reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

as a one maja lekko polyskujace "futerko" minky z zewnatrz czy takie normalne matowe puchate ?? zastanawiam sie bo kiedys kupilam dwie pieluszki tam wlasnie i jedna byla bardziej polyskujaca z zewnatrz i do tej pory taka jest hmmm
 
reklama
as a one maja lekko polyskujace "futerko" minky z zewnatrz czy takie normalne matowe puchate ?? zastanawiam sie bo kiedys kupilam dwie pieluszki tam wlasnie i jedna byla bardziej polyskujaca z zewnatrz i do tej pory taka jest hmmm
hihihi mam dokładnie ten sam przypadek.
Jedna jest matowa ,a druga lekko połyskująca i jakby bardziej śliska...
Wydaję mi się ,że to zależy po prostu od innej partii materiału.
Taką samą sytuację mam z pieluszkami w serduszka .
Ważne ,że chłonnośc ich jest taka sama :-p:-p:-p
 
To ja napisałam o suszeniu pieluszek - nie tyle suszę, co wietrzę - i wtedy używam drugi raz - jak jest mokra to idzie od razu do prania. A robię tak dlatego, że na innym forum wyczytałam, że tak można. Zresztą na samej aukcji też jest to napisane. No ale ja jestem zielona w kwestii pieluszek i nie bardzo się jeszcze znam. Na razie wiem, że mi niestety mała te pieluszki przesikuje i dlatego często zmieniam wkłady. Gdybym za każdym razem zmieniała kieszonkę to starczyłoby mi tego, co mam na pół dnia.

Ktoś pytał o te papierki. Ja je mam, ale nie jestem zadowolona. Martynka robi już takie duże kupki, że jak jeszcze je ugniecie to kupka i tak wyjdzie poza papierek.

W ogóle tak patrzę, że ja mam chyba najstarsze dziecko wśród Was i może dlatego mam takie problemy z przelatywaniem siuśków....

O to As pisała, że nie wolno suszyć kieszonek - tak myślę czym się różni suszenie kieszonek od używania tej samej kieszonki od razu? Będę wdzięczna za każde wyjaśnienie, bo może coś źle robię :eek:
 
Ostatnia edycja:
To ja napisałam o suszeniu pieluszek - nie tyle suszę, co wietrzę - i wtedy używam drugi raz - jak jest mokra to idzie od razu do prania. A robię tak dlatego, że na innym forum wyczytałam, że tak można. Zresztą na samej aukcji też jest to napisane. No ale ja jestem zielona w kwestii pieluszek i nie bardzo się jeszcze znam. Na razie wiem, że mi niestety mała te pieluszki przesikuje i dlatego często zmieniam wkłady. Gdybym za każdym razem zmieniała kieszonkę to starczyłoby mi tego, co mam na pół dnia.

Ktoś pytał o te papierki. Ja je mam, ale nie jestem zadowolona. Martynka robi już takie duże kupki, że jak jeszcze je ugniecie to kupka i tak wyjdzie poza papierek.

W ogóle tak patrzę, że ja mam chyba najstarsze dziecko wśród Was i może dlatego mam takie problemy z przelatywaniem siuśków....

O to As pisała, że nie wolno suszyć kieszonek - tak myślę czym się różni suszenie kieszonek od używania tej samej kieszonki od razu? Będę wdzięczna za każde wyjaśnienie, bo może coś źle robię :eek:
pierwszy raz używasz kieszonki z wkładem w środku ,a drugi raz z wkładem na wierzchu .Ja stosuję zamiast papierków polarek prostokąty ,tak by mieć efekt suchej pupy pomimo tego,że wkład nie jest w kieszonce.;-)
Pieluszka wysuszona jest jest zbyt długo z moczem.
Przy małym dziecku częstość zmiany pieluchy jest duża ,więc pomimo dwukrotnego użycia to ta pieluszka jest max 2-3 godzinki na pupie tak jak zwykły pampers ,a przy suszeniu kontakt z pieluszką jednak się wydłuża...
Wysuszona pieluszka też już nie jest antybakteryjna...:sorry:
 
maja as dobrze pisze ... zreszta wysuszona pieluszka juz raczej smierdzi siuskami i jest poprostu brudna moza powodowac podraznienia... mnie to zniechecilo nawet do uzywania kieszonki jako otulacza czyli z tetra i polarkiem na kieszonce....sama rowniez nie ubralabym na pupe obsiusianych majtek wysuszonych .. :tak:wiec kieszonke mam na jedno uzycie i do prania zwykle to kwestia maksymalnie 2 godz... dlatego zamiast kieszonek wole otulacze albo sio, bo dowolnie moge wymieniac wklad a otulacz jednego i drugiego zostaje ten sam .
 
maja as dobrze pisze ... zreszta wysuszona pieluszka juz raczej smierdzi siuskami i jest poprostu brudna moza powodowac podraznienia... mnie to zniechecilo nawet do uzywania kieszonki jako otulacza czyli z tetra i polarkiem na kieszonce....sama rowniez nie ubralabym na pupe obsiusianych majtek wysuszonych .. :tak:wiec kieszonke mam na jedno uzycie i do prania zwykle to kwestia maksymalnie 2 godz... dlatego zamiast kieszonek wole otulacze albo sio, bo dowolnie moge wymieniac wklad a otulacz jednego i drugiego zostaje ten sam .
moja mała stosunkowo mało jeszcze sika ,więc na razie używam jej drugi raz ,bo polarek jednak ładnie chroni ,a bokami pieluszka jest sucha.
Po spaniu zwykle cała kieszonka jest mokra ,więc od razu ląduje w wiaderku.:-p
Nie kupowałam otulaczy właśnie dlatego ,że kieszonki świetnie spełniają tę rolę i bez sensu wydawać kasę .
Czyli każdy orze jak może i jak mu się podoba ... :-p:-p:-p:-D:-D:-D
Fantastycznie ,że dzięki wielorazówkom nie jesteśmy skazani na popularne pampersy ;-);-)
 
dlatego jest tak wiele rodzajow pieluch wielorazowych by mogly zaspokoic przerozne potrzeby :-D no ale u mnie to ewidentny fanatzym ...... :sorry:
 
reklama
As dzięki za odpowiedź! Brzmi to faktycznie logicznie! Szkoda w takim razie, że sprzedający pieluchy pisze w aukcji, że "wystarczy zmienić sam wkład, a pieluszkę użyć 2-3 razy" - z tego ja wywnioskowałam, że wkład się zmienia w kieszonce. No nic - tak czy siak mi pieluszki ciągle przelatują, więc od razu wszystko do prania...

Reniuszek właśnie tak wyczułam, że uwielbiasz pieluszki - ja się w sumie nie dziwię, bo są tak piękne i różne, że ja sama napalona, żeby wypróbować dosłownie każdą, ale jednak cena skutecznie zniechęca....

Ale kusi mnie jedna lepszej jakości pieluszka - nawet droższa - ale z gwarancją, że nie przeleci....Są takie? Nie mam pojęcia dlaczego wszystkie te, które mam przelatują. Do wieczora wyschnie mi pieluszka z babylandu - może ta się sprawdzi..

A mam pytanie jak się używa tej sody do prania? I czy olejek herbaciany zastąpi ten proszek antybakteryjny? I wlewa się to do prania czy do płukania?
 
Do góry