reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś czy butelka?? Ile jedzą nasze maleństwa?Karmienie.

Mala_Mi - moze Agatka zaczela potrzebowac bardziej tlusczy i dlatego budzi sie w nocy na tlusty pokarm :confused: podobno dzieci na pewnych etapach rozwoju tak maja. moze jej przejdzie :-)
a moze to wynikac z tego, ze Agatka chce byc przy cycku i dawanie butli tego nie zmieni ... ale przeciez mozesz sprobowac!!!
 
reklama
Mała Mi ja moją Gosię karmię piersią, tylko na noc daję jej dodatkowo 90 ml z butli. Spi pięknie od 20 do 5/6 czasem się tylko budzi jak kupkę robi (z reguły koło 2, ale wtedy dam pierś tak na 10-15 minut po przebraniu i zasypia do rana :).
 
same widzicie, jak te dzieciaczki różnie jedzą :confused: mój Wojtuś do butli dostaje zawsze 150 (sztucznego i mojego tak samo, bo wiem, że z mniejszą ilością to w ogóle nie mam co do niego startować)... z piersi pewnie ściąga podobne ilości, jak nie więcej, bo poziom zadowolenia ten sam co po butli (ale pół godziny mam zawsze z głowy)... je co 3 godziny, jak się zapomni przy zabawie to nawet co 4... na noc dostaje najpierw butlę a potem cycuśka i śpi - ostatnio nawet po 8 godzin... i co najciekawsze, jak się obudzi to nie płacze z głodu, tylko gada sobie, potem na przewijaku jest w stanie bawić się nawet pół godzinki ze mną i dopiero potem idziemy jeść... i pomyśleć, że jeszcze z miesiąc temu budził się z płaczem i przewijanie było wyścigiem z czasem (bo tak płakał za mlekiem, że serce się krajało)
 
Dziewczyny mam pytanko troszku nie na temat. Czym myjecie butelki?? Bo płyn mi się wydaje za mocny... podaje małemu tylko soczki, więc przepłukuje brudną butle jednynie wodą... a nie mam stelizytatora, sparzam czasem wrzątkiem, ale nie wiem czy to nie za mało...
 
Ja myje cieplą woda i za kazdym razem sparzam wrzatkiem , tez nie mam sterylizatora .... raz w tygodniu wszystkie butelki wygotowywuje
 
ja butelek wogóle już nie wygotowuję, od czasu do czasu sparzam wrzątkiem - te zwykłe do herbatek.A te od mleczka mam samosterylizujące Campola (polecam ale tylko ze smokami z Aventu, które do nich pasują, bo te campolowskie są ze zbyt miękkiego sylliconu)


 
Ja też od pewnego czasu tylko myję butle pod bieżącą wodą. Na początku wygotowywałam w garnku przez 5 minut ale wydawały mi się jeszcze gorzej brudne niż po zwykłym myciu, takie białe, to chyba od wody. Jaka ulga, że Wy też tylko myjecie, bo miałam czasami wyrzuty sumienia, że coś się może małemu stać, ale wszystko jest ok. W literaturze piszą, że powinno się wyparzać do 6. m-ca.
 
reklama
Ja ostatnio gdzieś przeczytałam, że powinnosie myś też w delikatnym płynie, no a ja bytle własnie myje maleńką ilością płynu i potem wygotowuje
 
Do góry