reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielokrotnego użytku

Witam!
Ja używałam przy chłopcach tetry w połączeniu z ceratką + jednorazówki na noc i wyjścia. Cieszę się, że te ceratki można czymś zastąpić. Wciąż jednak mam wątpliwości co do ilości: kupiłam 6 kieszonek (naughty baby) i 2 otulacze. Do tego mam 20 wkładek polarowych "zawsze sucho". Początkowo chcę używać kieszonek jak otulaczy na tetrę (to mam po starszych dzieciach) i się zastanawiam czy taki zestaw wystarczy na 2 dni (żeby prania nie wstawiać codziennie), czy muszę dokupić jeszcze? Drugie pytanie: jak składacie tetrę? Do ceratki stosowaliśmy system "na pół", ale tu widziałam jakieś wiązania, spinki, zakładki - stosujecie się do tego?
An
 
reklama
Witam,
dostałam w prezencie dwie pieluszki : Pieluszka AIO z Woreczkiem-Bambus i nic nie rozumiem!!! możecie mi wytłumaczyć jak to się stosuje?
tam sa takie dwie materiałowe wkładki na zatrzaski - po co to i czy używać obie? czy mam tam jeszcze tetrę wkładać lub cokolwiek innego? W jakim proszku je prać??? I czy można z czymś czy muszę pralkę na dwie pieluszki nastawiać ? na jaki program? może być krótki 30 minutowy czy musi być długi 1,5h??
Prosze wytłumaczcie mi to dokładniej ?
 
Witam was dziewczyny
Cieszę się że coraz więcej mam interesuje się pieluchami wielorazowymi – będzie nam raźniej. Ja siedzę w tym temacie jakieś 3 miesiące i stosuję pieluchy wielorazowe z powodzeniem. Jak macie pytania to chętnie odpowiem.

Jak pisałam wcześniej chyba najtańszym rozwiązaniem jest tetra i otulacz. Sama to rozwiązanie stosowałam i jest to fajny pomysł, ponieważ możemy przekonać się czy takie pieluchowanie nam odpowiada. Jeśli się spodoba (a myślę, że na pewno) gwarantuję, że zabrniecie w temat dalej. Pielucha tetrowa jest dobra dla dziecka, które jeszcze nie chodzi. Przy ruchliwym, zrobiona kupka w tetrę dostaje się również na otulacz, który trzeba wyprać więc jest ich potrzebnych więcej. Przy pieluchach formowanych, które mają gumeczki przy nóżkach nie ma tego problemu. Zawartość zostaje w środku. Sama się o tym przekonałam.
Można używać tylko kieszonek formowanek+otulacz lub mieszać. Trzeba powoli próbować i przekonać się co nam pasuje. Uwierzcie mi co mama to ma inne upodobania. Nie martwcie się, że zakupione na początku pieluchy tetrowe zmarnują się gdy dzieckostanie się bardziej ruchliwe. Może metoda tetra + otulacz sprawdzi się i będziecie ją stosować przez cały okres pieluchowania? Jeśli nie to zawsze tetrę można wykorzystać jako dodatkowy wkład do kieszonek. Ja tak robię.

Bonusowa Gratuluję fasolczki!! Noworodek zużywa około 12 pieluch na dobę. Jak są częste kupki to przy wielorazówkach trzeba wziąć pod uwagę nawet 15 dziennie aby nie stresować się że nam nie starczy. Kieszonki działają podobnie jak pampersy. Mają warstwę mikropolaru, która utrzymuje suchość przy pupie oraz chłonną wkładkę więc może sobie dzidzia siusiać póki wkładka w środku nie będzie zupełnie mokra.

