reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe kompedium wiedzy:-)

reklama
kasia.zosia te pieluchy z polarkiem zostaw dla nowonarodzonego ;) a teraz właśnie się przeżuć na otulacz z wkładami :) dzięki temu Zosia będzie czuć, że mokro, więc będzie bardziej chętna do odpieluchowania :D
 
Ja kupilma kilka uzywanych. Normalna cena w sklepie 17euro a ja zaplacilam po 2 euro za sztuke. Ktos wystawil na uzywkach cala torbe z ikea przeroznych typow pieluch, ale wybralam tylko te tzn kieszonkowe, gdzie dokladam tetre czy wklad. Same wklady sa tanie, wiec tych moze dokupie jedna paczke, a poza tym mam z 30tetrowek.
Czytalam, ze jak obsikana troche to mozna wyprac recznie, wyszuszyc i znow zalozyc. Ja mam wiaderko z pokrywka, do tego woda+kilka kropel octu i tam bde wrzucac i co 2 dzien prac.

No wlasnei reakcje sa czasami fajnie.. ludzie podsylaja mi linki, ze gdzies tam sa super tanie "pampersy", ale to nie tylko o cene tu chodzi :)

A te papierki mam 2 rodzaje: jeden jest ryzowy i ze trzeba wyrzucic do smieci albo kompostora, a drugi mozna do kibelka. Jak wyprobuje to bede madrzejsza i tak samo z pieluchami, pewnie po jakims czasie wbede widziec, ktore pieluchy mi najbardziej podchodza i moze tych dokupie wiecej :)
 
Cześć dziewczyny, ja rodzę w kwietniu, ale już przymierzam się do pieluch wielorazowych. Nawet uszyłam jedną próbną, typu kieszonka, z tym, że z innego materiału, tak tylko, żeby zobaczyć czy warto się bawić w to.
Mam pytanie, czy kupujecie chińskie czy polskie pieluszki? Ja chcę używać kieszonek i otulaczy.
Polecam też olejek herbaciany. Dolanie kilka kropli do wody z brudnymi, czekajacymi na pranie pieluchami, odkaza je, zabija grzyby i bakterie i brzydki zapach.
O te chinki pytam, bo czytałam gdzieś, że bez atestow są itp. Co myślicie na ten temat?
Aha, na kanale ,,domowa tv,, babka pokazuje jak uszyć kieszonkę one size (super polecam) i testuje różne pieluchy wielorazowe.

f2w3rjjgft17dvtd.png
 
żabiś ja mam polskie i chinki, nie widzę różnicy ;) poza tym kto niby daje atesty pieluchom??? często jest tak, że ściągają z Chin, a potem piszą, że Polskie o_O olejki zawsze dwa używałam do pieluch: brudnych do wiaderka wlewam herbaciany, a do płukania w pralce lawendowy :) ja pieluchowałam starszaka kilka miesięcy i młodszego od drugiego miesiąca cały czas i jestem zadowolona, teraz też zamierzam :) co do szycia zazdroszczę umiejętności - mi takowych brak :(
 
Rodosek, ta próbna pieluszka, to pierwsza rzecz jaką uszyłam, wcześniej tylko obszywalam obrus, dlatego potrafię obsługiwać maszynę [emoji5]
Z tym olejkiem lawendowym bardzo ciekawe i na pewno wypróbuję.
Mam pytanie, czy warto wydać więcej pieniążków na pieluchy muślinowe? Czy zwykła tetra...? Planuję do otulacza wkładać pieluszke tetrowa i na to jeszcze wkład sucha pupa, z mikropolaru np i bibułka....??? Nie za dużo tego???[emoji57]
Chciałabym synka pieluszkowac tak od urodzenia, ale boję się, że będzie mu niewygodnie w grubej pieluszce tetrowej...
 
ja mam i wkłady takie gotowe i zwykłą tetrę i oba się sprawdzają :) muślinowych nigdy nie próbowałam... jeśli chodzi o pieluszkowanie od urodzenia to też się mało wypowiem, bo do 3 miesiąca jednorazówki były lepsze (bibułka nie wyłapuje kupy za bardzo, bo ona taka płynna jest na początku), wprawdzie mój młodszy syn miał mega problemy z odparzaniem i często leżał zawinięty tylko w tetrę, ale jakoś mi wtedy nie wpadło na myśl, żeby zapiąć go w wielorazówkę ;), więc zaczęliśmy na stałe używać wielorazówek ok. 3 miesiąca. Myślę, że tetra + wkład z mikropolaru + bibułka to nie za dużo (czasem trzeba większy rozmiar ciuchów ubierać ;)), a też korzystnie wpłynie to na bioderka :D
 
reklama
Monsku ja właśnie jak są obsikane to piorę od razu ręcznie i susze.
Rodosek a jak z tymi wkładami bambusowo-węglowymi? Lepiej trzymają? Przymierzam się do ich zakupu. I co polecasz na noc?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry