reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

reklama
Cześć Dziewczyny :-) wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży :-) radość nieopisana ponieważ mam policystyczne jajniki i niedoczynność tarczycy i nasluchalam sie, że bedzie cieżko zajsc w ciaze a tak naprawde udalo nam się za poerwszym razem ! co prawda ciaza potwierdzina na razie tylko- albo az :-) - testem ciążowym. Dzis zapisuję się do lekarza i czekam na wizyte :-) będę starała sie czytać forum i znaleźc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :-) Jakieś rady dla mamy od kilku godzin ;-) ?

odpoczywaj, zero stresu i dbaj o siebie:)
 
Gratulacje :) wiem co czujesz, bo sama starałam się z mężem o dzieciątko 2 lata a teraz 26 tc :) tak jak napisała Gobo dużo odpoczywaj, dbaj o siebie a wszystko będzie ok :)
 
Cześć dziewczyny jestem w 11 tc często czuje się strasznie senna wczoraj przespalam cała niedzielę a i tak rano z trudem wstałam. Czy was też męczyła tak senność i jak długo? Biorę duphaston pewnie to też ma wpływ.

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja na początku ciąży całe dnie przesypiałam. Skończyło się to na początku 2 trymestru. Teraz 26 tc i cały czas zamykają mi się oczy. Potrafię iść spać 2 godziny po wstaniu z nocy, ale teraz to kwestia tego, że po prostu jest mi coraz ciężej.
 
Ponoć w 2 trymestrze jest nagły przypływ energi... Hmm no to rzeczywiście... Myślałam że już niedługo ta senność się skończy. Naszczescie mogę sobie pozwolić na drzemke w ciągu dnia. Nie wiem jakbym funkcjonowała w tym stanie w pracy...

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny jestem w 11 tc często czuje się strasznie senna wczoraj przespalam cała niedzielę a i tak rano z trudem wstałam. Czy was też męczyła tak senność i jak długo? Biorę duphaston pewnie to też ma wpływ.

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja spałabym cały pierwszy trymestr, wszędzie w każdej chwili:) ... śpij ile możesz:) W 13-14 tc mi przeszło , a teraz zaczynamy 26 tc i znowu senność powraca.
 
Cześć dziewczyny jestem w 11 tc często czuje się strasznie senna wczoraj przespalam cała niedzielę a i tak rano z trudem wstałam. Czy was też męczyła tak senność i jak długo? Biorę duphaston pewnie to też ma wpływ.

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie sennosc meczyla na samym poczatku albo to tez byla wina pogody... teraz jest w miare normalnie :-)

m3sx9jcg8o411yy9.png
 
reklama
Hej dziewczyny : )
Jestem w podobnej sytuacji co Zajac Czerwcowy, to znaczy dowiedzialam sie nie dawno o tym, ze jestem w ciazy a mam PCOS. Udalo mi sie po trzech latach staran wreszcie (!), droga naturalna, bez wspomagaczy. No i oczywiscie zaczela sie panika zeby malenstwa nie stracic. Wczoraj zobaczylam u siebie bardzo jasno brazowy (prawie zolty) sluz, dzisiaj przesztalcil sie w rozowy. Nie mam zadnych boli (poza tymi ktore dolegaja od poczatku ciazy, tj przypominaja troche miesiaczkowe, pojawiaja sie sporadycznie). Do lekarza dzwonilam powiedzial ze w razie gdyby plamienie sie przedluzalo isc do lekarza, poki co nie wyglada to groznie. Czy ktos cos moze mi powiedziec w tej kwestii? Zajaczku przytrafilo ci sie moze cos podobnego..?
Druga kwestia to brak jakichs szczegolnych objawow ciazowych.. lekko wrazliwe (ale sporo powiekszone) piersi, czasem mdlosci bez wymiotow i to w zasadzie tyle. Czy to dobrze, zle? Dodam ze jestem w 6 tygodniu.
Pozdrawiam cieplutko!
 
Ostatnia edycja:
Do góry