reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszkowanie, jakie pampersy itp

zakladajac, ze:
- w Polsce jest 300 tys. dzieci w wieku 0-2 lata uzywajacych pieluszek jednorazowych;
-w miesiacu zuzywa sie 200 pieluch
200x12x300000=720000000 pieluch rocznie

zastraszajace... :o
ale i tak wole jednorazowki od wielokrotnego uzytku...tylko moze ktos by sie zajal utylizacja...
 
reklama
Czesc dziewczyny!
zachecam do zajrzenia na link:
http://www.kittykins.co.uk/cloth-nappies/type/5/brand/tots+bots
Mieszkam w Angli i od 9 miesiecy uzywam pieluszek wielokrotnego uzytku podobnych do Popolini, takich majteczek frotte firm Motherease i Tot Bots. Jestem nimi naprawde zachwycona i wyjasnie dlaczego:
1.Sa miekkie, mile w dotyku i nie uczulaja
2.Zaklada je sie latwo nawet jak malec sie wije ;)
3. Owszem trzeba je prac, ale nie trzeba wygotowywac, wystarczy 60 stopni i nie trzeba prasowac, po wyjeciu z suszarki sa gotowe do ponownego uzytku
4. Wzgledy ekologicze, powolam sie tu na maile kolezanek, podobno rocznie w UK wyrzuca sie tyle pieluszek, ze moglyby one pokryc terytorium Belgii!!!
5.Wzgledy ekonomiczne, jednorazowy zakup to o 2/3 mniej wydatkow niz w przypadku pampersow, nawet pzry odliczeniu kosztow wody i proszkow do prania
6. Wzgledy ekonomiczne jeszcze raz: zwraca sie jeszcze lepiej przy nastepnych dzieciach
7. Sa ladne i chlonne, nigdy mi sie nie zdarzyla, zadna katastrofa ani przeciekanie
8. Dzieci wczesniej sie przy nich ucza zalatwiac na nocniczku

Przy tym wszystkim slowo o pieluszkach jednorazowych typu Pampers: pozostaja one nadal najpraktyczniejsze w podrozy, podczas przewijania na spacerze i ja zakladam takiego Pampersa na noc, co by maluch spal przez 10 godzin w spokoju.

W Polsce sie z takimi pieluszkami nie spotkalam, moze mozna je kupic przez Internet?

Pozdrawiam
Surykatka

 
ja i tak wolę pampersy bo na pewno taniej mnie to wyniesie gdyż jak piszesz pampers na 10 h czyli na dobe 3 szt to wychodzi 90 na miesiać czyli 47 zł pampers w promocji niech wyjdzie ok 60 bo róznie bywa to na pewno takiej niż woda proszek i zakup a poza tym wcale nie uczulaja mojej małej i ma sucha pupke cały czas. Ja wole pampersy, poza tym kupy pozostawiaja okropne plamy których nie da sie sprać i to mnie ostatecznie odstrasza od pieluch wielokrotnego użytku ::)
 
jsorbek pisze:
ja i tak wolę pampersy bo na pewno taniej mnie to wyniesie gdyż jak piszesz pampers na 10 h czyli na dobe 3 szt to wychodzi 90 na miesiać czyli 47 zł pampers w promocji niech wyjdzie ok 60 bo róznie bywa to na pewno takiej niż woda proszek i zakup a poza tym wcale nie uczulaja mojej małej i ma sucha pupke cały czas. Ja wole pampersy, poza tym kupy pozostawiaja okropne plamy których nie da sie sprać i to mnie ostatecznie odstrasza od pieluch wielokrotnego użytku ::)

Jsorbku,
;)
Wcale nieprawda, plamy z kupek spieraja sie BEZ SLADU.A pieluszki sa swieze i pachnace. Wbrew pozorom proszki dla dzieci sa wydajne i nie takie drogie.
Fajnie, jesli Twojej malej akurat pampersy nie uczulaja, ale niestety znam wiele maluszkow, ktore zle reaguja na zawarty w nich chemiczny zel.
A co do oszczednosci, oczywiscie w nocy pozwole dzecku spac i nie bde go przewijac, ale w dzien nie wyobrazam sobie trzymania malucha przez 10h w pampersie. 3 miesieczne dziecko przewijalam kolo 7-9 razy dziennie...A Ty? Chyba nie 3 razy???!!

Pozdrawiam

Surykatka
 
Jestem za pampersami.Uzywamy ich od 2 miesiecy i jeszcze nigdy synek nie mial nawet zaczerwienienia.Za to sprobuj zostawic dziecko na 15 min w tetrze jak zzrobi kupke i zobaczysz efekt!
A uzywac yetry ze wzgledow na ekologie to juz zupelna bzdura.To nie kupujciew nic w sklepie bo wszystko teraz jet pakowane w plastk.
 
Nawet pampersów nie trzyma sie 10 h bez przesady jak zrobi kupke to ma sie w niej kiśic kilka godzin bo to pampers.
kilka pampersów dziennie idzie i napewno nie idzie tu zaoszczędzić
 
Ja bym chętnie spróbowała tych PoPoLiNi, tylko że to strasznie duży jednorazowy wydatek :-[ Jeśli umożliwią mi wypróbowanie towaru...
 
Mam pytanie onewaz jestem mama z malutkim stazem, to mam pytanir ile razy zmieniacie pieluche swojemu dzieciatku. Czy ile pieluch wychodzi wam na dzien?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Matiha, z tymi pieluszkami to różnie bywa ponieważ to zależy od dziecka, ile razy robi kupkę, czy duzo siusia no i przede wszystkim czy sie odparza. Ja obecnie potrzebuje okolo 5-6 pieluch, i z reguly jedna na noc, poniewaz w nocy kupki nie mamy:-)ale jak byl mniejszy to w nocy zmienialam okolo 3 razy bo synus sie odparzal.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja tak jak poprzedniczka zuzywam ok 5-6 na dobe. Na noc idzie jedna. Jak Gabrys sie urodzil schodzilo mi ich wiecej ok 8-10, a pozniej coraz mniej.W nocy staralam sie nie przewijac, by nie rozbudzac go ze snu i nie mialam problemow z odparzeniami. Smarowalam mu na noc pupe grubo Sudokremem.
pozdrawiam
 
Do góry