reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki wielorazowe

Wiecie co? Ja mam tylko 5 pieluszek, ale za to 12 wkładów dużych i 5 małych, które wkładam dodatkowo na noc (faktycznie nie przecieka :-)) i powiem wam, że mi na razie starcza.

Wymieniam wkłady i używam sama pieluszkę po raz drugi, później je piorę i na drugi dzień wszystko suche, tyle że ja mam 1600 obrotów i kulę piorącą, która elegancko mi całą wodę wyciśnie z wkładów, a same pieluszki to praktycznie suche wyciagam z prania :-D

Także mi na razie ten zestaw się sprawdza. Dzisiaj zamówię nappy fresh, olejek z drzewa herbacianego i na razie powinno starczyc :tak: (mam duży zapas tych papierków, więc też nie będę dokupywać)


Jak widzicie, za pierwszym razem naprawdę miałam poważny zamiar używać tylko wielorazówek, wiec sie zaopatrzyłam :-D Tylko chęci brakło, teraz chyba dojrzałam :-p
 
reklama
fakt mozna uzywac drugi raz tej samej pieluszki tylko ja sie boje odparzen bo mimo wszystko ten micropolarek pozostaje lekko wilgotny :) ale jesli pupka po paru dniach sie nie odparzy mozna tez tak stosowac pieluszki wymieniajac same wklady
 
Ja robię tak. Wkład wyrzucam do prania, pieluszkę odkładam do przeschnięcia. Zakładam nową. Później zakładam tą przeschniętą z nowym wkładem i odkładam tą wilgotną do przeschnięcia i tak idą mi tylko wkłady. Pieluszki używane z rana piorę wieczorem i z rana mam już je suche, wkłady też :-):-)

Jak będę miała więcej kasy to dokupie sobie pieluszek, ale na razie mi starcza :tak:
 
No właśnie zawsze się zastanawiałam jak to jest z tymi pieluszkami-kieszonkami. Czy je też trzeba za każdym razem zmieniać. ;-)

A ten nappy fresh dodaje się do proszku/płynu do prania? A olejek herbaciany gdzie (do przedziałki z proszkiem, czy do bębna?)
 
A jak sobie radzicie z kupami? Bo mała jak wczoraj srakę puściła, to jej koło pępka z pieluchy wylazła i żadem papierek raczej tego nie chwyci ;-)
 
reklama
Dzisiaj przyszły mi wkłady bambusowe, dwa kupiłam na raze. Strasznie niepozorne są, takie cienkie......
Pieluszek mam 10, wkładów poza bambusowymi 17. Sadze ze styknie.
 
Do góry