reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszkowanie, jakie pampersy itp

dziewczyny u nas to różnie i pampersy i huggisy i dada też miałam.Jak synek był maleńki to miał wysypkę po pampersach dlatego na jakiś czas przeszliśmy na huggisy ale teraz uczulenie przeszło i czasem je kupujemy.zależy gdzie idziemy na zakupy i jakie są promocje bo czasem cena jest powalająca ale czasem można naprawde tanio znaleźć dobre pieluchy wszystko zależy także od zawartości portfela hehe.My nie mamy raczej problemu z odparzaniem ale fakt latem mały nosił głównie pampki bo są chyba najcieńsze jakie spotkałam:-)
 
reklama
Czy któraś z mam testowała już pieluchy "dada" w nowej szacie graficznej na opakowaniu? Czy pielucha też została zmieniona?
te nowe z tego co zauważyłam (jeszcze nie kupowałam, bo akurat nie było w mojej Biedronce naszego rozmiaru) są z wkładem żelowym takim jaki mają np. pieluszki babydream z Rossmanna
 
wypróbowałam wreszcie nowe pieluszki Dada, polecam jak na taką cenę są na prawdę bardzo dobre
 
Nasza rybka od każdych pampersów miała uczulenie i była odparzona. Po huggiesach było troche lepiej. Krótką chwilę używaliśmy happy ale miały dziwny zbrylający sie w kryształki wkład. Broniłam sie przed tańszymi pieluszkami aż kupiliśmy Dada i po dziś dzień ich używamy. Rewelacja w tej cenie bez odparzeń.
 
Używałam rossmana i pampersa, teraz lecimy na dada i uważam że sa po prostu genialne. Cienkie, nie mają tyle plastiku i folii która przy upałach nie dopuszcza powietrza do pupy a cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Huggies pamiętam sprzed 12 lat i wtedy nie była to rewelacja... no może coś im się zmieniło przez ten czas:-D
 
Ja na początek miałam happy (1 i 2 przez pierwsze półtora miesiąca) to nie byłam zadowolona, po pierwsze były mocno nieszczelne zarówno z przodu jak i z tyłu (mimo zużywania 10-12 pieluch dziennie), a do tego są sztywne i ciężkie. Dostałam ch 5 opakowań i tylko odliczałam aż się skończą... Teraz używamy trójek DADA i są zdecydowanie lepsze. A cena też zadowalająca :-)
 
reklama
Przez pierwsze 3 miesiące używaliśmy pieluszki Dada z Biedronki, pewnie gdyby nie było ich w szpitalu na rooming-in, to bym ich w ogóle nie wypróbowała. Na początku byliśmy zadowoleni z rozm. 1 i 2, ale przy 3, czyli u nas już przy 3 m-cu, postanowiliśmy zamienić je na Pampersy. Młody zaczął robić więcej siku i pieluszki dada nie wytrzymywały, mimo iż zmienialiśmy je max. co 2 h - naj gorzej było w nocy, nie dość, że podnosząc kołdrę pierwsze co czuło się mocz, to pupcia była mega wilgotna :(. Strasznie śmierdziały, przeciekały (po większej kupce) nie absorbowały wilgości i co najgorsze zbijały się uciskając siusiaka. w 2 miesiącu przetestowaliśmy Pampersy i z nimi nie było żadnego problemu (przede wszystkim nie uciskają sisiaka), dlatego postaniowiliśmy się na nie przerzucić. Póki co jesteśmy zadowoleni, mam nadzieję, że tak pozostanie do końca:-) Są prawie 2 razy droższe od dady, ale komfort i higiena są zapewnione. Teraz jeszcz tylko musimy sprawdzić ich cenę w Niemczech i dostępnośc Pampersów dla chłopców.
 
Do góry