reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki wielorazowe - tetra, bambus, muślinowe itd.

Wirowanie - jak wspominałam prałam z ubraniami, więc w zależności od ubrań takie obroty i temp nastawiałam.
PRzeważnie 40st i 1000obrotów.
Płukanie podwóne, żeby db wypłukać detergenty. Ja robiłam proszek sama albo orzechy do prania dawałąm.
Klasyczny proszek od czasu do czasu. Nie płukałam podwójnie.

Prasowanie - jak najbardziej odkaża. Tetrę... jak się lubi można prasować ;)
Soda oczyszczona odkazi już w 40st.
 
reklama
Wirowanie - jak wspominałam prałam z ubraniami, więc w zależności od ubrań takie obroty i temp nastawiałam.
PRzeważnie 40st i 1000obrotów.
Płukanie podwóne, żeby db wypłukać detergenty. Ja robiłam proszek sama albo orzechy do prania dawałąm.
Klasyczny proszek od czasu do czasu. Nie płukałam podwójnie.

Prasowanie - jak najbardziej odkaża. Tetrę... jak się lubi można prasować ;)
Soda oczyszczona odkazi już w 40st.


Odkażać, odkaża, ale też zmniejsza chłonność i żywotność takich pieluch. Dlatego nie powinni się prasować a nie ze względu na lubienie :)
 
Trochę odświeżę wątek bo mam podobne zapytanie a nie chcę zakładać nowego.

Uznałam że na największe upały i godziny w których temperatura przekracza 25 st w mieszkaniu (czasem jest nawet 38 latem...) chcę używać tetry by skóra synka oddychała (tak, wiem, w pampersach też oddycha ale tetra mimo wszystko lepiej przepuszcza powietrze). Zaopatrzyłam się w pieluszki, zapinacze takie na haczyki teraz tylko pytanie czym sprać kupkę malucha by pieluchy nie były po dwóch użyciach jak psu wyjęte z gardła? Nie zaopatruję się w nic więcej bo zamierzam trzymać małego w tych gorączkach właśnie w samej tetrze i pod niego jak będzie sobie leżał, podłożę wkład oraz położę pieluchę flanelową.
Takie bynajmniej mam zamiary, czy to wyjdzie tego jeszcze nie wiem [emoji85]
 
Trochę odświeżę wątek bo mam podobne zapytanie a nie chcę zakładać nowego.

Uznałam że na największe upały i godziny w których temperatura przekracza 25 st w mieszkaniu (czasem jest nawet 38 latem...) chcę używać tetry by skóra synka oddychała (tak, wiem, w pampersach też oddycha ale tetra mimo wszystko lepiej przepuszcza powietrze). Zaopatrzyłam się w pieluszki, zapinacze takie na haczyki teraz tylko pytanie czym sprać kupkę malucha by pieluchy nie były po dwóch użyciach jak psu wyjęte z gardła? Nie zaopatruję się w nic więcej bo zamierzam trzymać małego w tych gorączkach właśnie w samej tetrze i pod niego jak będzie sobie leżał, podłożę wkład oraz położę pieluchę flanelową.
Takie bynajmniej mam zamiary, czy to wyjdzie tego jeszcze nie wiem [emoji85]
Po prostu wywieszaj na słońce, słońce super wybiela ;)
 
Trochę odświeżę wątek bo mam podobne zapytanie a nie chcę zakładać nowego.

Uznałam że na największe upały i godziny w których temperatura przekracza 25 st w mieszkaniu (czasem jest nawet 38 latem...) chcę używać tetry by skóra synka oddychała (tak, wiem, w pampersach też oddycha ale tetra mimo wszystko lepiej przepuszcza powietrze). Zaopatrzyłam się w pieluszki, zapinacze takie na haczyki teraz tylko pytanie czym sprać kupkę malucha by pieluchy nie były po dwóch użyciach jak psu wyjęte z gardła? Nie zaopatruję się w nic więcej bo zamierzam trzymać małego w tych gorączkach właśnie w samej tetrze i pod niego jak będzie sobie leżał, podłożę wkład oraz położę pieluchę flanelową.
Takie bynajmniej mam zamiary, czy to wyjdzie tego jeszcze nie wiem [emoji85]
Ja w ogóle chcę lecieć na wielo, właśnie też dlatego, aby pupka oddychała. 💪
Na fb na grupie wielopielo dziewczyny pisały, że właśnie słońce ślicznie wybiela pieluszki i wkłady.
Przed nami lato, zobaczymy 😅
 
reklama
Super, na pewno zastosuję :)
Ja ogółem nie planuję jechać na wielo 24/dobę, jeśli jednak mały będzie miał jakieś problemy skórne to będę musiała się na to przerzucić ;)
Ja w ogóle chcę lecieć na wielo, właśnie też dlatego, aby pupka oddychała. [emoji123]
Na fb na grupie wielopielo dziewczyny pisały, że właśnie słońce ślicznie wybiela pieluszki i wkłady.
Przed nami lato, zobaczymy [emoji28]
 
Do góry