reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielokrotnego użytku

Czasu aż tak dużo nie potrzeba. Jak znajdujesz czas na pranie, sprzątanie i gotowanie obiadu to wrzucenie paru pieluch do pralki naprawdę nie robi wielkiej różnicy :) Oczywiście coś za coś no, ale każdy sam podejmuje decyzje, co jest lepsze, nie tylko dla niego i jego wygody, ale również, co jest lepsze dla dziecka.
 
reklama
A dlaczego byś się nie zdecydowała?
Ja uważam, że tetra jest dobra dla noworodka wraz z otulaczem i wiele mam sobie chwali taki zestaw. Dla starszych, które uczą się korzystać z nocnika też jest dobra bo czują że mają mokro więc szybciej uczą się, że robią siusiu. U mnie to się sprawdza, ale oczywiście tetra tylko w domu. Na noc i wyjścia pieluszki wielorazowe z kieszonką :)

Dlaczego ?
Szczególnie na dwór tym bardziej w zime . Bo jednak dziecko jak nasika do takiej to tyłek ma mokry . A jakoś wole jak ma suchy . W domu to jeszcze jakoś znośnie by było .
W tych do których dałam linka nie ma tego problemu . Sa drogie ale ich się używa od urodzenia do końca .
 
Dlatego właśnie, ja używam tetry tylko w domu a wielorazową pieluchę zakładam na noc i na spacery. W takiej wielorazowej pieluszce dziecko ma sucho. Polecam wypróbować niedrogie pieluszki naughty baby, które mają rozmiar starczający na cały okres pieluchowania . U nas jak na razie sprawdzają się :)

Jest sposób, aby dziecko i w tetrze miało sucho. Wystarczy położyć na pieluchę wkładkę sucha pielucha z mikropolaru lub/i papierki celulozowe. Jednak przy nauce korzystania z nocnika jest to zbędne.

Jeśli ma się odpowiednią ilość pieluch wielorazowych można ich z powodzeniem używać jak pampersów jednorazowych. Tylko, że zdrowiej dla dziecka i również dla środowiska :)
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze www.pieluszkarnia.pl

Misia masz w 100% racje. Ja co prawda uzywam i jednorazowych i tetrowych+ otulacz, ale teraz mam zamiar calkowicie wyeliminowac jednorazowki. Problem mam tylko z mezem, bo on jest negatywnie do tetr nastawiony, a zostaje z malym codziennie na 4-5 godzin, gdy ja jestem w pracy. W dzisiejszych czasach, gdy sa pralki automatyczne i swietne zelazka uzywanie pieluch tetrowych to nic trudnego, ani czasochlonnego. Sprobujcie, a sie przekonacie :-)
 
Celinka ja mam ten sam problem z mężem :dry: jeszcze w wakacje kupiłam dwie wielorazowe na próbę - oczywiście mąż mocno nosem kręcił ale dał sie przekonać, jak dla mnie są świetne, tyle, że mając dwie z praniem trochę bez sensu wychodzi - z niczym innym ich przecież nie upiorę a tak całe pranie na dwie sztuki nastawiać też szkoda :sorry2: chciałam namówić mężula na większą ilość takich wielorazowych pieluch ale niestety nie da się przekonać :-(
 
Dziewczyny ja mojemu powiedziałam, że to jest przede wszystkim dla zdrowia naszego dziecka i już nie miał żadnych wątpliwości i sprzeciwów.

Rzeczywiście aby nie sięgać po jednorazówki i pieluchować wielorazowo trzeba mieć odpowiednią ilość pieluch: tetra, otulacze, kieszonki co komu pasuje i wyrobić sobie swój system. Tak naprawdę z mojego doświadczenia widzę, że pieluchowanie wielorazowe wymaga zupełnie innego systemu niż jednorazowe i trzeba do tego podejść zupełnie inaczej. Wtedy staje się to proste miłe i przyjemne.

A moje wieczorne pranie pieluchowe wyciągnięte z pralki właśnie schnie i rano świeżutki i pachnący stosik pieluszkowy będzie gotowy ponownie do akcji :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam

Oczekuję mojego pierwszego dzidziusia :-D Jestem bardzo zainteresowana używaniem tych pieluszek z kieszonką. Tylko nie wiem nawet ile na początek takich pieluch byłoby mi potrzebnych... Nie wiem ile pieluszek zużywają noworodki. Chciałabym kupić wystarczająco dużo tych pieluch żeby nie prać 2x dziennie po 3 tylko rzadziej ale większe ilości. I ciekawi mnie też, czy po każdym zasiusianiu trzeba taką pieluszką zmienić, czy działają bardziej jak pampersy...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Do góry