reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
Przymierzałam się, czytałam opinie tu na bb, przy Adriannie się nie odważyłam, zostałam przy tradycyjnych pieluchach jednorazowych + tetra z ceratą, bo i taki etap był. Dopiero rozmowa telefoniczna z koleżanką (forumową zresztą) przekonała mnie do podjęcia decyzji na "tak".

"Kupiłam" to mocne słowo, bo jeszcze pieniążków nie wysłałam, a paczka na mnie już czeka, pieluchy wielorazowe takie
PIELUCHY PIELUSZKI WIELORAZOWE ALVA DODATKOWE NAPY (2420395123) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

We wrześniu poród, od pół roku prowadzę tabelę wydatków i pieluchy i mleko w rubryce "Ada" to koszt znaczący, ba przeważający. Stąd moje rozważania.

Liczę, że z nowym rokiem będę już na pieluchach na plusie :-p

Jeszcze cwana chciałam wykorzystać te pieluchy wielorazowe na potrzeby dla Ady, ale właśnie się odpieluchowałyśmy i pieluszki będą już tylko czekać na naszą nową latorośl - Weronikę.

Jakie Wasze doświadczenie z pieluchami?
Ile potrzeba dodatkowych wkładów? :confused2:
I czy takie pieluchy jednak się zużywają, a jak tak to po jakim czasie to widać?
 
reklama
a ja na poczatek polecam pieluszki bambino mio składane na to zakłada się otulacz.
Takie kieszonki które kupiła Liljana na początku mogą się nie sprawdzić . Noworodki są maleńkie a pieluchy duże :sorry:nawet jak się je poskłada to może się okazać że dziecku niewygodnie .
Tu moja Dusia w pieluszce która była do 5 kg więc w zasadzie najmniejsza na rynku :sorry:
IMG_9033.jpg

Ja osobiście nie przepadam za kieszonkami , ale wiem że wiele osób sobie chwali :-)
 
my pielu****emy od niedawna :) jakos jak maksio skonczyl 6 kg hahaha :D
subtelnie zaczelam od tanich kieszonek coolababy - na poczatku supe ale pozniej zaczelo nam cos nie pasowac :)

u nas swietnie sie sprawdzaja otulacze ... wkladam do tego tetre, prefoldy, czasem na sam spod wkladke z mikro a na to np reczniczek ikei i polarkowa nakladke

otulacze mam z flipa i małe me i jedne i drugie rewelacja z nastawieniem na małe me bo sa swietnie wykonczone polarkiem przy pleckach i z przodu :) wiec maluchowi jest milo :)

mam tez sio z close parenta i rowniez ja uwielbiam z tego wzgledu ze wklady sa dopinane a reszta moze sluzyc jako otulacz i tutaj wybor wkladow dowolny .

zainspirowana mini zaczelam skupowac na bazarku pieluszkowym itti bitti sio i czekam na pierwsza dostawe .
sio czyli z dopinanymi wkladami do otulacza- noz nie moge sie doczekac :)))

innym moim ulubiencem sa kieszonki z baby landu - tanie ladne puchate milusie nieobciskajace z dobra regulacja przy zapieciach wokol nozek - bardzo je lubie .
ale w zasadzie z kieszonek korzystamy doraznie glownie otulacze i sio :)

moze pozniej cos wiecej skrobne bo maksio ...... :sorry:
 
Witam,
Ja to jestem super początkująca bo tak naprawdę od trzech dni się pielu****emy wielorazowo. Mam na razie tylko 10 pieluch, bo nie wiedziałam, czy mi się spodoba taki sposób i chciałam traktować to jako uzupełnienie. Mam kieszonki z Baby Landu (takie jak Reniuszek) oraz Pul Minkee. Na razie żadnych wpadek z przelewaniem. Dzisiaj pierwsza noc i pupa sucha. Jak na razie jestem zdecydowanie na tak. I nawet dzisiaj (jak Mała pozwoli) zamówię sobie kolejne, i chyba też kieszonki, bo jednak cena za nimi przemawia :) W ogóle dla mnie korzyścią tych wielorazowych jest sumarycznie cena, brak specyficznego zapachu pampersów, nawet pustych, brak tego przykrego smrodku pełnej pieluchy, która leży chwilę przecież zanim się ją wyrzuci no i mnogość kolorów, co sprawia, ze nawet Mała jest bardziej zainteresowana podczas przewijania. Jedyną rzeczą jaką trzeba uwzględnić jest rozmiar ubranek. Jak przeszłam na wielorazowe to automatycznie muszę jej zakładać większe (dłuższe) ubranka niż do tej pory, więc nie radzę dla noworodków kupować 56 raczej już 62 i 68 jeżeli jesteśmy zdecydowane na pieluchowanie wielorazowe.

