reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

Ja od niedawna pielu****ę moje bąble naturalnie. Żadna filozofia, nic trudnego, nic paskudnego, żadnych śmierdzących śmieci i zdrowy tyłek dzieciaczków...
 
reklama
Ja kupilam dwie takie pieluchy ale u nas sie to niestety nie sprawdzilo bo mała potrafi przesikac wszystko. Na szczescie nie dostaje odparzen od zwyklych pampersow.
 
Kupiłaś same pieluchy? Jeśli masz otulacz to on jest nie przemakalny, radzę się nie poddawać a pieluchę dobrze chować w otulaczu, zeby nie była przewodnikiem wilgoci do ubranka...
 
przymierzalam sie do tych pieluszek ale nie robię tak dużo prania w wysokiej temp. a pozatym one długo schną 12-16 h wiec trzeba by mieć ich sporo na zaś a to kosztuje
 
przymierzalam sie do tych pieluszek ale nie robię tak dużo prania w wysokiej temp. a pozatym one długo schną 12-16 h wiec trzeba by mieć ich sporo na zaś a to kosztuje

E tam, ja puszczam często w pranie o niższej temp. i też się piorą, schną różnie, ale ok 8 godzin u mnie , czyli na następny dzień już są ok. mam też tetrowe w razie awarii.
 
Witam. Co prawda do narodzin mojego Maleństwa jeszcze sporo czasu, ale wiadomo, sporo rzeczy trzeba kupić i próbuję sobie jakoś to wszystko zaplanować. Nad pieluchami wielorazowymi zastanawiam się już od jakiegoś czasu, raczej nie mam motywacji ekologiczno-ideologicznych, ale główną zaletą dla mnie jest to, że zdają mi się być zdrowsze dla dzieciątka. ;) Mam parę pytań do mam, które używają bądź używały tego typu pieluch. Jest tego wbrew pozorom całkiem sporo do wyboru, czy możecie polecić któreś konkretnie, które Wam się dobrze sprawdzały (wygoda, pranie itp.)? Mam na myśli zarówno producentów jak i rodzajów pieluszek. No i drugie pytanie - mniej więcej jaki zestaw trzeba by zakupić na sam początek? Chciałabym oszacować jakiego rzędu byłby to wydatek, bo raczej na pewno większy niż paczka "pampersów". :) I jeszcze jedno pytanko - czy pierzecie te pieluchy razem z resztą ubranek czy osobno? Z góry dzięki za wszelkie porady i uwagi!

pozdrawiam
 
strasznie fajna sprawa, podłączam się do pytania aniam, co konkretnie trzeba dokupic do takich pieluch all in one? jak z dodatkowymi wkładami?
 
reklama
Dziewczyny do AIO - w tym do JBD (jedna biała doskonałą) mozna dokupic: wkłady jednorazowe na kupe :), i ewentualnie wkład sucha pielucha.

My kupilismy na poczatek (pierwsze 3 miesiace) 2xJBD, 8 flanelowych formowanych, 4 otulacze PUL, 4 wkłady sucha pielucha, flanelowe zwykle (5). Do tego profilaktycznie paczke jednorazowek bezzelowych :). Potem kupimy 8 Begeunis'ow plus wklady mikrofibra. A ten zestaw po sterylizacji odsprzedajemy znajomym ktorych dzieciatko urodzi sie w kwietniu.
 
Do góry