reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

pieluchy wielokrotnego użytku

pawimi

potrojna mamusia
Miasto
USA
mój synek używa pieluszek wielorazowych i jak na razie się nie skarży...może dlatego, że jeszcze nie potrafi mówić ;)
muszę przyznać, że się sprawdzają, a przy tym dają dużo oszczędności, gdyż wydatek jest jednorazowy. Jedyne, co, to polecam zakupić do pieluszkowania wkładki do pieluch (bibułki). Umieszcza się je między pieluchą a pupą i pomagają utrzymać większą czystość pieluchy. Zatrzymują one stałe nieczystości i przy wymianie pieluchy w łatwy sposób można je wraz z nieczystościami usunąć. Koszt takich bibułek jest niewielki (100szt. ok 7-8zł)

poniżej przesyłam link do osoby, która sporo wie na ten temat i pewnie chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania:
PIELUCHY WIELORAZOWE-WKŁADY I PRZESYŁKA GRATIS ! (989266871) - Aukcje internetowe Allegro

ciesze sie ze uzywa pani pieluch wielorazowych ktore sama serdecznie polecam natomiast spamowanie na forum na watkach do tego nie przeznaczonych jest niezgodne z regulaminem a jedna z konsekwencji lamania regulaminu jest zawieszenie (potocznie nazwane zbanowaniem ) konta uzytkownika. Prosze wiecej nie zamieszczac podobnych postow.

reklama

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Miasto
WAW
MISIA dzieki za info ;-)
Tylko z tymi odpazeniami to sie nie moge zgodzic, bo to chyba bardzo indywidualna sprawa. Moja nie miala ani jednego odpazenia,a czasem po nocy ma mega ciezka pieluche.. jedziemy glownie a Hugiessach, ale zagranica nie wszedzie mozna je kupic, wiec inne pieluchy te uzywalam.Raz drozsze, raz te najtansze. I mysle,ze to wszystko zalezy od skory dziecka. :tak:

A ile dziecko moze miec taka wielorazowa na tyleczku?? Tzn. chodzi mi o noc. Moja bardzo duzo sika w nocy, ale przez to ,ze spi to jej nie wybudzam na zmiane pieluchy i dopiero nad ranem jest zmieniam. Spokonie moze w takiej wielorazowej pileuszce przespac noc, mimo duzej ilosci siczkow?? Sprawdza sie to ?? Prze praszam,ze tak sie dopytuje, ale zielona jestem w tym temacie:zawstydzona/y:

D

Doloress

Gość
Witam.

Niedługo zostanę mamusią i chciałabym na początek spróbować wielorazowego pieluchowania.
Bardzo prosiłabym o linki co warto zakupić na początek, byłoby to dla mnie bardzo pomocne, bo nazewnictwo nic mi nie mówi
Póki co mam 2 otulacze, jedną chyba formowankę i 2 wkłady bambusowe.
Bardzo dziękuję za pomoc

Nektarynka

Fanka BB :)
Miasto
Prudnik
Postaram się troszkę pomóc..

kieszonka to taka pieluszka co z zewnątrz na warstwę nieprzepuszczalną, od wewnątrz materiał a do środka wkłada się wkładki najlepiej kupić ONE SIZE, czyli od niemowlaka do końca okresu pieluchowania.. u mnie sprawdziły się z firmy Happy flute (można kupić na allegro)

pieluszka All in One to jest pieluszka w którą są wszyte wkłady..

formowanka to taka na którą jeszcze trzeba założyć otulacz..

a otulacz to tylko warstwa nieprzepuszczające i tu coś trzeba do środka włożyć np wkładki:)

ja w sumie mam jeden otulacz i same kieszonki.. chociaż na noc zakładam pieluszkę jednorazową, bo kieszonki nie wytrzymują całej nocy.. jeszcze przy córce może by wytrzymała, ale syn dość sporo pije w nocy.. a do 15 miesięcy jadł mleko w nocy..

wkładek mam sporo, bo chyba z 40 (w tym 8 szarych, więcej chłonne)

przy niemowlaku dobry jest otulacz, bo wkładasz wkładki i w razie kupki możesz otulacz zostawić i dać nowe wkładki.. o ile otulacz jest czysty:)

poza tym dobrze mieć proszek do prania np:
Nappy Fresh 500 g Bio-D antybakteryjny dodatek do prania pieluszek wielorazowo.pl

jak coś to pytaj

D

Doloress

Gość
Dziękuję
bardzo wyczerpująca odpowiedź.

Właśnie kompletuje parę rodzajów, aby zobaczyć czego ew. dokupić potem więcej
póki co mam takie kupione rzeczy, a jeszcze do końca tygodnia mam zamiar dokupić 5 kieszonek:
PIELUSZKI WIELORAZOWE PIELUCHA FORMOWANA (2454160311) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
WKŁADY Z MIKROFIBRY DO PIELUSZKI WIELORAZOWE (2429888666) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Bambusowe wkłady do pieluszki wielorazowe (2429888897) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PIELUSZKI WIELORAZOWE ECO BOBOLIDER - MIKROFIBRA (2429888936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PIELUSZKI WIELORAZOWE MINKEE BOBOLIDER -Mikrofibra (2450891951) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PIELUSZKI WIELORAZOWE PUL DODATKOWE NAPY 1WKŁ (2271781620) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PIELUSZKI WIELORAZOWE PIELUCHA FORMOWANA (2435581963) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
PIELUSZKI WIELORAZOWE PIELUCHA FORMOWANA (2436254137) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

właśnie zastanawiałam się jak używać otulaczy i będę wkładać wkład, ale czy jak dzieciątko zacznie się ruszać to nie będzie się przesuwać ten wkład w otulaczu???

na pewno będę musiała mieć więcej wkładów

a co do kieszonki to ona po pierwszym użyciu od razu idzie do prania
jak dziecko się posiusia???

i jeszcze jedno co do tego proszku czy ja mogę prać pieluchy razem z ubrankami i tam dodawać ten proszek???

Nektarynka

Fanka BB :)
Miasto
Prudnik
Jeśli chodzi o pranie.. ja dziecięce ciuszki prałam z naszymi od początku i nie było problemów.. jakbyś miała prać pieluszki i ciuszki to bardzo mało proszku.. i takiego co zawiera mało mydła do 5%

do prania pieluszek używam zwykłego proszku rex (15ml) plus nappy fresh (około 10ml), dobrze mieć miarkę taką małą.. albo na łyżki stołowe mierzyć.. pieluszki piorę 3-4 dni na 60 stopni raz na miesiąc same wkładki puszczam na 90 st z kwaskiem cytrynowym (około 100-150gr sypie), dobrze kupić 1kg, wkładek dobrze mieć więcej..

wkład się nie przesuwa w pieluszce.. mój syn spooooro biega i wkład jest tak gdzie go ułożę..

co do kieszonek.. niektóre wykorzystuję na dwa razy.. zawsze możesz dać jedną wkładkę do środka a drugą przy pupie..

reklama
Do góry