reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe kompedium wiedzy:-)

reklama
Ja sobie wstępnie przejrzałam amazon. Cenowo nie ma tragedii. Za komplet na poczatek około 240zl. W tym 6 pieluch kieszonek (one size), 12 wkładów węglowych. Wypróbuję na Zosi a potem zaczniemy z dzidziusiem jak będzie miał ze 2/3miesiace.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ją może nie zrezygnuję z jednorazówek ale mam ochotę kupić 2-3 sztuki na lato tak na spróbowanie. Trochę czytałam ale wiem coraz mniej. Może na początek jakie pieluchy kupujecie i czemu?
 
Ja jednorazowki sobie zostawię na podróże do Polski, poza tym ze względów głównie ekologicznych i ekonomicznych chce wielorazowe wyprobowac. Wkłady węglowe są najbardziej chłonne i maja (podobno) właściwości antybakteryjne. Jak na razie to widziałam pieluchy typu kieszonki i tzw otulacze. Zdecyduje się na kieszonki raczej. I tak jak dziewczynka w filmie od Rodosek polecala wezmę te one size (ja mam tu na amazonie od 3 do 15kg, reguluje się rozmiar napami). Będą się nadawać i dla zosi i dla dzidzia pozniej. Najlepsze opinie i dobre ceny mam na pieluszki Little bloom. Za 6 szt koszt około 25 euro. Plus wkłady węglowe kosztują około 3 euro za szt.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
na początek pieluchy typu kieszonki , a potem przejdę częściowo na otulacze z pieluchą tetrową - niech poczuje trochę dyskomfortu mokrej pieluchy :o
 
jak miałam pranie ciuchów i kilka pieluch, to zawsze je dokładałam, z tym, że trzeba pamiętać zasadę - mniej proszku, zero płynu do płukania (do płukania zawsze dodaję kilka kropel olejku lawendowego)
 
reklama
Ten olejek lawendowy dajesz tylko jako coś antybakteryjnego? Nie trzeba później dawać nic dodatkowo? Jeszcze mam pytanie o spieranie się kupki, nie zostaną po niej ślady?
 
Do góry