reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piers do zasypiania a smoczek

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Hej. Pisze bo jest problem z piersiami i jedzeniem mojej malej. Mala odkad zaczely sie problemy z brzuszkiem je bardzo krotko. Max 5 minut. Przez bole brzuszka budzi sie nie raz po godzinie i chce piersi dla ukojenia zeby usnac. Dawalam za kazdym razem kiedy chciala i zrobil mi sie nawal plus zastojw bo raz jadla tak a raz tak. Raz dluzej raz krocej ale czesciej. Pozniej polozna radzila ze jak sie tak wybudza tylko do pocmokania to mam dawac smoczek i patrzec mniej wiecej ile czasu temu zjadla i dac jej jak sie przebudzi za 2/3 gkdziny cycka dopiero. Nic sie nie zmienilo z piersiami. Naeet gorzej a mala czy pospi dluzej czy krocej czy na spiocha czy rozbudzona i tak krotko je. Juz nie wiem ktora piers dawac jak np.usnie i sie wybudzi za 40 minut to ta sama ze ten sam cykl jest czy juz kolejna? Teraz znow daje jej piers do zasypiania. Poje 5 minut pozniej chce usnac to mecze ja nawet gldzine zeby usnela bo jak zabiore cycka to sie rozbudza i nie wiem czy wsadzac wtedy smoczek czy nie. I boje sie ze jak bede dawala prawa piers a potem przebudzi sie to dam lewa to mniej poje i nic nie sciagnie prawie. Nie wiem juz sama co robix zeby gorzej nie bylo. Czy dawac jesc regularnie a nie bo sie wybudzila i chce possac. Zadko budzi sie na jedzenie teraz. Predzej bo zaboli na kuoke lub baka i wtedy chce i idzie spac. Mala ma 6 tygodni. Poradzcie jak zmieniac piersi itd.
 
reklama
ja karmiłam tak, że zawsze dawałam obie piersi, a następne karmienie zaczynałam od tej na której skończyłam karmić poprzednio. Chyba, że jedna pierś była bardzo mocno nabrzmiała to zaczynałam od niej, ale potem jak zrobiła się trochę miększa to od razu proponowałam drugą żeby laktacja w miarę równomiernie się rozwijała. Jeśli zawsze będziesz zaczynać od tej bardziej nabrzmiałej to laktacja w drugiej może zanikać albo wyraźnie się zmniejszyć. Ja karmiłam co 2,5-3h. Na początku karmienia częściej bo trzeba było pobudzić laktację. I potem używałam smoczka - dzięki temu mały na mnie nie wisiał cały dzień. Maluchy mają dużą potrzebę ssania
 
Ale tu chodzi o to zw moja krotko coagnie odkad sa problemy z brzuszkiem. Kiedys jadla dlugo az jej sie ulewalo i do spania czy drzemek dawalam smoczek zeby na mnie nie wisiala teraz krotko je i dlatego jak jej dam dwie piersi to juz w ogole tylko mleko pierwszej fazy wypije i nie dojdzie do tlustego. Czasami nawet 3 minuty je jak budzi sie z bolu zeby ukoic go albo przebudza sie ze snu bo cos ja wybudzilo. I znow wrocilam do dawania jej piersi do snu jak chce zasnac zeby wiecej podjadla. Jak zobacze ze z waga ok to znow wprowadzw smoka. Na spacery i tak smoka daje. Wiem ze ma silna potrzebe ssania ale na piersi tez szybciej zasypia i na dluzej niz na smoczku. Wczesniej nie mialam skrupolow zw smokiem. Teraz mam przez to ze krotko je i polozna kazala robic tak by podjadla wiecej tego mleka drugiej fazy zeby do niego doszla wiec aiedze juz 2 dzien i jak zje i chce spac to dalej jej daje cycka a jak zje i chce cos innego porobic to potem tez daje cycka do snu. Czasami je i odrzuca piers jak ja brzuch zaboli i glodna jest ciagle pokazuje ze chce jesc. Ani cycka ani smoczka nie chce. Chociaz czasaki smoczka pociagnie. Ja juz jestem glupia normlanie. Kiedy uznac zw cykl karmienia jedna piersia jest skonczony i zaczac druga?po uolywie iles czasu czy po snie dopiero? Czasami zasypia od razu a czasami po 2 godzinach jak cos robimy miedzy czasie i nie wiem ktora piers wtedy dac. Masakra
 
Edyta dawaj z dwoch.
Po drugie co z tego ze je 5 min dobrze przybiera?
Tyle potrzebuje i tyle
40 mi to nie jedzenie to potrzeba ssania i bliskości moje dziecko tez długo sobie cycal od dawna 5 min i najedzony.
A pięknie rosnie mimo ze je tak krotko
Dużo dzieci tak je.
Mam koleżanki kp
Zaczela sie najadac tak krotko i juz:)
 
Ostatnia edycja:
A i moj syn tez sobie czesto lubi zasnac przy piersi.
Zasypia sam ale przy piersi czesto tez musi miec aby zasnac.
A zauwaz tez ze dziecko sie napaja piersia.
Ja daje roznie raz jedna naje sie
Na drugi raz druga wczoraj dawalam jedna jakos tak wyszlo i juz druga mialam jak kamien hehe.:p
Ale to dawno tak nie miałam bo przestawiam zawsze do dwoch
Co karmienie daj raz jedna następne karmienie druga:)
Moj syn tez smoczkowy nie jest czasem possa jednego smoczka chwile i wypluwa na 10 które ma w domu :p nie oszukam go pierś woli i juz:)

Czasem tylko zeby zasnac:)
I nie ma reguly ja karmilam od poczatku jak synek chcial:)
 
Ostatnia edycja:
dokładnie reguły nie ma. Ja starałam się pobudzać dziecko do ssania aby mi nie przysypiało. Jak czasem nie chciał ssać (np się przężył) to przerywałam na chwile, odbijałam i znowu proponowałam. Czasem trzeba rożnych rzeczy wypróbować
 
Dokladnie Karolyn:)
Z reszta dziecko nie zawsze boli brzuszek jak sie prezy :)
Oststnio pisala Ci Edyta polozna z jakich powodow moze sie dzidzia prezyc:)
Skad wiesz ze sie budzi z bolu powiedziała Ci ?
Czy tylko poprostu płacze?
Z roznych powodow dziecko placze
 
A czy probowałaś w jakiś sposób złagodzić ból brzuszka? Może warto zacząć od zdjęcia sie tym problemem? Masaż brzuszka, rowerek, ciepła kąpiel, po konsultacji z lekarzem może krople?
Jak dziecko je tylko mleko pierwszej fazy to dostaje za dużo laktozy i to również może powodować bóle brzuszka. Wtedy może się pojawić tzw strzelająca i wodnista kupa.
A jak u Was z kupą?
Poza tym może być tak, jak dziewczyny piszą, że córka nauczyła się ssać bardziej efektywnie i 5 min jej wystarcza. Tylko, że wtedy nie powinnaś podawać jej piersi tak często. Jeśli żołądek ciągle coś trawi i nie ma czasu na odpoczynek to również może powodować bóle brzuszka. I tak koło się zamyka.
Postaraj się wydłużyć mimo wszystko przerwy w karmieniu. Choćby do 1-1,5 h.
Natomiast odpowiadając na pytanie, którą pierś podać: gdzieś czytałam, że do 40 min można uznać to za jeden cykl i podać tę samą pierś. Przy dluższej przerwie uważa się to już za kolejne karmienie i powinno się podać drugą pierś.
 
reklama
Tak. Jej kupki sa od dawna strzelajace i wodniste ale to jeszcze jak jadla dlugo i dopiero zaczynala sie prezyc. Od tygodnia bierze sab simplex i od 3 dni jest gorzej. Je juz tylko po 1 minucie i chce od razu spac. Z piersiami coraz gorzej bo nie mam kiedy okladu robic bo jak nie chce piersi daje smoczek uspokaja sie i czasami dalej bierze piers zeby usnac. Ja nic juz nie spie bo ona nie spi. Wybudza sie po godzinie max i oodkurcza nozki i czesto idzie bak lub kupka. Wczesniej tez probowalismy sab i tez tak bylo. Mowilam lekarzowi ze to pogarsza bo wtedy zaczela krocej jesc. Ona zawsze miala silny odruch ssania a teraz jakby sie meczyla. Albo jak pociagnie za duzo i juz sie odsuwa i nie chce wrocic i placze czesto pokazuje ze dalej jest glodna a piersi nie chve to daje smoczek lub nosze zeby sie uspokoila i nie raz po godzinie wraca do cycka zeby usnac. Od 3 dni leze przy niej rozebrana i czekam kiedy zlapie cycka. Na lewej piersi juz sa 3 guzki. Sciagac nie moge bo nie wiem ile nie wiem jak. Ostaynio z butli ktora ma ksztalt smoczka do uspokajania pociagnela modyfikowane 20 ml wiec ja nie wiem. Albo to przez smoczek jej sie nie chce ciagnac...ale butli tez duzo nie pociagnela i dalej byla glodna.. Bo plakala i wsadzala raczki do buzi... Albo to przez bol brzuszka ale czy ona moze miec bol brzucha 24 h. Nic nie rozumiem. Myslalam o nietolerancji laktozy ale lekarz karze dawac sab przez minimum 3 tygodnie. Jak od 3 dni ona je po w minucie to ja nie wiem. Na spiocha je dluzej. 3 minuty. Nie dochodzi do lepszego mleka. Jutro mamy wazenie. Ma przyjsc polozna. Ja juz nie mam sil. Wiem ze niektore dzieci szybko sie najadana ze moze nie musi juz tak na cycu siedziec ale to czemu spi tak krotko? Ostatnio przespala 5 godzin ze zmeczenia i i tak jadla 3 minuty jakos. Ostatnio jak odstawilam lek to robila wiecej bakoe. Teraz orzy nim robi mniej. Prezy sie i jakby ja zapycha on. Jak odstawilam to nagle po 2 dniach jadla dea razy po 15 minut jak wczesniej duzo bakow zrobila. A teraz znow to samo. Jakby nie mogla zrbic baka.
 
reklama
Do góry