reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki do nauki siusiania

kloog

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2009
Postów
16
Witajcie,

Moja córka w sierpniu skończyła dwa latka. Od kilku miesięcy próbujemy nauczyć wołać ją żeby wołała jeśli tylko potrzebuje zrobić siku/kupkę. Jeśli chodzi o siusianie to zdarzyło się do tej pory kilka razy, że sama zawołała ale głównie to my ją sadzamy na nocnik lub ubikację i wtedy sika albo po prostu moczy się do pieluszki. Na co dzień chodzi w pampersach ale nawet jak założę jej pieluszkę tetrową to nie specjalnie przeszkadza jej to, że ma mokro. Jeśli chodzi o cięższą potrzebę to z reguły robi do nocnika ale jeszcze się zdarza, że narobi w pieluszkę.

Zastanawiałam się nad kupnem kilku pieluszek do nauki sikania. Wiem, że to nie jest tania impreza ale jestem w stanie wydać kilka groszy jeśli tylko może to rozwiązać problem. Czy któraś z Was stosowała takie pieluszki? Po prostu nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze jeśli to tak na prawdę nie jest skuteczne.
Czy ważna jest firma produkująca pieluszki?

Dzięki,
 
reklama
hej. nie wiem niestety co to za pieluszki ale ja z niczego takie nie korzystałam. córka ma 19 m-cy i od paru dni woła siusiu i kupkę, na noc i spacer jeszcze jej zakładam . Oczywiście zdarzy jej się ze dwa razy zawoła a trzeci raz zrobi w majtki np przy zabawie, ale to normalne. Tylko wiesz.. ja ją sadzałam na nocnik jak jeszcze nie miała roku.A jakiś miesiąc temu zaczęłam nakładaj jej majtki i rajstopki i jak zrobiła siusiu to poczuła że jest jej mokro, że coś nie gra. zmieniłam ubrania i dalej tłumaczyłam że nie ma pampersa i ma wołać, aż w końcu się nauczyła, tylko musisz wiedzieć że trochę prania będzie cię czekało. Z tym że mi siusiała w majtki może ze dwa- trzy dni, a potem już zaczaiła. Może najpierw tak spróbuj, po co wydawać tyle kasy.
 
aha tylko ważne jest aby się nie poddać i nie że np. raz nałożyć pampersa a raz nie. Jak idziesz na spacer lub do spania to ok, ale jak w domu biega i się bawi to zmieniaj majtki na suche ale za żadne skarby nie nakładaj pampersa bo efekt będzie mizerny.
 
Dzięki za odpowiedź.
No to wcześnie zaczęłaś walkę z nocnikiem :-). Ja nieco później i tak się niestety bujam i nie wiem jak długo jeszcze. Ja próbowałam w ten sam sposób co Ty tylko z tetrowymi pieluszkami i jakoś nie przeszło. A nie chcę jej tak od razu puszczać z samymi majtkami bo wiadomo, że meble w domu długo w ten sposób nie pociągną ;-)
Mi chodziło o pieluszki coś w ten deseń. Tylko po prostu nie wiem jak z chłonnością w porównaniu do tetrowych pieluch i na ile one mogą przepuścić wilgoć na zewnątrz. Do środka wkłada się jakieś wkłady (też wielorazowego użytku). Ale cena takiej pieluszki to od 16 zł wzwyż.
pieluszka.jpg
 
Ja planowałam zakup takich majteczek treningowych ale zrezygnowałam bo uznałam, że lepiej nie korzystac z półśrodków. Na codzień synek biegal bez pieluchy i było różnie - czasami 100% skuteczności, innym razem wpadka za wpadką. Wczoraj skończyl 3 lata i nadal bywają wpadki ale ostatnio pediatra w ddtvn mowił, że do 5 roku zycia dziecko ma prawo niepowstrzymac siusiu bo jeszcze fizycznie nie jest gotowe. Dlatego daj małej czas.
A meble - no cóż, my dywan pierzemy raz na miesiąc, a kanapę okładamy narzutami :-)
 
Moim zdaniem takie majtki czy nawet pielucha tetrowa nic nie da bo dziecko czuje, że COŚ ma między nogami więc sobie sika, a jak nic nie ma to nawet maluszkowi się czerwona lampka zapala :) mój mały też miewał wpadki ale w wieku 2 lat i miesiąca nie używał już pieluszek nawet do spania :) miał materac owinięty streczem a na nim prześcieradło w razie czego ale przydało się to tylko ze 2 razy :) Przede wszystkim konieczna jest cierpliwość rodziców i zrozumienie, wtedy dziecku jest łatwiej.
Powodzenia :)
 
hej ja z kolei mam taki problem że jak mój syn biega całkowicie bez majtek to robi na nocnik sam podchodzi siada a potem pomaga mi wylać siuśki natomiast jak tylko założę mu majtki to zapomina się i sika w majtki i nie potrafię mu przetłumaczyć że majtki to nie pampers i musi wołać może macie jakieś sposoby ?
 
Zastanawiałam się nad tymi pieluszkami w czasie wakacji, ale udało się tak że już jesteśmy odpieluchowani w 100% :laugh2:ale pieluszki polecam!
 
reklama
ja antosia rok temu odpieluszkiwałam ,bo od 11 miesiaca robil na kibel,wołał kpe ale sikał w pampersa.Wiec zrobilam sama pieluche dawałam majtki przerobilam tetre na taka malutką jak wkładka i dawałam do niej w srodek woreczek,czasem zapisnałam jeszcze bodziaka.wiec miał majtki wkładke z tetry(wkładeczka mautla z 2 warstw )i bodziak.Niestety było mu mokro,wec naucyzl sie po tygodniu
 
Do góry