reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś czy butelka?? Ile jedzą nasze maleństwa?Karmienie.

Ptyszul

Październikowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2006
Postów
104
Postanowiłam założyć wątek podobny do tego jaki założyły mamusie lipcowe, ponieważ karmię mojego synka "piersią z butelki" (z powodu nadwrażliwych brodawek odciągam pokarm laktatorem i karmie dzidzię z butli od czasu do czasu tylko podając mu cycucha by się chłopak mi nie odzwyczaił) i chciałabym byśmy wymieniały się tu swoimi spostrzeżeniami na temat sposobów karmienia oraz ilości zjadanego pokramu, gdyż nie wiem czy mój synek nie jada np. za dużo czy za mało. Obacnie ma 5tyg. i zjada w granicach od 75-100ml. Przy czym chyba 100ml to jeszcze dla niego za wiele bo później sporo ulewa i widać, że źle się czuje - choć z tym bywa różnie. A ile zjadają Wasze pociechy??
 
reklama
Obacnie ma 5tyg. i zjada w granicach od 75-100ml. Przy czym chyba 100ml to jeszcze dla niego za wiele

nie do końca rozumiem - zjada tyle w ciągu całego dnia czy jednorazowo? :confused: Jeśli jednorazowo to w porównaniu z moją córą je bardzo duzo, bo moja ma 2 m-ce a zjada 90 ml. W ciągu dnia zjada 4-5 razy 90ml. Do tego dochodzi jeszcze pierś, ale nie wiem ile sobie z niej wypija.
 
ja juz malej nie dokarmiam - tylko piers zajada, wiec trucno wyczuc, ile zjada. jak ja dokarmialam, to jadla ok 60-90 ml. ale mysle, ze nia ma co porownywac miedzy dziecmi, bo kazde inaczej wazy i ma inne potrzeby. jesli dobrze przybiera na wadze, to znaczy, ze je, ile trzeba :-)
 
Dawidek zjada roznie ... w ciagu dnia przewaznie je po 80ml ... a na wieczor (ostatni posilek ;-) ) od 120-150ml :szok:;-) ... widocznie mu tyle potrzeba :happy:
 
moja Mała w dzień jest na butelce (czasem tylko między butelką dojada z piersi),a nocą tylko na cycu.a zjada średnio 90ml za jednym razem.
 
Małgosia ma niecały miesiąc i je głównie z piersi, ale mam dla niej za mało pokarmu i dojada z butelki (średnio 3 razy dziennie po około 60 ml).
 
A mojemu od 2 dni coś się pomieszało. Je co 2 godziny, a dotąd jadł co 3.5. Niby się najada ale kurczę zastanawiam czy jest wszystko oki. Jak myślicie dziewczyny karmiące???
 
Mati je około 7-8 razy po 120 ml mleczka i wypija 50ml herbatki (jeden raz dziennie):tak::-) Rośnie mały łakomczuszek :laugh2:
 
Rudykotku, wg mnie z Franusiem wszystko w porządku. Dzieciaczki tak mają, zmienne są;-) Mój Wiktorek z reguły jada co 2,5-3 godziny, ale zdarzały sie mu dni gdy "żadał" mleczka po 1,5 godzinie; albo mial momenty że wytrzymywał 4 godziny:-) Ja karmię na żadanie, więc jak syn żąda tak ma;-)
 
reklama
Ja karmię Mariczkę piersią chyba że po cycku bardzo szuka albo popłakuje i szuka to wtedy podaje jej jeszcze butlę i dojada ok 30-40ml. Ale ostatnio zdarza się to baaaaardzo rzadko :-)
Czasami ją waże przed i po karmieniu piersią i wychodzi ze zjada bardzo różnie bo od ok 70-130ml (najczęściej ok 90) No i praktycznie codziennie karmię Marikę ok 21 piersią i ok 23 daję jeszcze butelkę na noc ok 90-120ml (to tak żebyśmy sobie obie pospały w nocy ;-) ) Starcza to do ok 4 nad ranem kiedy dostaje pierś... :-)
 
Do góry