reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piersiosmoczek 🤷‍♀️

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny 🖐️
Znów Was proszę o pomoc, bo już mi ręce opadają 😔
Moj synek (6 tygodni) karmiony jest piersią, po czym zasypia z sutkiem (inaczej nie zaśnie 😔) Problem w tym, że jak leci mleko, a on chce spać to strasznie się denerwuje i płacze takim przerazliwym krzykiem, że nie mogę go uspokoić przez godzinę 😔 Co robić? Smoczkq nie weźmie (nie zassie) 🤷‍♀️ Butelki też nie (by podać trochę wody)
Dziękuję 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
A mi położna kazała troszkę wody dawać, (żeby poznał inne smaki a nie tylko mleko),bo jak przyjdzie rozszerzanie diety to będzie problem 😁
Dziekuje 🌷
Po to jest etap rozszerzania diety by zapoznać z wodą i jedzonkiem. Pierś i tak jest podstawą do roku. Po roku pierś jest uzupełnieniem diety.

Problem to ona chyba ma z aktualizacją wiedzy... Lub jej zdobyciem.
Dobrze by było gdyby nie zasypiał z piersią w buzi. Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, żeby nie zakrztusił się mlekiem, które nagromadzi się w buzi, bo zapomni mu się przełknąć, a po drugie... zrobił sobie z Twojej piersi smoczusia właśnie. Nic dziwnego, wie co dobre. ;) Może spróbuj z innym smoczkiem? Sama nie przerabiałam tego smoczka, ale słyszałam, od znajomych, których dzieci nie chciały za bardzo smoczka, że te Bibs się sprawdzały. Gdy już się naje, spróbuj go może przekonać jednak do tego smoczusia. Połóż maluszka przy sobie, przytul, pogłaszcz. Może to kupi. ;) Albo spróbuj ułożyć dzieciątko na brzuszku, puść „biały szum„ i klep po pupce. To uspokaja. Mój synek też stawiał opór przed smoczkiem. ;p Położna go troszkę „przymusiła”. Nie było wyjścia. Mógł ssać pierś bez końca, mimo najedzenia.
 
Twój maluszek poprostu zaspokoja swoją potrzebę ssania a sutek to najbardziej naturalny "smoczek". Troszkę nie rozumie o co chodzi z tym mlekiem, jeśli przystawiasz by nakarmić to tak odrazu dziecko nie chce spać, najpierw je a denerwować może go zbyt duży lub zbyt wolny wypływ, duże zmęczenie a jednocześnie potrzeba zaspokojenia głodu itd. Ssanie smoczka czy sutka przez sen nie jest tak intensywne jak to przy jedzeniu, mleko ma duży wpływ z początku ale później musi się maluszek dosyc mocno napracować by ciągle leciało. Musisz poobserwować o co może chodzić maluszkowi, czy jest zbyt zmęczony by jeść a głód nie pozwala zasnąć, czy za szybko leci i trzeba troszkę spuścić z piersi by mógł spokojniej rozpocząć karmienie itp. Jeśli chodzi o samo puszczenie piersi po zaśnięciu to kiedy jest zassany wsadź delikatnie twój mały palec w jego kącik ust wtedy puści sutek i nie odczuje tego tak gwałtownie jak przy wyjmowaniu na siłę:)
 
Twój maluszek poprostu zaspokoja swoją potrzebę ssania a sutek to najbardziej naturalny "smoczek". Troszkę nie rozumie o co chodzi z tym mlekiem, jeśli przystawiasz by nakarmić to tak odrazu dziecko nie chce spać, najpierw je a denerwować może go zbyt duży lub zbyt wolny wypływ, duże zmęczenie a jednocześnie potrzeba zaspokojenia głodu itd. Ssanie smoczka czy sutka przez sen nie jest tak intensywne jak to przy jedzeniu, mleko ma duży wpływ z początku ale później musi się maluszek dosyc mocno napracować by ciągle leciało. Musisz poobserwować o co może chodzić maluszkowi, czy jest zbyt zmęczony by jeść a głód nie pozwala zasnąć, czy za szybko leci i trzeba troszkę spuścić z piersi by mógł spokojniej rozpocząć karmienie itp. Jeśli chodzi o samo puszczenie piersi po zaśnięciu to kiedy jest zassany wsadź delikatnie twój mały palec w jego kącik ust wtedy puści sutek i nie odczuje tego tak gwałtownie jak przy wyjmowaniu na siłę:)
To jest tak, że przystawiam go do piersi, by zjadł. On łapie lapczywie i je, po czym zamyka oczka i ssie delikatnej (jakby do spania) a z boku widzę jak mleko wypływa i synek zaczyna prezyc się, wyginac, płakać takim przerazliwym krzykiem 😔
 
