reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez maaadziarka, 13 Czerwiec 2011.

1. maaadziarka

maaadziarka Fanka BB :)

Witam
    Zakładam ten temat dla wszystkich ciężarówek, szcególnie dla tych które sa po raz pierwszy w ciąży i napewno mają mnóstwo pytań i obaw. Zapraszam doświadczone mamy do dzielenia się doświadczeniem.

Ja teraz wyczekuję pierwszych ruchów maleństwa... Mam nadzieję że niedługo je poczuje i chciałabym aby mamusie opisały kiedy poczuły te pierwsze kopniaczki i jak to odczuwały. Zdaje sobie sprawę że w pierwszej ciąży ruchy rozpoznaje sie później niż w kolejnych, ale znam dziewczyny które w I ciąży poczuły je już w 14 tygodniu i dlatego ja ich już wyczekuję:-)

2. olenka123

olenka123 Zaangażowana w BB

Kochana przede wszystkim gratulacje!!! Ja pierwsze ruchy mojego synka poczułam ok 16 tyg ciąży, dodam , że to była moja pierwsza ciąża. Było to coś jakby bąbelki od środka brzuszka,potem motylki, takie łaskotanie aż wkońcu pierwszy prawdziwy kopniak :-)

3. reklama
  4. benfica

benfica Fanka BB :)

Witam i gratulacje :)

Ja pierwsze ruchy poczułam w 20/21tc :) wcześniej to może nawet nie wiedziałam, że to ruchy :) to było takie pukanie, ale jednorazowo trwało krótko - jak wołałam męża, to już nic nie było :)

5. maaga

maaga Fanka BB :)

Moja wiercipiętka odezwała się w 16 tyg a teraz to tak się kręci że czasami to aż boli.

6. maaadziarka

maaadziarka Fanka BB :)

Ja jeszcze nie czuje ruchów, tylko na nie czekam. Byłam dziś na USG, maleństwo się wierciło niesamowicie, normalnie byłam w szoku. Widziałam jak bije serduszko :) Ogólnie wszystko jest OK,tylko zmienił się termin porodu z 13ego grudnia na 8ego, ale to pewnie kilka razy się jeszcze zmieni.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrówko naszych bobasków

7. ona_ona

ona_ona Fanka BB :)

maaadziarka bardzo dobry pomysł z tym temacikiem. Ja też jestem po raz pierwszy w ciąży i chętnie posłucham rad doświadczonych mam;)

8. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Witam;)
    Jestem Kwietniową mamą 2010;)
    Pierwsze ruchy córeczki poczułam ok 16 tygodnia ciąży;)
    Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości itp chętnie odpowiem;)
    Pozdrawiam;)

9. Kasia_B

Kasia_B Fanka BB :)

Ja pierwsze ruchy tez poczułam około 21 tc. Takie bardzo delikatne łaskotki ... Musiałam się bardzo skupić, żeby je poczuć a z czasem stawały się coraz silniejsze i już nie miałam wątpliwości :-)

10. reklama
  11. Aneta_85

Aneta_85 Fanka BB :)

A ja pierwsze ruchy poczułam właśnie w 14tc. Ale potem na jakiś tydzień, dwa już nic nie czułam i od 16tc to codziennie kopniaczki mi serwował mały. Teraz się wypina pupcią tylko.

12. livastrid

livastrid 2010 & 2012

ja poczulam kolo 19 tygodnia, mialam takie odczucie jakby rybka mi buzi dawala;-)

Poleć forum