reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piersi Po Ciąży

Tak ja mam implanty, przed pierwszą ciążą miałam biust całkiem spory miseczka C, po karmieniu dwójki córek zostało mi AA szok.Były to jakieś puste niewiem co nie umiem nazwać ,tam nawet nie miało co wisieć, trwało to 10 lat, cierpiałam strasznie z tego powodu, a mój mąż jeszcze bardziej nie rozstawałam się ze stanikiem i nienawidziłam ich strasznie zdejmowałam stanik tylko gdy myłam się.
Teraz nadrabiam, jest super. Mąż też bardzo zadowolony.
 
reklama
ha .............. zupełnie jak ja:-:)-D........ja zawsze miałam miseczkę d... teraz po odkarmieniu jest tyle niepotrzebnej skóry że szok...... są takie flaczki:no: nie chciałabym aby były przyczyną moich kompleksów.. nie jestem jeszcze aż tak wiekowa......... wiem,ze dobre samopoczucie jest ważne.... oj marzy mi sie chodzenie bez stanika:rofl2:
 
Ja teraz jestem dumna że wyglądam jak wyglądam, właśnie tego mi brakowało do pełni zadowolenia. Teraz stanik służy mi praktycznie tylko do ozdoby, no i tak dla przyzwoitości czasem zakładam jak jakąś bluzkę prześwitującą chcę założyć.
Zmieniło to w moim życiu bardzo wiele i to w różnych kwestiach, myślę że nawet po trosze przyczyniło się do decyzji o upragnionym synku, wcześniej nie dawałam się dotykać, tak bardzo się krępowałam, chociaż mimo wszystko było to tylko w mojej głowie, dla mnie się tak strasznie zmieniły, i tylko ja ich nie akceptowałam, mąż był nieszczęśłiwy.Zrobiliśmy sobie prezent na rocznicę ślubu. Około miesiąc trwało zupełne dojście do siebie, po operacji.W sumie to one cały czas się zmieniają, minimalnie to widzę i czuję, są mięciutkie, i zachowują się zupełnie jak moje naturalne takie jak były przed ciązami.Polecam z całego serca, warto również zainwestować w siebie i troszkę pocierpieć.
 
Ja przed ciążą też miała D.Po niej nadal chodziłam w tych stanikach,ale wyglądała jakby od góry brakował mi biustu.Wstydziłam się przed mężem zdjąć go.Jak zdejmowałam były dwa flaczki. Postanowiłam w końcu kupic lepszy stanik.Okazało sie że dobry jest duze B,małe C. Kupiła później jeszcze dwa w innych kolorach i niemoge uwierzyć.Bałam się że w ciąży jestem bo nabrały mi jędrności i jakby urosły. Teraz wiem że aby mieć ladny jędrny biust potrzebny jest dobrze dopasowany stanik.
 
Własnie.
Jak pielegnowac piersi w trakcie i po zakończeniu karmienia?
Ja staram się codziennie smarowac oliwką, żeby nawilżyć i uelastycznić skórę, ale cos mi sie zdaje, że to może byc troche mało.
Na pewno piersi nie będą już wyglądały tak, jak dawniej, ale nie chciałabym mieć jamniczych uszu.

Co polecacie Mamuśki?
 
z tego co wiem bardzo ważne jest noszenie dopasowanego stanika w czasie ciąży i karmienia, nawet w nocy. Bo samo karmienie nie wpływa destrukcyjnie na piersi, tylko rozciągnieta przez brak podtrzymania skóra nie wraca już do poprzedniego rozmiaru. Tak mi powiedziała znajoma położna. Myślę też, ze na wszystko dobry jest masaż, szczotkowanie skóry powoduje, że w skórze własciwej wytwarzają się włókna kolagenu a to one są odpowiedzialne za jędrność skóry. do tego dobre nawilżenie (które stawiam osobiście wyżej niż natłuszczenie) i wszystko powinno być w porządku.
Mój biust powiększył sie bardzo od poczatku ciąży, codziennie go masuję, noszę dobrze dopasowany stanik, smaruję Fissanem i balsamem nawiżającym i nie mam żadnego rozstępu. Piersi mimo znacznie większego rozmiaru pozostały na miejscu ;-)
 
nie wiedziałam że stanik tez trzeba nosić w nocy- ale chodzi tutaj o karmienie- czy także okres ciąży? :baffled: czy to pewnie zależy od rozmiaru piersi?
i jaki typ stanika? ten materiałowy czy jakiś bardziej fikuśny?
 
chodzi o to by piersi były podtrzymywane gdy ich ciężar wzrasta i skóra sie naciąga. Jeśli to nie przeszkadza to można tez w staniku spać. Warto nosić dobry stanik i w ciąży i po porodzie.
 
na pewno warto mieć dobrą bieliznę w tym czasie.....
ja słyszałam tak różne opinie odnośnie dobierania rozmiaru stanika- na czas karmienia itd...także sama nie wiem w co wierzyć:-D....
ale jeszcze sobie nie kupiłam tego do karmienia..mnie się wydaje że lepszy będzie taki sztywniejszy- niż te najtańsze....
 
reklama
z tego co wiem do karmienia pasuje taki rozmiar stanika jaki kupuję pod koniec ciąży. Napewno w pierwszym okresie rozmier się bedzie zmieniał ale później wszystko sie normuje.
 
Do góry