reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchowanie wielorazowe czy jednorazowe????

Hope ale oni mieli wszyscy pieluchy z tej firmy, nie kupowali własnych. Myślę, że to było na zasadzie zgłoszenia się do usługi i wtedy dawali im pierwszy pakiet czystych (były różne rozmiary dla noworodków i większych i takich zupełnie dużych dzieci a nawet dla dorosłych). A potem to już tylko podmianki regularne. U nas swego czasu (tam gdzie będę mieszkać na domkach) była firma odbierająca śmieci do recyklingu (nie trzeba było nic sortować tylko w worku miały być śmieci nadające się do przerobu) i za pierwszym razem jak się chciało im oddawać to trzeba była wziąć od nich specjalny worek (żółty) i potem już raz w tygodniu wystawiać go koło płota a na jego miejsce dawali nowy czysty. Tak samo było z tymi pieluchami. Jeszcze mieli system naklejek na worki z ilością pieluch a przy dwójce dzieci też oznaczało się worek specjalnie. No kosmos i tam to się sprawdzało! Ale USA jest w ogóle innym krajem...
 
reklama
Ja słyszałam od znajomych co już przetarli szlaki że dla chłopców Pampersy, a dla dziewczynek Huggies.
Z wielorazowych to tetra, bo dobra do różnych innych kosmetycznych zabiegów też, ale flanelki też się sprawdzają jak sikacz dużo leje...
 
Ja na razie kupiłam paczkę Pampersów, chciałabym jeszcze jakieś drugie, żeby mieć porównanie przez pierwsze dni. Jakie polecacie? Jestem na razie zdezorientowana,tym bardziej, że nawet Pampersy dzielą się na jakieś podgatunki (nie mówię o wieku) :/
 
Ja na razie kupiłam paczkę Pampersów, chciałabym jeszcze jakieś drugie, żeby mieć porównanie przez pierwsze dni. Jakie polecacie? Jestem na razie zdezorientowana,tym bardziej, że nawet Pampersy dzielą się na jakieś podgatunki (nie mówię o wieku) :/

jeśli chodzi o rozmiar to łatwo..
patrzysz na wagę dziecka i na pieluszki które są do jakiej wagi..

jesli chodzi o rodzaje,.
to chyba na poczatek najlesze zwykłe zielone pampersy;-)
możesz też spróbować Huggiesy jeśli tamte wydadzą Ci się nieodpowiednie lub odparzą dupcię maleństwu..

tańszymi odpowiednikami również dobrymi sa pieluszki z biedronki "Dada"
i jeszcze słyszałam ze bella ale tych nie stosowałam osobiście więc nie napisze nic na ten temat...

jeśli chodzi o białe pampersy sensitiv nie polecam .. ogólnie odradzałabym wszystko dla dzieci z nazwą "sensitive" ponieważ słyszałam ze nie należą do najlepszych ,ale nie powiem dokładnie bo nie pamiętam o co chodziło:sorry2:

aha dla starszego już dziecka możesz kupować baby fit active są cieńsze i wygodne podczas boegania ...;-) można przyrównać do podpasek always:-p
cienkie i chłonne:-D
 
dzięki :) Dziś nawet oglądałam pieluchy w Biedronce i rzuciły mi się w oczy Dada ;)

ale mimo wszystko na pierwszy raz lepiej oryginalne kupić , później można kombinowac i próbowac innych , bo nie zawsze się wszystkie nadają..
u mnie np pampersy 1 nie zdały egzaminu używałam huggiesy(dla dziewczynki) dopiero jak miała 4 miesiące to przerzuciłam się na pampersy i tak zostało:tak:
 
A ja mam pytanie dotyczące pieluszek, hmmm nie wiem jak to napisać.... Czy jest różnica, jakie pieluszki wybierzemy dla chłopca a jakie dla dziewczynki (czy ma znaczenie marka?, czy są specjalnie dopasowane dla dziewczynek i oddzielnie dla chłopców?), jakoś się w tym nie orientuję...
 
reklama
Do góry