reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś i sztuczne

Violet

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2005
Postów
17
Moja córcia od miesiąca jest dokarmiana mlekiem Nan 1-dostaje 1 lub 2 dziennie.Poza tym karmie piersią.Co jakiś czas dostaje też cherbatkę.
No i w związku z tym mam pytanie:
Czy tą cherbatke powinnam jednak dawać codziennie?
No i kiedy zaczać wprowadzac nowe jedzonko?
Jesli ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o odpowiedź :)
 
reklama
Ja w mniejwiecej w tym samym okresie zaczelam dokarmiac Sonie, bo mialam kryzys laktacyjny. Dawalam jej butle wieczorem, a w ciagu dani piers. Herbatke dawalam jak widzialam, ze jest najedzona, a widac, ze pociagnelaby cos, czasem nawet pare razy dziennie. Dania paczelam wprowadzac pare dni przed skonczeniem 4 miesiaca. Wczesniej nic nie probowalam oprocz mleka i kaszki - bo samo mleko bylo zamalo sycace dala niej.
 
najlepiej skonsultuj z pediatra. Ja sama chciałam Filipa kaszka uraczyc i byłby to mój błąd, bo kaszka ma sporo kalorii a Filip grubasek i apetyt ma jak mało kto. W kazdym razie lekarka poleciła przez 3 tyg. podawac soczek jabłkowy stopniowo od 1 łyżeczki do 50 ml. Po tym czasie zupki jarzynowe, bo zapychaja zołądek a mają wartosci odzywcze i mało kalorii.
Wiele zalezy od tego jak Twoje dziecko przybiera na wadze.

Aha. Narazie podaje piers i 2 butle wieczorem. Niestety pomału koncze z cycoleniem /buuuuuuuuuu/ :(
 
ja tez juz dokarmiam malego jedna butla na noc a stosuje mleczko NAN 1 H.A. a niedlugo pewnie ta dawka sie zwiekszy bo juz za miesiac wracam do pracy :-[ co do herbatki to daje mojej niuni koperkowa i czesto za jedym razem wypija mi cale 100 ml jak czesto daje to raczej trudno powiedziec zalezy od temperatury i koleczek..
rozmawialam z lekarzem na temat nowych produktow i poradzono mi wstrzymanie sie do 4.5 miesiaca ze wzglendu na wrazliwy brzuszek synka-radzilabym ci wszytko konsultowac z pediatra.
 
gdy podalam mojej niuni herbatke ziolowa bobovity od 1 m-ca to mial straszne kolki i bardzo sie meczyl :mad:
 
kurcze .....ja mojej małej też dawałam ziołową herbatkę bobovity bo bolał ją brzuszek. Jak zamist herbatki zaczęłam dawać wodę z glukozą to brzuszek przestał boleć. Zaczęłam podejrzewać że od tej herbatki ale jakoś tak wierzyć mi się nie chciało.
 
Witam
Te herbatki ziołowe wcale nie są takie fajne, zwłaszcza te z koprem włoskim. Do dziś pokutuje pogląd, że koper włoski pomaga na kolki, co baaaardzo częst mija się z prawdą. Koper powoduje większe wytwarzanie się gazów, co czasem działa tak, że z powodu ilosci znajdą sobie drogę wyjscia, częściej jednak jest przyczyną gigantycznej kolki. Co do mleka, to ze względu na to, że nie mogę już karmić piersią wybraliśmy Bebilon. Wcześniej, do dokarmiania stosowałam Bebiko i Nan, ale Julia dostawała po nich kaszkę na buzi.
Violet pierwsze posiłki inne niż mleko wprowadza się koło czwartego miesiąca, na początek bodajże parę łyżeczek soczku, czy też tarte jabłuszko. Byle nie przesadzać, bo można dziecku wątrobę rozwalić
 
Mam pytanie do Liriel. Ten Bebilon zastosowałaś zwykły, czy HA? Mój mały ma prawie 5 miesięcy, od trzech tygodni próbujemy go przyzwyczaić do picia jakiegoś mleka modyfikowanego i okazuje się że właśnie po NAN i Bebiku dostawał momentalnie czerwonych plam na buzi, nawet jak jeszcze prawie nic nie zjadł no i lekarz zalecił mleko HA. Problem w tym że maluszek będąc od początku na piersi nie lubi butelki a jak jest w niej inne mleko niż moje to już w ogóle. To HA nie wywołuje mu wprawdzie tych plam ale jest gorzkie i reakcja jest taka jakby mu ktoś podawał cytrynę, cały aż się otrząsa. Jestem przerażona bo za tydzień idę do pracy a dalej nie mamy alternatywy dla cyca a on domaga się jedzenia co 2 godz. Może też inne mamy mają podobne doświadczenia z przyzwyczajaniem do mleka HA, bardzo proszę o rady.
 
reklama
Do góry