reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Pieniążki po porodzie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

nowamloda12

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Cześć kobietki :)
Jestem w 33tc. Jestem ubezpieczona w Urzędzie Pracy. Pani powiedziała ze mogę zawiesić wizyty przed porodem na rok. Albo ubezpieczyć się u męża w prwcy. I tak się zastanawiam czy należą mi się jakieś pieniądze po porodzie i co muszę załatwiać?? Ja nie pracowałam przed ciaza bo (zwolniłam się 2tyg przed wieściami o ciąży bo chciałam zmienić prace) ale już nie poszłam nigdzie bo dowiedziałam sie o ciąży a ciężarnych nie chcą przyjmować. A Pracuje tylko mąż, który niestety utrzymuje mieszkanie, rachunki i żyjemy z jego pensji.

reklama

Patrycja35

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jestem w 33tc. Jestem ubezpieczona w Urzędzie Pracy. Pani powiedziała ze mogę zawiesić wizyty przed porodem na rok. Albo ubezpieczyć się u męża w prwcy. I tak się zastanawiam czy należą mi się jakieś pieniądze po porodzie i co muszę załatwiać?? Ja nie pracowałam przed ciaza bo (zwolniłam się 2tyg przed wieściami o ciąży bo chciałam zmienić prace) ale już nie poszłam nigdzie bo dowiedziałam sie o ciąży a ciężarnych nie chcą przyjmować. A Pracuje tylko mąż, który niestety utrzymuje mieszkanie, rachunki i żyjemy z jego pensji.
500+ bedzie sie nalezalo...becikowe
Rodzinne o ile dochody nie przekraczaja ustalonego limitu...musisz sie dowiedzieć w urzedzie miasta lub gminy..zalezy gdzie mieszkasz
Ubezpiecz siebie i dziecko w zakladzie pracy męża..jest to ubezpieczenie bardziej korzystne

witch84

Rozwiązania
62
@Patrycja35 Pod jakim względem bardziej korzystne, bo nie rozumiem? Jest to jedynie zgłoszenie do zdrowotnego - i nie ma znaczenia czy zgłasza UP czy pracodawca małżonka. Jest to jedynie potwierdzenie do korzystania z publicznej służby zdrowia.
Ja bym jednak pozostała przy UP, bo będziesz miała przez ten czas status osoby bezrobotnej - a to może np. w późniejszym czasie umożliwić Ci udział w jakiś kursach lub szkoleniach. Zwłaszcza że proponują Ci zawieszenie wizyt na rok.
Jako bezrobotnej - przysługuje Ci kosiniakowe 1000zł/m-c przez rok.

Wiktorka88 O

Rozwiązania
1
No muszę to napisac... Jak czytam co mi się należy to mi się nóż w kieszeni otwiera... Niektóre dziewczyny wstają 4 pracują po 12 h w ciężkich warunkach i dostają na macierzyńskim 1.5 tys a taka jedna z drugą praca nie skalana dostanie 1000 za siedzenie w domu. Strasznie nie sprawiedliwe.

monitkaz

Miasto
Ok Wrocław
Rozwiązania
0
No muszę to napisac... Jak czytam co mi się należy to mi się nóż w kieszeni otwiera... Niektóre dziewczyny wstają 4 pracują po 12 h w ciężkich warunkach i dostają na macierzyńskim 1.5 tys a taka jedna z drugą praca nie skalana dostanie 1000 za siedzenie w domu. Strasznie nie sprawiedliwe.
Moglas zmienic prace na lepiej platna to mialabys wyzszy macierzynski. Poza tym ona napisala, ze pracowala.

U

użytkownik 191

Gość
Jest w tym troche racji, ale nie wszystkie przypadki takie sa.

natalia__

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Racja, ale tu akurat autorka pisze że pracowała i zwolniła się 2 tygodnie przed wieściami o ciąży. Według mnie postąpiła bardziej fair, niż gdyby zatrudniła się w nowym miejscu, z premedytacją nie informując o ciąży, po czym po miesiącu rzuciła ciążowe L4. Poza tym jej mąż opłaca składki i odprowadza podatek, ona pewnie też to robiła w poprzedniej pracy. Więc tak, należy im się ;)

Wiktorka88 O

Rozwiązania
1
Moglas zmienic prace na lepiej platna to mialabys wyzszy macierzynski. Poza tym ona napisala, ze pracowala.
Ja nie narzekam, ale są dziewczyny ciężko pracujące i to jest upakarzajace, że dostają tyle ile te które siedzą w domu. Jak widzę posty co mi się należy to gotuje się we mnie....

reklama

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Po porodzie możesz uzyskać takie świadczenia jak :
-jednorazowe becikowe w wysokości 1000 zł
-kosiniakowe Prze cały pierwszy rok 1000 zł
- 500 +
- rodzinne (nie orientuje się ile) ale jakoś do 100 zł
Te świadczenia możesz uzyskać, musisz się tylko dowiedzieć w miejscowości jakie dokumenty będą Tobie potrzebne.

reklama

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Racja, ale tu akurat autorka pisze że pracowała i zwolniła się 2 tygodnie przed wieściami o ciąży. Według mnie postąpiła bardziej fair, niż gdyby zatrudniła się w nowym miejscu, z premedytacją nie informując o ciąży, po czym po miesiącu rzuciła ciążowe L4. Poza tym jej mąż opłaca składki i odprowadza podatek, ona pewnie też to robiła w poprzedniej pracy. Więc tak, należy im się ;)
Dokładnie!

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry