reklama

Pieluszki wielorazowe

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2012' rozpoczęty przez mlodak, 29 Sierpień 2012.

1. mlodak

mlodak Mama Szymusia :)

Ja kupiłam 3 pieluchy wielorazowe i dzisiaj jest pierwszy dzień jak ich używamy. Na razie mi się podoba. Mlodemu chyba tez mimo że zaraz po założeniu z rańca pierwszej sfajdolił się w nią aż miło.
    Podoba mi się że nie śmierdza tak jak pampki, wkład mokry a pachnie płynen do prania :-).

Ostatnio edytowane przez moderatora: 31 Sierpień 2012
  2. Kasienka_

Kasienka_ Fanka BB :)

pielu****emy sie tak juz ok miesiaca i ja sobie bardzo chwale a pranie nie jest takie uciazliwe :) bo i tak wrzucamy razem z ciuszkami to przynajmniej cokolwiek w tej pralce jest bo takto bym prala raz na miesiac i nie mialabym w co malego ubierac albo po 4 ciuszki :) nie odparza pupy rzadko kiedy zdarza sie ze cos przecieka ale to i w pampuchu sie zdarza :) mamy tez takie papierki celulozowe na grubsze sprawy :) ale nauczylismy synka ze robi kupke poza pieluszka jak lezy na przewijaku to raz dziennie robimy :) wiec ppieluszki nigdy nie sa zabrudzone

3. reklama
  4. veritaserum71

veritaserum71 Fanka BB :)

Ja właśnie zmieniłam smoczek tt na 2 :-)

Któras z Was pisała ze uzywa wielorazówek i tak sobie pomyslalam, ze i ja zaczne, tak na co dzien. Swoje bumganiusy kupilam 3 lata temu, jak bylam w ciazy z pierwszym, z mocnym postanowieniem korzystania...i co? Nie chciało mi się :zawstydzona/y: Teraz używałam ich tylko w upały, ale postanowiłam spróbowac tak normalnie i mały jest od wczoraj na wielorazówkach. Na razie jest ok, tylko przestawić się musze :-) Sa kolorowe i ogólnie fajne...jak się sprawdzą w codziennym użytku to sporo zaoszczędzę na pampersach :-D

edit:
    Juz doczytałam ze to kasienka pieluszkuje wielorazowymi :-)
    Pytanie zatem do ciebie:
    Jakich używasz?? Ile masz pieluch a ile wkładów?? Pierzesz w orzechach czy w zwykłym proszku?? W czym trzymasz zużyte pieluchy?

Kiedys duuuzo na ten temat czytałam, ale jak dziewczyny zaczęły pisac o orzechach do prania, olejkach do zuzytych pieluch, to trochę się przestraszyłam, bo ja to nie lubię komplikować sobie zycia. Teraz robię drugie podejscie i próbuję się nie zniechęcić :tak:

Ostatnia edycja: 30 Sierpień 2012
  5. mlodak

mlodak Mama Szymusia :)

verita ja tez probuje, na razie sporadycznie ale spodpbalo mi sie. I strasznie fajnie wygladaja. Odparzen mlody nie mial wiec roznicy nie widze.
    Podlaczam sie pod Twoje pytania o pranie i przechowywanie.
    No i jeszcze kwesita koopy, czy jak polezy taka ufajdana pieluszka to czy sie potem dopierze bez problemu? Bo ja od razu do michy wrzucilam a potem upralam z innymi rzeczami.
    Na razie mam 3 pieluszki i 10 wkladow ale jutro wyplata i zamierzam dokupic kolejna ture. Naprawde chce przejsc na wielorazowki tak w 99% bo pewnie beda sytuacje gdzie latwiej bedzie uzyc zwyklego pampersa.
    Wczoraj w jednej pieluszce i jedym wkladzie mlody byl ponad 4h, pampers juz by walil i raczej nie wytrzymal tej ilosci siuskow. Potem tylko wklad zmienilam i bylo cacy kolejne 4h.
    Ma noc jednak sie nie odwazylam bo mam tylko jeden spiworek to jakby sie zasikal to mialabym problem.

6. KamilaLublin

KamilaLublin ♥Zakochana w synach♥

dostałam jedną pieluche wielorazową białą ale bez żadnych wkładów do środka, ja jej nie potrzebuję bo nie używam.. chce ktoś ? Chętnie oddam jak coś to moge dać foto. ona w środku jest taka mięciutka ale z zewnątrz ma taki śliski materiał ( nie znam się na materialach więc nie wiem z czego jest zrobiona :p ) Rozmiar na metce to 68

7. veritaserum71

Młodak spróbuj kupić takie papierki, które się wkłada do środka. Kasia o tym też pisała. Ja mniej więcej wiem kiedy kupa będzie i wtedy wkładam ten papierek (jest delikatny, prawie przeźroczysty a wytrzymały) i on swietnie daje sobie radę z kupą bo siuski przpuszcza :-) Dziewczyny te papierk które są tylko zasikane piorą i suszą i używają powtórnie. Jak kto lubi :-D Mój dzisiaj pierwszą kupę do papierka zrobił i jestem mega zadowolona. Kupa do wc a pielucha czysta :tak:

My mamy bumGenius'a i są świetne, plus wkłady z mikrofibry. W nocy można dołożyć dodatkowy wkład (taki mniejszy). Są wkłady z bambusa itp. Jakich ty używasz??