Anyolki kieszonek możesz używać w nocy i na spacer w dzień w domu tetra (max 15 sztuk dziennie) + wkładka zawsze sucho + otulacz. Oczywiście możesz też używać tylko kieszonek. Dla noworodka najlepiej stosować składanie tetry na latawca(trójkąt) + klamerka snappi. I na to otulacz.
EKO BABY Pieluszki z materiału - instrukcja skladania
EKO BABY Sklep - Akcesoria do przewijania

Maria28 pieluszki AIO bambusowe są bardzo chłonne. Dopinane wkładki są po to aby dodatkowo zwiększyć chłonność pieluszki np. podczas spaceru lub czasie snu dziecka. Nic już innego nie wkładasz. Można prać z ubrankami jednak najlepiej na 60 stopniach. Jeśli jest niższa temperatura prania to dla dodatkowego odkażenia można dodać proszek odkażający
Antybakteryjny proszek do prania pieluch, Tots Bots - ekoMaluch
Bio D Nappy Fresh, Bio-D - ekoMaluch
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedź! Czyli na razie powinno mi tego wszystkiego wystarczyć, szkoda tylko, że tej spinki nie było w sklepie, jak składałam zamówienie. Wczoraj poprałam to wszystko i rano było suche, więc to nieźle schnie.
An
 
czy pieluszki naughty baby nadają się od narodzin? ile pieluszek potrzeba? czy oprócz pieluszki stosujemy jeszcze jakieś wkładki np na rzadka kupkę? jak często takie pieluszki trzeba zmieniać?
 
Anyolki bez klamerki też dasz radę. Ułatwia życia, ale nie jest niezbędna. Pieluszkę przytrzymuje też otulacz.

Krewetka NB ma rozmiar one size więc po zmniejszeniu i włożeniu jednej wkładki myślę, że powinno pasować. Jednak nie widziałam NB na noworodku więc na 100% nie powiem, że będzie dobre. To też pewnie zależy od wielkości noworodka. Wiem, że mamy używają dla noworodków.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie, ja od pewnego czasu też myślę o tym aby pieluszkować wielorazowo, mam czas na zagłębianie się do czerwca...
W dużej mierze jak czytam tylko nazwy to za mało mi to mówi, ja typowym wzrokowcem jestem i muszę coś zobaczyć, mam więc prośbę jak piszecie - podajcie link do konkretnego modelu, tak będzie łatwiej.
Mnie się póki co wydaje, że najlepsze były by takie z wkładką - jak np tu na aukcji allegro Wielorazowe PIELUSZKI BABYLAND z USA+2 WKLADY (935488903) - Aukcje internetowe Allegro
Ponadto zastanawiają mnie formowane Pieluszki wielorazowe formowane Tetro, SKLEP (927606471) - Aukcje internetowe Allegro ale one potrzebują jeszcze otulacza - czy to nie za dużo jak na pupcię? No i znalazłam jeszcze bambusowe Pieluszki Pieluchy Wielorazowe BAMBUS ! ! ! (939695881) - Aukcje internetowe Allegro i teraz to już nie wiem jakie warto kupić... A to w jakiej ilości to już w ogóle. A jestem w sumie zdecydowana aby trzymać się tylko wielorazówek. Pomocy!:-):-)
 
reklama
ja właśnie robię przymiarki do kupna zestawu pieluszkowego. Zdecydowanie jestem za wielorazowym pieluszkowaniem. Udało mi się również przekonać do pieluszek małżona, który jest równie entuzjastycznie nastawiony jak ja :) powody?

po pierwsze pieniążki, wstępny koszt naszego zestawu razem z dodatkowymi akcesoriami w postaci zapinek, wkładek, olejków i proszku odkażającego wyliczyliśmy na około 650 zł. Zakładając, że pranie pieluszek będziemy robić co 2-3 dni w wersji 60 stopni bez prasowania to rachunki za wodę i prąd mogą pójść w górę o jakieś 30-40 zł.
Pampersy na pierwsze 2-3 miesiące pielszukowania to koszt około 700 - 800 zł (zakładając, że bąbla będziemy przewijać od 8-10 razy dziennie ), więc wersja wielorazówek zwraca się po niecałych dwóch miesiącach.

