reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Przymierzam się do pieluchowania wielorazowego, z ciężkim sercem, obawiam się wielu rzeczy, ale warto chyba spróbować. Póki co mam zakupione 3 kieszonki i kilka wkładów. Jeszcze z 20 kieszonek i dwa razy tyle wkładów i mogę być spokojna :)
 
reklama
Mam nadzieje że jeszcze ktoś tu zagląda?? Zaczęłam kupować pieluszki wielorazowe i jako pierwsze kupiłam baby land i są bardzo fajne i mam pytanko czy możecie jeszcze jakieś polecić z tych tańszych??
 
Ja bardzo lubię Bambams i Lulajbaby - kieszonki, wkłady mam tylko te pierwsze i są kiepskie, lepiej zainwestować w firmówki. U nas najlepiej się sprawdzają bambusowe, bo są cienkie, a zarazem bardzo chłonne. Tylko, że one raczej dla noworodka będą za wielkie, zwłaszcza w kroku.
 
Dla noworodka to są na pewno za duże :) Na pierwsze 2-3 tygodnie mam zamiar jednorazówki stosować a dopiero później wielo.
A powiedzcie mi te wkłady bambusowo węlowe są dobre? Bo mam 4 jako gratis dostałam i bardzo fajne są w dotyku:)
 
Szanowne Panie specjalistki od pieluchowania :)

Tatuś 3 miesięcznego chłopca potrzebuje Waszej rady :)

Chcieliśmy spróbować wielorazówek i po zaczerpnięciu trochę wiedzy z internetów udaliśmy się do sklepu żeby kupić coś na testy.

Poradzono nam kieszonki, więc zakupiliśmy dwie Bambams i cztery wkłady z mikrofibry.
Za dużo nie potestowaliśmy, bo wiadomo że dwie to w 3h są mokre, ale jedno co mi się trochę nie podoba to fakt, że mały ma w nich pupę jak Pani Wiesia z warzywniaka ;) Z jednym wkładem to jeszcze ujdzie, ale z dwoma to już słabo. Żona przez to kręci nosem na te wielorazówki i boję się, że temat upadnie.

Co zrobić? Są może jakieś mniejsze modele? Czy poczekać mimo wszystko aż mały trochę podrośnie?

Pozdrawiam
 
w wielorazowych zawsze będzie pupa większa niż w jednorazówkach, niestety trzeba się przyzwyczaić
ja bym żonę postraszyła, że po jednorazówkach może być problem z wnukami ;-)
a pieluchy są w różnych rozmiarach, może faktycznie macie za duże

ja poczekałam aż kikut pępowiny odpadnie i się wygoi i wtedy przeszłam na wielorazówki, zajęlo to 5 tygodni [nie wiem czemu aż tyle]
 
reklama
Bambamsy należą do pieluch generalnie szerokich w kroku. Z trochę droższych, ale polskich polecam KoKoSi, są wąskie i można do nich kupić wkłady bambusowe, które są zdecydowanie cieńsze od mikrofibry. Zeby było taniej zawsze można patrzeć na allegro za używkami, albo na bazarku na forum chusty.info
 
Do góry