reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

maaadziarka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2010
Postów
316
Witam
Zakładam ten temat dla wszystkich ciężarówek, szcególnie dla tych które sa po raz pierwszy w ciąży i napewno mają mnóstwo pytań i obaw. Zapraszam doświadczone mamy do dzielenia się doświadczeniem.

Ja teraz wyczekuję pierwszych ruchów maleństwa... Mam nadzieję że niedługo je poczuje i chciałabym aby mamusie opisały kiedy poczuły te pierwsze kopniaczki i jak to odczuwały. Zdaje sobie sprawę że w pierwszej ciąży ruchy rozpoznaje sie później niż w kolejnych, ale znam dziewczyny które w I ciąży poczuły je już w 14 tygodniu i dlatego ja ich już wyczekuję:-)
 
reklama
Kochana przede wszystkim gratulacje!!! Ja pierwsze ruchy mojego synka poczułam ok 16 tyg ciąży, dodam , że to była moja pierwsza ciąża. Było to coś jakby bąbelki od środka brzuszka,potem motylki, takie łaskotanie aż wkońcu pierwszy prawdziwy kopniak :-)


 
Witam i gratulacje :)

Ja pierwsze ruchy poczułam w 20/21tc :) wcześniej to może nawet nie wiedziałam, że to ruchy :) to było takie pukanie, ale jednorazowo trwało krótko - jak wołałam męża, to już nic nie było :)
 
Ja jeszcze nie czuje ruchów, tylko na nie czekam. Byłam dziś na USG, maleństwo się wierciło niesamowicie, normalnie byłam w szoku. Widziałam jak bije serduszko :) Ogólnie wszystko jest OK,tylko zmienił się termin porodu z 13ego grudnia na 8ego, ale to pewnie kilka razy się jeszcze zmieni.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrówko naszych bobasków
 
Witam;)
Jestem Kwietniową mamą 2010;)
Pierwsze ruchy córeczki poczułam ok 16 tygodnia ciąży;)
Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości itp chętnie odpowiem;)
Pozdrawiam;)
 
Ja pierwsze ruchy tez poczułam około 21 tc. Takie bardzo delikatne łaskotki ... Musiałam się bardzo skupić, żeby je poczuć a z czasem stawały się coraz silniejsze i już nie miałam wątpliwości :-)
 
A ja pierwsze ruchy poczułam właśnie w 14tc. Ale potem na jakiś tydzień, dwa już nic nie czułam i od 16tc to codziennie kopniaczki mi serwował mały. Teraz się wypina pupcią tylko.
 
reklama
Do góry