Drugi powód - zdrowa pupa malucha. Jeszcze nie wiemy co nas czeka, czy chłopiec czy dziewczynka, bądź co bądź nie chcę narażać delikatnej skórki dziecka na ten cały chemiczny syf zawarty w pampersach. Chłopcom przegrzewają się jajka a dziewczynki są narażone na infekcje. Poza tym z relacji znajomych mam i położnej podrażnienia pupy częściej zdarzają się właśnie w jednorazówkach. Bez Sudocremów i innych wynalazków ani rusz.

Trzeci powód - redukcja codziennej góry śmieci. poza tym można zrobić coś dla środowiska. nie jestem jakąś eko fanką, ale staram się robić takie podstawowe rzeczy jak recykling plastiku, szkła i papieru więc czemu nie zacząć stosować ekologicznych pieluch? Są opinie, że pranie pieluszek produkuje więcej chemicznych nieczystości, otóż błąd. Proszki do pieluszek i odkażacze są przyjazne dla środowiska i bardzo szybko się rozkładają. Można również stosować naturalne mydełka do prania albo jakieś specjalne, piorące orzechy. Ja chyba jednak zostanę przy odkażaczu i delikatnym proszku do prania.

A to nasz pieluszkowy plan zakupów:

30 x pieluszka tetrowa = 45 zł
10 x naughty baby = 300 złb (jedna ok. 30 zł na allegro), sprawdzona kieszonka, znajoma poleciła, niedroga i bardzo chłonna, może robić bez wkładu jako otulacz
1 x zestaw Little lamb (otulacz + dwie pieluszki z microfibry z dodatkowymi wkładami) = 89 zł
2 x otulacz = ok. 80 - 70 zł
1 x Papierki jednorazowe (200 szt.) = 25 zł
2 x zapinka do pieluszek = 13 zł (taka gumka w kształcie literki Y, szybko i sprawnie zapina się nią pieluszki składane )
2 x Olejek herbaciany lub lawendowy (kilka kropli dodaje się do pojemnika gdzie przechowuje się pieluszki, neutralizuje nieprzyjemny zapach i ma właściwości antybakteryjne) = 12 zł
Proszek do odkażania = 22,5 zł (wsypuje się niedużą łyżkę do prania pieluch)


do tego delikatny proszek do prania (może być taki jak do dziecięcych ubranek ale bez środków zmiękczających) i zamykane wiaderko jako przechowalnik na brudne pieluchy


poza tym chcę dokupić kawałek micropolaru w sklepie z tkaninami (za kilkanaście zł mamy metr bieżący z którego można wyciąć kilkadziesiąt wkładek odciągających wilgoć od pupci - sprawdzony patent ;) ) i ręczniczki z Ikei, które kosztują niecałe 2 zł, żeby zrobić z nich dodatkowe wkłady chłonne. z jednego ręcznika można zrobić 3-4 wkłady, wystarczy pociąć i obszyć bawełnianą tasiemką.


jak planujemy pieluchować naszego malucha ?


w dzień wersja ekonomiczna czyli tetra z dodatkowym wkładem chłonnym i polarową wkładką w otulaczu złożona w samolot :)



na noc i na dłuższe wyjścia kieszonki :)


pampersów nie przewidujemy, ewentualnie dokupię paczkę ekologicznych jednorazówek. paczka ok 30 szt kosztuje 35 zł, czyli tyle co pamperchy.



jak maluch zacznie produkować mniejszą ilość wodnistej wydzieliny chcemy dokupić kieszonki i stosować je z bibułkami jednorazowymi (jak w pieluszce pojawi się większa i bardziej konkretna zawartość to możemy wyrzucić ją na bibułce prosto do toalety a sama pieluszka zostaje tylko wilgotna).



i tak to wstępnie wygląda :)

wiem, że jeszcze mamy jeszcze dużo, ale już się nie mogę doczekać kiedy bąbel będzie z nami. po świętach zabieramy się za organizowanie wyprawki, będzie super :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry