reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki wielorazowe czy jednorazowe i wszystko w temacie

Kurcze tak myślałam o tych pieluchach wielorazowych i szczerze jak dla mnie jest to bez sensu, Bo kurcze pewnie trzeba je prać codziennie bo inaczej mogą śmierdzieć to dodatkowo pod względem kosztów ile wody się zużywa na pralkę prania i prądu bo pewnie trzeba w wyskokach temp prac nie mówiąc o amortyzacji pralki która chodzi non stop. Ja wiem ze pampersy są drogie i ich schodzi sporo ale wydaje mi się ze są to podobne koszty doliczając prąd i wodę. no chyba ze chodzi o ochrone środowiska :) no ale takie tylko moje skromne zdanie wiec nie gniewajcie się jak coś. :-):-):-)
 
reklama
LADYLI - nie obrazamy się :-) każdy ma prawo do swojego zdania.
Teoretycznie ktoś to wyliczył że jednak wychodzi taniej choć nie widzę robocizny mamy pioracej, wieszajacej i składającej wycenionej;-)

Tu jest link do forum z którego kiedys czerpalam wiedzę.
PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK
Wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy. Jak się ma na tyle to i co 3-4 dni można prac. Tylko szczelne wiaderko w łazience potrzebne :-D
Są środki do prania które niszczą grzyby i inne już w 30 stopniach (z ubranek też). Ją nawet teraz stosuje bo awarie sikowe się zdarzają.

Było takie fajne zdjęcie ile tych pampkow ląduje na śmietniku ale nie mogę znaleźć.
 
stosik_smieci02.jpg znalazlam!
 

Załączniki

  • stosik_smieci02.jpg
    stosik_smieci02.jpg
    98 KB · Wyświetleń: 78
Nikt sie nie obraza. Ja chce pieluchowac wielo bo... sliczne sa te pieluszki :) no i aspekt odparzania, zobaczymy jak to bedzie. Starszak sporo sie odparzal.
 
My pieluchowaliśmy mieszanie i teraz to będę się tego wszystkiego pozbywać ;)
Część kupiłam używanych na tablicy. Większość miałam kieszonek ;)
 
Monia ją ladowalm co było suche:-D Formowanki przy dłuższym trzymaniu lub dużym siku podciekaly do pasa aż po bokach więc stąd miałam tylko kilka awaryjnie. Poza tym dziecko miało jakby podwójne te zapiecia bo napki od formowanki i otulacza co mnie denerwowalo bo dwa razy zapinanie.

Wkłady bambusowe ok z tym że musisz się liczyć że one dobrze chlona mega ilosci ale jednak nie izoluja pupy od siku i często była mokra. Miałam niby te wkładki sucha pupa z polaru ale strasznie się marszczyly. Podkladalam wtedy takie cienksze wkłady które z jednej strony miały warstwę taka właśnie sucha jakby polar.

Fajna jest mikrofibra bo chlonnosc super i zazwyczaj od razu zszyta z tym materiałem sucha pupa. Prefoldy to podkladalam żeby zwiększyć chlonnosc i dodatkowo cokolwiek do odizolowania sikow bo miałam wszystkie bawełniane to wiadomo mokre były przy bezpośrednim kontakcie że skóra.

I co zauważyłam to lepiej wyglądały takie wkłady z wcieciami, profilowane choć w nich więcej przecieków się zdarzało. Pewnie przez to że robiłam ta kieszonke, miejsce na siurka i zawsze gdzieś brakowało mi potem :-D nie wiem jak z dziewczynkami to wygląda.;-) ale z drugiej strony na bioderka i tak lepiej jak więcej między nogami więc te proste jak najbardziej oki.
 
Dzieki, wiec moze dokupie ze 3 otulacze i poprostu dokupie wkladow. Chyba przecieki nie beda mi przeszkadzac, bo mam tyyyle ubranek hehe
 
Monia ją tak właśnie miałam - 3 otulacze i spokojnie starczało bo ich nie pierzesz za każdym razem. Dwa miałam flipy (dość drogie ale na tym forum z chustami można używane kupić a czasem nawet tanio nowe jak ktoś się rozmysli) a jeden bumgenius chyba. Lubilam te flipy bo mają takie jakby zakladki-kieszonki które trzymają wkłady i nawet zachodzą trochę na brzuszek więc dziecko nie miał stycznosci z całym wkładem a że on był z mikrofibry to i tak się na całości siku rozprowadzalo ładnie:tak: No i ta warstwą pul nie dotykala dzięki temu skóry dziecka tylko materiał. Teraz totalnie nie wiem jacy są producenci i fasony ale pewnie ulepszyli. Ale zwrócić uwagę czy jest coś dodatkowo co podtrzyma wkład jak będziesz kupować. A i pamiętam że jedną dziewczyna w lumpkach z dostawą z US wyszperala nowe :-D
A i wkład który był do flipa niby one size regulowany to na maluszka stanowczo za duzy - regulacja to było tylko podgiecie wkładu na zaznaczony rozmiar więc było grubo na brzuszku. Potem jak Misiek dorósł to zaczęłam go używać.
 
reklama
Do góry