reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

Dołączył(a)
8 Październik 2008
Postów
4
Czy któraś z Was używa pieluch wielorazowych? Ja się zastanawiam właśnie bo trochę czytałam na ten temat i jest to i ekonomiczne i ekologiczne. Widziałam na forum o pieluchach ekologicznych ofertę sprzedaży i poważnie myślę o tym.:-)
 
reklama
Nie wiem dokladnie czy myslisz o tym samym co ja ...
Mnie doszly sluchy ze sa takie pieluchy ktore funkcja przypominaja papmpersa ale mozna je prac tylko ze mowila mi o tym mama ze ktos sprowadzal to z Wloch ...
Sa wogole takie pieluchy w PL a jesli tak to jak one sie nazywaja bo ja aktualnie jestem w Irlandi i rozejrzalabym sie tutaj nawet za tym ...





 
Bardzo mnie ten temat zainteresował.
Pieluchy już można kupić w Polsce, jest trochę o nich w necie, tylko że jest kilka rodzai i prawdę mówiąc pogubiłam się w tym :confused::confused::confused::confused::confused::confused:.
Może jest jakaś mama, która już używała takich pieluch i wyrazi swoją opinie, i doradzi. :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
A dajcie dziewczynki linka na jakis artykul o tych pieluszkach, naprawde ciekawe sie wydaje. W ogole to brat wczoraj mowil, ze ogladal program na discovery-jak to sie tobi i podobno na produkcje 1 pampka marnuje sie kilkaset czy kilka tys(juz nie pamietam) litrow wody :/
 
ja jestem mamą pielu****ąca wielorazowymi :tak:
Mamy pieluszki formowane Imse Vimse + otulacze i BumGenius

Powiem wam że to żaden kosmos , nic nadzwyczaj trudnego .Prania nie ejst sterta bo pieluszki traktuje jako uzupełnienie pralki :tak:

Ja jestem szcześliwa że moje dzieci nie mają chemi na pupie .OD kiedy zaczełam używac wielorazowych nie stosuje żadnych maści na pupcie , synek nie ma odpażeń .

Poza tym jest to na dłuższa mete tańsze i ekologiczne .
 
W ogole to brat wczoraj mowil, ze ogladal program na discovery-jak to sie tobi i podobno na produkcje 1 pampka marnuje sie kilkaset czy kilka tys(juz nie pamietam) litrow wody :/

na produkcję 1 pampersa używa sie szklanki ropy .
Poza tym w fabrykach gdzie produkuje sie pieluszki jednorazowe jest ścisły rygor chodzenia w kombinezonach ochronnych .... to mówi samoz a siebie chyba ...

jesli chcecie czegoś więcejs ie dowiedziec to zapraszam na nowo powstałe forum o pieluszkach wielorazowych i ekologi : http://www.forum.pieluszkarnia.pl/index.php
 
ja jestem mamą pielu****ąca wielorazowymi :tak:
Mamy pieluszki formowane Imse Vimse + otulacze i BumGenius

Powiem wam że to żaden kosmos , nic nadzwyczaj trudnego .Prania nie ejst sterta bo pieluszki traktuje jako uzupełnienie pralki :tak:

Ja jestem szcześliwa że moje dzieci nie mają chemi na pupie .OD kiedy zaczełam używac wielorazowych nie stosuje żadnych maści na pupcie , synek nie ma odpażeń .

Poza tym jest to na dłuższa mete tańsze i ekologiczne .

Ale proszę doradź jaki zestaw kupić, ile na początek, bo ja się pogubiłam w tych pieluchach- są jakieś z otulaczami i bez, wkładki :no::no::no::no::no::no:
 
agamal jesteś pewna że chcesz pieluchowa wielorazowo już na bank ? czy chcesz spróbować ?
jeśli spróbować to kup sobie jedną formowaną frotowa na noc i otulacz odpowiedni do wagi
Frotowa bo jest bardziej chłonna .
Kup sobie jedną BumGenius ( to jest taka kieszonka .W srodek wkładasz co tam masz w domu na wkładki ;) pieluche tetrową złożona , wkładki konopne na noc ( super chłonne) ręcznik fajnie chłonny pocięty na prostokaty i złozony itp ;) )
Kup sobie tez pare flanelowych formowanych bo są dobre na dzień .

Pamiętajcie skura dziecka nie ejst mokra w tych pieluszkach ! One maja takie specjalne powłoki organiczne które zatrzymują siuśki wewnatrz i nie powodują odparzeń :)

aha i kup jeszcze papierki na kupke ..coby nie uśminić pieluszki i mie miec potem problemu ;)
Są to takie papierki - bibułki które sie kładzie bezpośrednio na pieluszke i jak bedzie kupa niespodziewajka ;) to nie będzie na pieluszce tylko na papierku ...potem tylko papierek do toalety a pieluszke zsiusianą do pralki :)

jak macie ejszcze jkakeiś pytania to pytajnie , albo sie zarejestrujecioe na forkum którego link wam podałam ..jest tam duzo doświadczonych mam i napewno pomogą tak jak ja :)
 
reklama
Do góry