No i wg mnie min. 2 razy więcej wkładów niż pieluch - ja do tego będę dążyć, bo czasem mimo że wkład pełny to pielucha sucha.
 
Ostatnia edycja:
Witam.
My się pielu****emu już od miesiąca kieszonkami i jest git.
Jakoś otulacze i tetra do mnie nie przemawiają...:no:
Dziecko jednak czuje to mokre ...
Pierwszy miesiąc był na zwykłych pampersach ,a teraz nie zamieniłabym wielorazówki za żadne skarby .
Skóra sucha i bez podrażnień .
Mój zestaw to 21 kieszonek i 36 wkładów z mikrofibry .
Spokojnie wystarcza ...:rofl2::rofl2:
 
As a jakiej firmy masz te pieluszki?

Ja zaczęłam tak pieluchować dopiero przy drugim dziecku i dopiero jak mała skończyła 9 miesięcy. Żałuję, że tak późno. Może też dlatego żal mi wydać kasę na bardzo drogie pieluchy. Kupiłam najpierw dwie na allegro firmy COOLABABY i niestety porażka. Strasznie przeciekają między nóżkami - bo między nóżkami zawsze pozostaje wolna przestrzeń - nawet jak zapnę małą w wersji dla noworodka (mała waży już 9 kg!). Kupiłam jeszcze pieluszkę BAMBAS i jest o niebo lepsza - ale odciska się między nóżkami i na pleckach. Czekam na dostawę kolejnej pieluszki (też taniej) i wkładów bambusowych. Zobaczymy. Podobno najlepsze są wkłady z konopi ale ich nie ma na allegro.

Czuję, że skończę na tych 4 pieluszkach - będę miała do tego 17 wkładów (pieluszki można używać na 2-3 zmiany wkładu-i ja jeszcze wkładam dwa wkłady z mikrofibry na jeden raz, bo jeden wkład to u nas za mało).

Kusi mnie jeszcze jakaś pieluszka lepszej jakości, ale nie mam kasy na eksperymentowanie, chciałabym mieć gwarancję, że pieluszka na pewno nie przeleci. Słyszałam, że SIO są bardzo dobre. No ale znowu ile gadżetów trzeba do tego dokupić....:szok:
 
as ja na tetre klade mikropolarek, albo wklad sucha pielucha i nie czuc wilgoci :)

lil maja u nas coola tez kompletna porazka bambamsy mnie kusza...napiszesz cos wiecej o nich ? moze jakies foto ? ladnie prosze :happy2:
u nas swietnie bbay landy sie sprawdzaja - no poprostu rewelacja! a taniochy jak malo ktore !!! mam tez chinki minkee i tez nie narzekam ....:tak:
z tego co wiem bobolider, alva i naughty baby do niczego......

a w sio sa juz wklady jak je zamoczy to mozna odpiac i np tetre wlozyc, albo wklad mikro z polarkiem przy pupie :)
 
Reniuszek to są te bambasy, o których pisałam:

PIELUSZKI WIELORAZOWE PUL MINKEE 2 WKŁADKI POZNAŃ (2461434068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (to chyba właśnie te chinki minkee)

One też są tanie, jakościowo może nie aż takie super, ale po COOLABABY to dla mnie rewelacja. Bo po prostu nie są takie dłuuuuuuugie jak te COOLABABY i przy nóżkach się układają. No i przy dwóch wkładach z mikrofibry mi nie przeciekły (przez 2 godziny).

Teraz czekam na jedną pieluszkę chyba właśnie z tego BABY LANDA PIELUSZKI PIELUCHY WIELORAZOWE BABY LAND 2 WKŁADY (2456225425) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - też gdzieś wyczytałam, że są super dlatego chcę spróbować.

Nie zależy mi na jakiś super drogich pieluszkach, bo jednak więcej dzieci nie planuję a oprócz ekologii patrzę też na swoją kieszeń :-p Na razie to mam kupę prania dodatkowego (bo po COOLABABY mała co dwie godziny cała do przebrania).

Generalnie dopiero zaczynam z tymi pieluszkami, ale jak będę się tak męczyć to nie wiem, co dalej. Zawsze u mnie paczka jednorazówek musi być pod ręką, bo bez tego lipa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry