reklama

Pierś a butelka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ania10, 1 Marzec 2008.

1. ania10

ania10 Początkująca w BB

Witam wszystkie mamy. Nasz synek kończy 5 miesięcy, jestem zmuszona za miesiąc wrócić do pracy,karmie piersią, od kilku dni próbuję podawać synkowi mleko z butelki ale ten jest taki zawzięty i nie chce nawet pomyśleć o jedzeniu sztucznego mleka. Płacze oczywiście a ja razem z nim, jak mam to zrobić , prosze o jakieś mądre rady.Z góry dziękujemy.

2. jdzinka

jdzinka Mama Wiktorii

Hej!
    Spróbuj może na początek ściągać swoje mleko do butelki a jak dziecko nauczy się pić z butelki to podaj mleko sztuczne. Moja córka nie chciała do 6 miesiąca pić w ogóle z butelki i najpierw nauczyła się pić z kubka niekapka , więc możesz podać mleko w kubku.
    A poza tym smak mleka modyfikowanego nie jest za specjalny :dry:i daleko mu do mleka matki, więc możliwe że będziesz musiała przetestować różne mleka zanim znajdziesz te które posmakuje dziecku.
    Dobrze jest też próbować podawać dziecku mleko z butelki gdy naprawdę zgłodnieje to wtedy prędzej da się skusić na sztuczne mleko.

3. reklama
  4. ania jagodzinska1975

ania jagodzinska1975 Początkująca w BB

Pomaga też wyjście mamy z domu.Dzidzia jak każdy ssak wyczuwa "żarcie" czyli cycki...A nam mamusiom wydaje się,że dzieciątko chce do mamy...:tak:
    Tak więc na czas karmienia butlą lepiej wyjdź z domku.Jak dzidziuś się przyzwyczai to oczywiście nie będzie już takiej potrzeby...;-)No i skoro musisz odstawić to bądź twarda bo inaczej będziecie cierpieć dużo dłużej.:hmm:Ja jestem właśnie na etapie odstawiania...Alka dostaje cyca w nocy i raz w dzień.Reszta z butli.No ale mnie pomogło doświadczenie z pierwszym dzieckiem :tak::tak::tak:
    POZDRAWIAM I ŻYCZĘ CIERPLIWOŚCI:-D

5. miecia

miecia Fanka BB :)

moja też nie chce żreć, nawet mojego mleka z butli :angry: wogole to nie wie o co chodzi w smoczku .... czytałam gdzieś, że aby cała akcja się powiodła to trzeba udawać obojętność i nie dawać dziecku do zrozumienia, że nam na tym zależy... grrr.... to mi się nie udaje bo mała jest zawzięta, a mi brak cierpliwości...:baffled:

6. Jolagrzes

Jolagrzes Zaangażowana w BB

Ja mam bliżniaczki 5 letnie i nawet nie wiecie ile razy próbowałam dać im butelkę a żadna sie nie chwyciła.Poprostu nauczyłam jeść łyżeczką i tak je karmiłam.Każde dziecko jest inne i może być tak że butli sie wcale nie chwyci jak moje.

7. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

Nasza niunia ma prawie 4,5 misiaca i niestety zadne metody nie pomagaja.Nie chce ani mojego mleka z butli ani z lyzeczki ani nic co jest sztuczne a nie jest cyckiem:-(.Meczy mnie to bo dzieki temu w nocy budzi sie co dwie godziny z wielkim wyciem bo jest glodna. W ciagu dnia podaje jej po dwie, trzy lyzeczki to jablka to zupki zmiksowanej ale niestety butla nie przechodzi:sorry2:.Moze macie jakies rady co moglabym jeszcze zastosowac?Zapomnialabym, lyzeczka tez probowalismy i tez nic.Za to pluc sie nauczyla i to jej wychodzi bardzo dobrze:baffled:

8. laurek1

laurek1 Zaciekawiona BB

Jak dziecko nauczy sie pic z butelki, to mozesz potem mieszac sztuczne mleko ze swoim pokarmem - na poczatek, moze da sie go ouszukac. Powodzenia!!
    To zadanie rowniez przede mna. Jutro wracam do pracy.

9. Jolagrzes

Jolagrzes Zaangażowana w BB

cO DO KARMIENIA ŁYŻECZKĄ,TO DZIECKO NA POCZĄTKU PLUJE,ZWŁASZCZA JAK SIE MU DAJE JABŁKO,LUB MARCHEWKĘ.DO TEGO TRZEBA CIERPLIWOŚCI.NAJLEPIEJ DAWAĆ KASZKĘ,BO MA SŁODKI SMAK.JA TAK ROBIĘ I NAWET DOSYĆ ŁADNIE JUŻ JE.NA BUTELKĘ NIE KAŻDE DZIECKO PRZESTAWI,JEŚLI NIE CHCE SMOCZKA TO I BUTLI NIE BĘDZIE CHCIAŁO I NIE WAŻNE CO W NIEJ BĘDZIE.

10. reklama
  11. ania10

ania10 Początkująca w BB

Witam mamusie.Nie usmiecham się do Was gdyż narazie nie osiagnęlismy z moim synkiem sukcesu w piciu z butelki:sorry2:stosuję sie do Waszych porad nie przetestowałam jeszcze wyjścia z domu na czas testu z butlą ale jak wyjde to zostanie sam bo tata rzadko w domu:angry:pozdrawiam

12. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

a ja wlasnie jestem zdziwiona ze nasza mala nie chce butli bo przeciez smoka ciagnie?!:sorry2:.Co do mieszania mleka mojego i formuly to dzis zamierzamy sprobowac a moze tym razem wyjdzie jakos?:dry:.powodzenia dla pozostalych mam

Poleć forum