reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszkowe zapalenie skóry

Milenaa0810

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2019
Postów
49
Mojej małej wyskoczyly krostki i ma czerwone na "pipce" położna powiedziała że to pieluszkowe zapalenie skóry (nosiła pampersy pampers Premium care) i kazała zmienić ma teraz z dady ale dostałam od rodziny dwie paczki zwykłych pampersow z pampersa czy mogę jej zakładać je ? Lekarz kazał przemywac kwasem borowym i smarować sudocremem (krem od wczoraj pomógł nie ma już tak bardzo).
 
reklama
Jeśli dostała od pampersow to ja bym nie ryzykowała poki co ze zwykłymi. Spróbowała moze za jakiś czas. Mojej przyjaciółki córka miała uczulenie na ta markę. O ile sie nie mylę to właśnie na forum dowiedziałam sie, ze kwas borowy jest niebezpieczny dla małych dzieci i juz sie go nie stosuje. Ja polecam kapiel w krochmalu, czyli w mące ziemniaczanej. Ponad to nakładać na SUCHA skore właśnie mąkę ziemniaczana. Swietnie działa.
 
Zmiana pampersów na inne lub na pieluszki tetrowe do czasu wygojenia. Z innych patentów zaprzestać stosować chusteczek, tylko woda i płatki. Wietrzenie pupy, częsta kąpiel, zmiana pampersa po każdym siku. Nam pomogło też zwykłe mydełko Bambino do samej pupy i Sudocrem.
 
Zmiana pampersów na inne lub na pieluszki tetrowe do czasu wygojenia. Z innych patentów zaprzestać stosować chusteczek, tylko woda i płatki. Wietrzenie pupy, częsta kąpiel, zmiana pampersa po każdym siku. Nam pomogło też zwykłe mydełko Bambino do samej pupy i Sudocrem.
Właśnie pomógł mi sudocrem po jednym dniu stosowania zniknęło wszystko.
 
Zapytajcie lekarza o leki recepturowe, ja wyrabiam maść na receptę w aptece doz i sprawdza się super.
 
Też miałam receptę na maść tzw. pośladkową, robioną na receptę w aptece, najszybciej pomagała. Nie wiem czy wszystkie apteki jeszcze takie rzeczy robią, bo do tego potrzeba jednak odpowiedniego zaplecza, ale w doz nie było problemu.
 
reklama
Oo... też miałam, bardzo dobrze się sprawdziła. Miałam receptę po prostu od pediatry, zrealizowałam ją bez problemu w aptece doz. Następnego dnia odbierałam i płaciłam jakieś grosze.
 
Do góry