reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

adasza ja mam jedna i ida kolejne :) bardzo ja lubie :tak: sa pul minkee i pulowe . z tego co wiem As ma te pieluszki - sa ze sklepu lulajbaby :)
 
reklama
Tak ja mam tylko te.
Miałam pulowe Alva ,ale je sprzedaję .
Dokupiłam te z Lulajbaby i jestem bardzo zadowolona.
Jak chcesz je zamówić to lepiej opłaca się brać z ich sklepu ,bo jeszcze masz punkty jako rabat przy kolejnym zamówieniu.;-)
Osobiście je polecam.:tak::tak:
 
do_ti piekne ! podpaski wielorazowe jak Ci sie sprawdzaja ??
maja moja ulubiona pieluszka z kieszonka to małe me tak wyglada :):

Zobacz załącznik 482928
i jeszcze z babylandu ta wzorkowa :
Zobacz załącznik 482929
mam jeszcze blekitna w biale kropki chinke minkee i tez ja uwielbiam :D

co wy na to zeby powrzucac zdjecia swoich pieluszek ?

piękne masz te swoje pieluszki
wkładki wielorazowe jak najbardziej mi się sprawdzają
a co do podpasek to nie miałam jeszcze okazji testować
 
dziekuje :)
zastanawiam sie nad podpaskami wielo, bo tak sie sklada ze nie znosze ani podpasek zwyklych ani tamponow.....

a tak wyglada nasz aktualny stosik (brakuje kilku pieluszek ktore do nas ida i formowanek ) :)

IMG_0340.jpg

i czekam na małe me z nowymi wzorami, bo maja byc wzorki z postaciami ze starych polskich bajek :szok:
 
Witajcie!
Mam pytanie do mam pielu****ących. Od ponad dwóch tygodni używamy pieluszek wielorazowych, Ostatnio niestety zgięcia fałdek na udach mojej Małej zaczęły czerwienieć. Staram się pilnować częstego zmieniania pieluch i wycierania fałdek do suchości, ale na razie nic to nie daje więc smaruję dodatkowo Sudocremem. Czy zetknęłyście się u swoich malców z czymś takim? Aaa i rozmiar wydaje mi się być dopasowany, zresztą to nie w tym miejscu gdzie brzeg pieluszki styka się z nóżkami. No i nie zmieniałam ostatnio proszku do prania.

I jeszcze jedno. Zwiększyła się ostatnio produkcja siuśków i muszę zmieniać pieluchy nawet 2 razy w ciągu godziny. Używamy tylko i wyłącznie kieszonek. Doradźcie mi, czy są jakieś fajne kombinacje (otulacze??), które dłużej utrzymywały poczucie suchości. Bo moja Mała stała się ostatnio baardzo wrażliwa na tym punkcie i jak na pampersie wytrzyma parę godzin to przy wielorazówach od razu sygnalizuje potrzebę zmiany pieluchy.
 
Drogie Panie, wątek super! Ma jestem jeszcze w dwupaku, ale poważnie się zastanawiam nad wielorazówkami, bo to chyba bardziej eko. Ekologicznie i ekonomicznie ;). A powiedzcie mi - od samego początku zaczęłyście używać wielorazówek czy po jakimś czasie? Co wpłynęło na Wasze decyzje?
 
lazy a moze jak smarujesz malej sudocremem to przy okazji pieluszka sie zatluszcza i tym samym jest mniej chlonna ? co do podraznien to tez moze wynik zalegajacych proszkow itd w pieluszce , wiec warto byloby wykonac porzadny stripping i odtluszczanie.
Moj inny pomysl to to ze sie poprostu poci a wiadomo pot podraznia skore, wiec moze i od tego ?

moj zestaw super chlonny to (tez zauwazylam wiecej siuskow u maksia :D ) pielucha formowana tetro, w srodku niej wklad do otulacza male me - ma polarek przy pupie ktory odprowadza wilgoc , na to otulacz flip i te 6-7 godz w nocy jest ok.
Innym rozwiazaniem u nas(uwaga wielka pupa i trzeba zwiekszyc rozmiar pieluchy !:-D) otulacz na sam spod wklad chlonny mikrofibra( moze byc inny - np bambus prefold flanela tetra itd) na to wklad do otulacza małe me obleczony wkladem nocnym close parent ( on jest genialny bo pupa caly czas sucha) :
Pop-in_3NightTimeBoosters400.jpg
 
reklama
Drogie Panie, wątek super! Ma jestem jeszcze w dwupaku, ale poważnie się zastanawiam nad wielorazówkami, bo to chyba bardziej eko. Ekologicznie i ekonomicznie ;). A powiedzcie mi - od samego początku zaczęłyście używać wielorazówek czy po jakimś czasie? Co wpłynęło na Wasze decyzje?

byłam na kilku warsztatach gdzie wspominano o pieluchowaniu wielo, trochę poczytałam i zechciałam spróbować - też jestem jeszcze w dwupaku


lazy a moze jak smarujesz malej sudocremem to przy okazji pieluszka sie zatluszcza i tym samym jest mniej chlonna ? co do podraznien to tez moze wynik zalegajacych proszkow itd w pieluszce , wiec warto byloby wykonac porzadny stripping i odtluszczanie.
Moj inny pomysl to to ze sie poprostu poci a wiadomo pot podraznia skore, wiec moze i od tego ?

moj zestaw super chlonny to (tez zauwazylam wiecej siuskow u maksia :D ) pielucha formowana tetro, w srodku niej wklad do otulacza male me - ma polarek przy pupie ktory odprowadza wilgoc , na to otulacz flip i te 6-7 godz w nocy jest ok.
Innym rozwiazaniem u nas(uwaga wielka pupa i trzeba zwiekszyc rozmiar pieluchy !:-D) otulacz na sam spod wklad chlonny mikrofibra( moze byc inny - np bambus prefold flanela tetra itd) na to wklad do otulacza małe me obleczony wkladem nocnym close parent ( on jest genialny bo pupa caly czas sucha) :
Zobacz załącznik 486031

trochę nie ogarniam tego nazewnictwa :D
mam jednak pytanie odnośnie wkładu polarkowego

wiem, że wchłania wilgoć
jak chciałabym go dodatkowo do otulacza i wkładu bambusowego użyć to na ten wkład czy pod???
 
Do góry