8. Kasienka_

jesli chodzi o firme mam bobolidera, polska firma ale ma dobre i tanie pieluszki :) 18,90 na dzien dzisiejszy takie jednokolorowe, a ja kupowalam jeszcze za 17 :) bo trafilam z cena akurat z dostawy...

mamy 20 pieluszek do tego 6 wkladow bambusowych dodatkowych, ktore uzywamy w nocy i jak jest jakies dluzsze wyjscie, wtedy wkladamy i bambusa i mikrofibre i wytrzymuja spokojnie do 8-9 godzin ,

do prania mamy taki proszek nappy fresh ktory dodaje do balsamu z dzidziusia (on zachowuje chlonnosc tych pieluszek), orzechow absolutnie nie bo traca wklady swoja chlonnosc bo one zatluszczaja, dlatego albo zwykly proszek czy np wlasnie taki balsam i nappy fresh, albo specjalne proszki bez mydla, i do plukania 3 kropelki olejku drzewa herbacianego dla zabicia bakterii, pierzemy co drugi dzien razem z ubrankami, a wklady przed praniem dajemy na program samego plukania (dodajac dwie kropelki olejku) zeby wyplukac zlogi z moczu... brzmi strasznie ale tak naprawde to chwila moment

przechowujemy w wiaderku ktore kupilam z pokrywka takie okragle w carefurze, poczatkowo trzymalam w siatkach wyciagajac wklady do jednej a kieszonki do drugiej ale zrezygnowalam i tuz przed praniem rozdzielam... bo zadna roznica :) i tak trzeba potem rece myc i tak :p a takto myje sie raz po calej robocie a nie za kazdym razem hehe :)

ja sobie chwale, a pranie i tak trzeba robic :) a jak zapomnialam pieluchy na zmiane to zamiast wkladu zwinelam tetrowke i wlozylam w kieszonke (ta co juz byla na pupie wyciagnelam tylko zasiusiany wklad, bo polarek byl prawie calkiem suchy) i wytrzymala 3 godzinki dodatkowo jak nam sie jeden wyjazd przedluzyl akurat na powrot do domu :) :)

co do kupek mozna tez sprobowac z chusteczkami ktorymi sie podciera puppke :) ja w to nie wierzylam ale wycignelam chusteczke zeby wyschla i kiedys dalam zamiast papierka jak robilismy kupke i nie przeciekla nic a nic :) i potem do kibelka tak jak i ten papierek... zawsze to nie trzeba dodatkowo niczego kupowac, tylko np taka mniej zabrudzona chusteczke wrzucic do prania i wysuszyc (zeby nie zuzywac nowych do takich celow chyba ze ktos chce :)) a potem zastosowac tak jak ten papierek

Ostatnia edycja: 30 Sierpień 2012
  9. maćku

maćku Moderator

Ja tez zamierzam uzywac pieluch wielorazowychm :tak: chce kupic te regulowane, co "rosna" razem z dziekiem, a te sa od 4kg, wiec musialam troche poczekac. Teraz mala dostala troche ciałka, wiec po wyplacie kupie :tak:
    Jakich wkładów uzywacie?

Ostatnia edycja: 31 Sierpień 2012
  10. reklama
  11. veritaserum71

Gdzie to wszystko kupujesz? Na necie czy w jakimś sklepie??

Ja mam tylko 5 bumgeniusów. Jak je kupowałam były po 70zl ale pracowałam w Ire i było mnie stać:-p teraz kosztują 85zł za sztukę:szok: i na pewno mnie na nie nie stać :no: DOkupię te bobolidera na próbę, dzięki za namiar :tak:

Niestety znowu wszystko wydaje mi się takie skomplikowane :baffled: Ja teraz prałam z lovelą, ale chyba źle robiłam:confused:

12. Kasienka_

ja uzywam wkladow z mikrofibry, one sa dolaczone do kazdej pieluszki z bobolidera powiedzmy gratis :) a dodatkowo kupilam bambusa, i na noc go wkladam dodatkowo do tej microfibry :) dzisiaj wytrzymala taka pielucha 9 godzin i nic nie przesiaklo :D potwierdzone w koncu w praktyce nie tylko w teorii :D

Poleć forum