i smarowniem wszystko zniklo ;D
acha i sie pochwalimy w poniedzialek odpad nam pepek ;D
 
No to szybko uwinelyscie sie z tym pepuszkiem! Gratulacje!

Jesli chodzi o nosidelko (nie chce sie wtracac i zbytnio moralizoac) ale poczekalabym pierwszej wizyty u ortopedy. Trabia ostatnio ze trzeba sie wstrzymac z nosidelkami do minimum 6 tygodni. Taka moja sugestia tylko, Silunia.

Nadmanganian nawet stosowalam do przemywania samej buzi jak sypnelo Karolke tradzikiem.

Pozdrowionka
 
joas a ten tradzik to czyms sie charakteryzuje , jak to wyglada , trzeba sie tym bardzo przejmowac ???
a mowiac o nosidelku chodzilo mi o taki fotelik - nosidelko do samochodu ......niestety u nas rzecz konieczna - duzo jezdzimy
 
Silunia, widzisz jak latwo mozna sie niedogadac ::)? U nas tez konieczny samochod i fotelik. Do najblizszego sklepu mam kilometr.
Jesli chodzi o tradzik to takie czerwone pryszczli z bialymi czubk, podobne do potowek ale wieksze i bardzo zageszczone. No i niekoniecznie w "potliwych miejscach".
 
;D Witajcie dziewczynki...Pozdrowionka dla doświadczonej mamy Joaś oraz dla milutkiej,jakoś tak bliskiej sercu Siluni.Jesli chodzi o moją Oliwkę to dostaliśmy w Szpitalu super kremik na bazie podobno Linomagu i natuszczamy.Narazie spoko.Ale zauważyłam że przy stosowaniu pampersów ma psipsie bardziej czerwoną,niż przy stosowaniu pieluszek z Rossmana.Te drugie uważam że są super o czym świadczy kolor pipki oraz pupki..chyba bardziej tyłek w nich oddycha.Używamy bambino oliwki po kąpieli i też jak narazie nie narzekamy.A kikut -pępek wyobrażcie w 4 dobie jej położna przy mnie normalnie "oderwała na żywca"..tumacząc że taka cieniutka pępowinka była i że "wisi na włosku"..Teraz tylko gazikami w spirytusie jeszcze tam przemywamy....
Ale ja mam problem.Czy ma tym etapie noworodek robi kupy rzadkie.W pampersach tego nie widać..ale nieraz jak mi "fajdnie"na tetrę...to taka rzadzizna że HEJ.Panikuję trochę czy to nie "czyszczenie"...Jak to jest Joaś z  tymi kupkami...
Chusteczki kończę pampersa...teraz zacznę Bambino..ale jak narazie pupa ok..chyba ::) ::)
 
Hej Mlode mamusie!
Akurat tak sie sklada, ze moj Marcin mial bieguki alergiczne z ktorymi walczylismy 1,5 roku. WIec o kupkach wiesporo. Najbardziej uswiadomil mnie gastroog pediaa mowiac, ze "nie ma wzorcowej kupki". Wmowiono nam, ze dziecko ma robic kupke o konsystencji i kolorze jajecznicy. o bzdura. Kupkdziecka karmionego piersia moze byc rozne z tym ze nie moze byc: zielone jak trawa i spienione poza tym "dowolnosc ;)". N i trzeba patrzec czy dziecko nie czy sie za bardzo przy robieniu kupki, na poczatku kupki moga byc "strzlajace", czyli glosne przy robieniu. Uf.... chyba tyle... Mam nadzieje, ze nie bede "ekspertem dzieciowym", nie chce abyscie myslalaly ze pojadlam wszelkie rozumy.
 
reklama
No to ja mam chyba szczęście, bo Piotruś jak na razie (tfu, tfu, odpukać) żadnych dolegliwości skórnych nie ma. Łuszczy mu się delikatnie skórka na nadgarstkach, w okolicy brzuszka i pach, ale położna mówila, że to normalne bo pozbywa się pierwotnego naskórka. Do kapieli używam płynu natłuszczającego Ziajki. Smaruję delikatnie oliwką Bambino a twarz kremem Nivea Baby. Przedtem miałam Penaten, ale to cholerstwo nawet rozsmarować w dłoniach się nie dało :( Do wycierania pupci stosuję chusteczki Bambino (wg mnie są świetnie nawilżone) a potem puder Nivea Baby. W ogóle zamierzam się przerzucić na kosmetyki Nivea, bo widzę, że małemu służą. Pupy czerwonejnie mamy, czasami zdarzają się lekkie otarcia od Pampersa w okolicy pachwin, ale po posmarowaniu Sudekremem znikają. Na razie nie nadużywam Sudokremu skoro nie ma takiej potrzeby. Jeszcze jakiś czas mam zamiar używać Pampersów, a potem przerzucę się na pieluszki bordowe Rossmana.

Kupki młody robi w kolorze żółtym o konsystencji twarożku. położna mówila, że są ok.
 
Do góry