reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIELUCHY dla dziecka z AZS

Ciania

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Marzec 2009
Postów
80
Miasto
z małego białego domku
Najprawdopodobniej moja Agatka ma atopowe zapalenie skóry, co objawia sie wysypka na całym ciele (głowa, za kolanami, pod pachami, ja karczku, wkoło noska, za uszami. I najgorsze jest to ze nie wiem jakie pieluch stosować, od urodzenia walczę odparzeniami jej pupki, używałam juz zarówno pieluszek huggis piekne bo z kubusiem puchatkiem, oraz pampersów, teraz przeszłam na pampersy 3-ki i jest katastrofa - ciagle miała odparzona pupę ale były to niewielkie odparzenia - wielkości paznokci od małego palca na obu pośladkach (zarówno przy huggisach jak i pampersach) ale teraz jest katastrofa - ma gigantyczne odparzenie od brzucha do pleców prawie że (3-ki maja jakiś zapach w sobie, może to ja uczula) Wietrze jej pupe właćiwie ciągle kiedy nie śpi, jeszcze troche dojdzie do tego że i karmić ja będę bez pieluchy. Uzywałam juz chyba wszystkich maści i kremów na odparzenia - bepanthen, sudocrem, alantan plus, nivea sos, dzidzius, linomag, sofeo. Chusteczek właściwie juz też wszytkich próbowałam. Staneło na ciepłej wodzie przegotowanej, która przemywam jej krocze i mace ziemniaczanej którą ją zasypuje. Czy jest ktos kto ma podobny problem? Jestem teraz na etapie zastanawiania się nad pieluchami tetrowymi lub wielokrotnego uztyku - czy ktos uzywa tetry albo wielorazówek?
Pomózcie mi bo opadam z sił kiedy otwieram pieluchę. A w ciągu dnia zuzywam 10-12 pampersów bo zmieniam je co 2-3 godziny, więc nie leży nie wiadomo jak długo w mokrej pieluszce.
Wczoraj dostałam recepte od pediatry na maść na te odparzenia, ale boje si ę że nie będzie skutkowała jeśli nie zmienie pieluch? Co zrobić?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciana- nie miałam takiego problemu, ale moja położna przestrzegała przed uczuleniami. Powiedziała, że najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest eliminacja wszelkich kosmetyków szczególnie do kąpieli, a mycie dziecka w wodzie z mączką ziemniaczaną czyli tzw kartoflanką. Spróbuj-może to pomoże i zagoją się ranki. To podobno najlepszy środek na wszelkie uczulenia. Właśnie nawet maści nie pomagają między innymi sudocrem a kartoflanka działa cuda. Spróbuj! Życzę powodzenia i trzymam kciuki!:tak:
 
U nas u córci odparzenia byłoy tez okropne, taki jak ukłucia szpilką aż do krwi nawet, przetestowałam wszystko(linomag, tormentolum, sudokrem, pentaktrem, bepanten, alantan, zasypki, mąkę i inne paskudztwa), wszelkie pieluchy, tetrę, ale mała ledwo siknęła to płakała i nie nadążałam i nejlepiej wychodziłyśmy na Huggisach premium i kąpaniu w roztworze nadmanganianu potasu, jak było odparzenie poważne, to przemywałam w dzień mocniejszym roztworem i pupa w oczach sie goiła!
spróbuj może będzie akurat.
 
hej ja nie mam takiego problemu używamy pampers i wszystko jest ok ale kuzynka miala podobna sytuacje jak ty i używa pieluch eko bambo albo bambino nie pamietam dokladnie i chusteczek ekologicznych i wiem ze do kapieli tez nie uzywa zwyklych kosmetyków tylko z apteki Emolium i problem zniknał. podobno lekka poprawa nastapila juz po tych kapielach w Emolium.
 
ja tez polecam Emoilum badz Oilatum-tansze:tak:;-)mojej siostry synek strasznie mial krostki, szorstka skorke, i to pomoglo:-)

my rowniez uzywamy pieluch pampersa i jest ok:-):tak:
 
Ciania-może zainteresujesz się pieluchami wielorazowymi,ja sama rozważam takie pieluchowanie ale to jak wykończymy nasze jumbopacki pampersów które dostałam w prezencie:-).Jednak w każdej pieluszce jednorazowej jest full chemii,od granulek które zamieniają się pod wpływem moczu w żel po samoą powłokę pieluszki która jest wybielana chlorem:baffled:Jak dziecko ma wrażliwą skórę to może zle reagować .
Ale nawet zdrowe dziecko trzymane 24 godz.w pieluszce ,chcąc nie chcąc chłonie porami skóry wszystkie atrakcje z których jest ona zrobiona -a trochę z tablicy mendelejewa tam jest niestety...
Poza tym jak sobie uświadamiam że w czasie 2 lat moja niuńka wyprodukuje 6 ton toxycznych śmieci które będą się rozkładać kilkaset lat ...to coraz poważniej myślę o kupnie zestawu wielorazóek-nie jest to mały wydatek na 1 raz -ale wystarczy z kalkulatorem usiąść i podliczyć ile kasy rocznie na pampki idzie.A pranie i tak robię co 2 dzień przy 3 dzieci ...
Mam kilka linków bo przekopywałam neta w temacie:
FORUM "Eko Pielusie i Mamusie" • Strona główna
tam też jest sklep
http://www.pieluszkarnia.pl/
Czasami na Allegro sie pojawiają te pieluszki
A wyszukałam jeszcze coś takiego-eko jednorazówki -właśnie dla dzieci z problemami skórnymi:
Bambo Nature Midi 5-10kg (280szt.)
Moja najstarsza córka miała atopowe zapalenie s.Na całych nóżkach ,najpierw myślałam że to alergia pokarmowa ale odstawiliśmy wszystko co mogło uczulać i dalej była czerwona -dopiero po dłuższym czasie i po wielu róznych maściach przeszło -ale nachodziłam się do dermatologa...Dopiero kilka miesiecy temu trafiłam na temat skutków ubocznych szczepionek w pierwszych miesiacach życia i często właśnie taka wysypka się może pojawić .
 
reklama
u nas odparzenia sie zrobily na poczatku - jak wytarlismy pupcie chusteczkami - to od razu pampresa albo najpierw sudocrem jak cos bylo nie tak - ale bylo co raz gorzej i gorzej, az zauważylam, ze te chusteczki sa za bardzo wilgotne...teraz zawsze po wilgotnyh chusteczkach troche wietrzymy tyleczek i wycieramy zwykla chusteczka papierowa i jest ok...
o tej wodzie z mąką też slyszalam, ze rewelacja
 
Do góry