Dobrze by było gdyby nie zasypiał z piersią w buzi. Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, żeby nie zakrztusił się mlekiem, które nagromadzi się w buzi, bo zapomni mu się przełknąć, a po drugie... zrobił sobie z Twojej piersi smoczusia właśnie. Nic dziwnego, wie co dobre. ;) Może spróbuj z innym smoczkiem? Sama nie przerabiałam tego smoczka, ale słyszałam, od znajomych, których dzieci nie chciały za bardzo smoczka, że te Bibs się sprawdzały. Gdy już się naje, spróbuj go może przekonać jednak do tego smoczusia. Połóż maluszka przy sobie, przytul, pogłaszcz. Może to kupi. ;) Albo spróbuj ułożyć dzieciątko na brzuszku, puść „biały szum„ i klep po pupce. To uspokaja. Mój synek też stawiał opór przed smoczkiem. ;p Położna go troszkę „przymusiła”. Nie było wyjścia. Mógł ssać pierś bez końca, mimo najedzenia.
Dziękuję 🌷 Mój synek należy do tych niedotykalnych 😔 Jedynie jak ma czas aktywnosci to moge go podotykac. A tak to jak karmie i próbuje go pogłaskać, czy jak płacze tulic i całować po główce to on jeszcze bardziej się nakręca.
Mam ten smoczek i wiele innych, ale on nie zassie i wypycha językiem. Zamówiłam kolejne dwa z firmy Mam może one pomogą ☺️ Smoczek przydalby się na wyjscia do lekarza itd 😔 Jak go "przymusila"? 😁
 
Prawie każdy taki maluch zasypia przy piersi. To jest normalne. Na smoczek teoretycznie za wcześnie, tzn. może zaburzyć laktacje. Ale jak już koniecznie chcesz to kombinuj. Moje akceptowały tylko lovi.
Karmisz z jednej czy z dwóch piersi na jedno kamienie?
 
To jest tak, że przystawiam go do piersi, by zjadł. On łapie lapczywie i je, po czym zamyka oczka i ssie delikatnej (jakby do spania) a z boku widzę jak mleko wypływa i synek zaczyna prezyc się, wyginac, płakać takim przerazliwym krzykiem 😔
A ile czasu ssie aktywnie? Bo możliwe że je normalnie z później wypływa mu to co zostało w buźce, z piersi przy delikatnym ssaniu raczej nie poleci jeśli już dziecko opróżni. Spróbuj po takim karmieniu jeszcze zanim zacznie się histeria podnieść go do odbicia, chwilę tak potrzymaj, przystaw do drugiej piersi i zobaczysz czy nadal jest głodny. Najlepiej właśnie uprzedzić ten moment płaczu i prężenia, bo później ciężej uspokoić. Możesz też spróbować podsunąć smoczek maluszkowi jak masz go właśnie na ramieniu, inna pozycja to może złapie. Moje dzieci miały smoczki od pierwszego dnia i na moje szczęście z laktacja było wszystko w najlepszym porządku ale wiadomo że u niektórych może się to źle skończyć więc wybór należy do Ciebie i oczywiście maluszka żeby zaakceptował. Możesz dać kilka kropel mleka na smoczek żeby poczuł że to nie tylko silikon:p
Musisz poobserwować czy ten płacz jest związany z samym ssaniem, z głodem czy jakimś dyskomfortem brzuszka. Przez internet można tylko zgadywać ale to Ty widzisz go na codzien, dotykasz, słyszysz więc napewno nauczysz się odczytywać jego potrzeby, rozróżniać płacz itd.
 
reklama
Walcz i próbuj nauczyć go ze smoczkiem. Ja 12 lat temu chciałam by moja córka była bezsmoczkowa i faktycznie była ale co ja przeżyłam 🙈 non stop darcie, nie potrafiła spokojnie zasnąć, wierciła się.... Także smoczek jest dobry
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji2772]
Znów Was proszę o pomoc, bo już mi ręce opadają [emoji17]
Moj synek (6 tygodni) karmiony jest piersią, po czym zasypia z sutkiem (inaczej nie zaśnie [emoji17]) Problem w tym, że jak leci mleko, a on chce spać to strasznie się denerwuje i płacze takim przerazliwym krzykiem, że nie mogę go uspokoić przez godzinę [emoji17] Co robić? Smoczkq nie weźmie (nie zassie) [emoji2368] Butelki też nie (by podać trochę wody)
Dziękuję [emoji255]
Ja bujałam wtedy.
Nauczy się ssać niespożywczo. Ok 2-3m gdy laktacja się ustabilizuje już mleko nie będzie go zalewać. Przetrwacie i będzie z górki [emoji106][emoji8]
Pozdro matka bezsmoczkowca [emoji23]

Ps wody nie dajemy do 6m. Pierś to jedzenie, picie i wsio inne.


Zobacz załącznik 1146374
 
Do góry