reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe - Wasze doświadczenia

Kmart

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2022
Postów
15
Cześć Dziewczyny 😊
Przejrzałam forum, ale niestety nie ma zbyt dużo informacji od osób doświadczonych w temacie. Czy któraś z Was ma mogłaby się wypowiedzieć jak sprawdzały się wielopieluchy u Waszych dzieci?
 
reklama
Hej ! Ja użytkuje wielopielo już od roku. Jak dla mnie super sprawa, serio polecam. Zaoszczędzona masa pieniędzy i wcale nie ma z tym aż tak dużego problemu.
Pytaj o co chce, bo mogłabym się rozpisać, ale co cię konkretnie interesuje ?
 
Tez od niedawna zastanawiam się nad tym. Jak zacząć ? Ile pieluch kupić na start ? Co koniecznie do nich potrzeba ?
 
Tez od niedawna zastanawiam się nad tym. Jak zacząć ? Ile pieluch kupić na start ? Co koniecznie do nich potrzeba ?
Osobiście najlepsza opcją są dla mnie otulacze+ pieluchy tetrowe. Na start miałam 3 otulacze i 40 tetr. Otulacze są firmy bobolider, 80 zł na trzy sztuki, a tetry kupiłam na allegro tylko szukałam takich, aby były grubsze niż standardowe, rozmiar 70x80.
Ja nie kupiłam otulaczy dla noworodków i synek przeszukiwał te z bobolidera niestety, wiec zaczęliśmy dopiero jak miał z miesiąc i ważył 4.5 kg. Nie chciałam już dokupować, ale przy kolejnym dziecku na pewno za wczasu bym kupiła otulacze newborn.
 
Hej ! Ja użytkuje wielopielo już od roku. Jak dla mnie super sprawa, serio polecam. Zaoszczędzona masa pieniędzy i wcale nie ma z tym aż tak dużego problemu.
Pytaj o co chce, bo mogłabym się rozpisać, ale co cię konkretnie interesuje ?
Zastanawiam się nad otulaczami i wkładami. Nurtuje mnie, czy za każdym razem otulacz tez się zmienia, czy wystarczy tylko ten wkład, bo jest na tyle chłonny ze nie przecieka?
 
Zastanawiam się nad otulaczami i wkładami. Nurtuje mnie, czy za każdym razem otulacz tez się zmienia, czy wystarczy tylko ten wkład, bo jest na tyle chłonny ze nie przecieka?
Tylko wkład się zmienia, wiadomo, że jak dziecko jest starsze i zrobi większą kupe, to otulacze też trzeba wyprac, ale szczerze mówiąc ja mam 40 pieluch, 6 otulaczy i robię pranie raz w tygodniu.
Ja mam wkłady bambusowe, ale wygodniej mi z tetra mimo wszystko, chociaż faktycznie wkłady są chyba bardziej chłonne, ja je stosowałam głównie na spacerach i jak syn był malutki, teraz sika na tyle rzadko, że wolę tetre.
 
Tylko wkład się zmienia, wiadomo, że jak dziecko jest starsze i zrobi większą kupe, to otulacze też trzeba wyprac, ale szczerze mówiąc ja mam 40 pieluch, 6 otulaczy i robię pranie raz w tygodniu.
Ja mam wkłady bambusowe, ale wygodniej mi z tetra mimo wszystko, chociaż faktycznie wkłady są chyba bardziej chłonne, ja je stosowałam głównie na spacerach i jak syn był malutki, teraz sika na tyle rzadko, że wolę tetre.
Jeszcze pytanie odnośnie prania? Czy dodajesz jakieś olejki, jaka temperatura, dodatkowe płukania itp?
 
Jeszcze pytanie odnośnie prania? Czy dodajesz jakieś olejki, jaka temperatura, dodatkowe płukania itp?
Otulacze piorę normalnie z kolorami max 40 stopni bo w większych nie można, a tetre w 90 stopniach. Dodaje środek odkażający z sanytolu, raz na jakiś czas i wtedy dodatkowo plukam. Nie wiem w ilu stopniach można wkłady, ale to już producent napiszę, więc ja bym prała w tej maksymalnej temperaturze dozwolonej przez producenta.
No i do wkładów i pieluch nie mozna dodawac plynow zmniekczajacych i do plukania, bo są mniej chłonne.
 
Otulacze piorę normalnie z kolorami max 40 stopni bo w większych nie można, a tetre w 90 stopniach. Dodaje środek odkażający z sanytolu, raz na jakiś czas i wtedy dodatkowo plukam. Nie wiem w ilu stopniach można wkłady, ale to już producent napiszę, więc ja bym prała w tej maksymalnej temperaturze dozwolonej przez producenta.
No i do wkładów i pieluch nie mozna dodawac plynow zmniekczajacych i do plukania, bo są mniej chłonne.
Super, bardzo dziekuję za te informacje 😊
 
reklama
Hej ! Ja użytkuje wielopielo już od roku. Jak dla mnie super sprawa, serio polecam. Zaoszczędzona masa pieniędzy i wcale nie ma z tym aż tak dużego problemu.
Pytaj o co chce, bo mogłabym się rozpisać, ale co cię konkretnie interesuje ?
Po czym poznajesz, że jest siku?
 
Do góry