reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Do prania pieluszek i ubranek dziecka trzeba używac specjalnych proszków które nie beda uczulac dziecka.
Ja stosowałam do prania ubranek:
proszku Jelp i Biały Jeleń oraz Orzechów Piorących Triumf.

5720233878027jelp-1-6kg-fresh-classic-dunski-hipoalergiczny.jpg
5900133005932_bialy_jelen_1-5kg_biel_proszek.jpg

4260266150406-triumf-500g-orzechy-pioracee.jpg


Orzechy piorące poleciła mi moja eko-kolożanka. Na prawdę super produkt. Moje dzieci uczulał prawie każdy proszek oprócz tych tu wymienionych.
 

Załączniki

  • 5720233878027jelp-1-6kg-fresh-classic-dunski-hipoalergiczny.jpg
    5720233878027jelp-1-6kg-fresh-classic-dunski-hipoalergiczny.jpg
    18 KB · Wyświetleń: 49
  • 5900133005932_bialy_jelen_1-5kg_biel_proszek.jpg
    5900133005932_bialy_jelen_1-5kg_biel_proszek.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 65
  • 4260266150406-triumf-500g-orzechy-pioracee.jpg
    4260266150406-triumf-500g-orzechy-pioracee.jpg
    26,3 KB · Wyświetleń: 56
reklama
Nie pierze się pieluszek w orzechach piorących ani kulach, ponieważ zawierają saponinę,która je zatłuszcza, co sprawia,że są mniej chłonne. I polecam dodawać jakiś środek antybakteryjny, my używamy Nappy Fresh Bio-D. Jest w 100% ekologiczny :)
 
Witajcie!

Moja Hanusia dwuletnia już pożegnała pieluchy, ale w grudniu spodziewam się kolejnej córeczki <3
Przy pierwszej zastanawiałam się nad pieluchami wielorazowymi, ale rozmył się temat i używaliśmy pampersów.

Teraz jest najlepsza okazja, żeby znowu wrócić do pomysłu pieluszek wielorazowych, a Wasze posty bardzo mnie zachęcają ;-)

Od kiedy Wy zaczęłyście takie pieluchowanie? Od narodzin, czy od któregoś miesiąca?
Ile według Was potrzeba pieluszek, jeśli chcę robić pranie co drugi dzień?
Jak sobie radzicie, kiedy gdzieś wyjeżdżacie? Przerzucacie się wtedy dla wygody na zwykłe pampersy, czy pierzecie wielorazowe na bieżąco?

Proszę o porady ;-)

POZDRAWIAM :* MARTYNA
 
cześć Martyna
mój drugi synek ma teraz trzy miesiące, pierwszego pieluchowałam mieszanie, teraz używam niemal wyłącznie wielorazowych [wyjątki to np kilkudniowy wyjazd, czy wizyty u lekarza]
zaczęłam używać wielorazowych po odpadnieciu kikuta pępowiny
używam bum genius all-in-one i mam w sumie 21 sztuk, co pozwala mi na pranie co 2 - 3 dzień
uważam, że dobrym poradnikiem na początek jest to: Od czego zacząć?
 
to trzymam kciuki
będzie dobrze, tylko się nie bój i zacznij szybko używać, to jakoś to pójdzie... btw jak pielu****ę Filipa wielorazowymi to mi się nie odparza, teraz byliśmy na weekend na wyjeździe i miałam jednorazówki i odparzenie leczę trzeci dzień po powrocie :-(
 
I jak wielopieluchowanie? Także potrwierdzam,że nie pierze się ich w orzechach piorących :p
My ostatnio przerzuciliśmy się na bambusowe wkłady, bo młody się straszny siakacz zrobił.

Jak u Was z nockami? Na noc tez używacie wielo?
 
tak, na noc też
ale standardowo jest przesikany
tylko coś go wysypało pod pieluszką i nie wiem czy to nie od proszku [biały jeleń] ale w sumie miał też zmieniony krem do pupy i chyba bardziej skłaniam się ku kremowi [bo od proszku to by go wysypało chyba wszędzie]
 
Po co przy pieluszkach wielorazowych używać kremu do pupy?
Przy kieszonkach nawet się nie powinno,bo zatyka mikropolar, tylko jakiś sypki.

Co do nocki: a co ubieracie? Myśmy mieli notoryczne przesikania, i skończyło się wraz z zakupem formowanki bambusowej i otulacza wełnianego :)
 
reklama
nie mam kieszonek tylko all-in-one, a kremu używam sporadycznie, na ogół nic, na noc jeśli już i po nocy był wysypany, teraz jest lepiej
no właśnie chyba trzeba będzie się po wypłacie przyjrzeć i kupić ze dwa otulacze i formowanki, dzięki za wskazówkę
 
Ostatnia edycja:
Do góry