reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Hej dziewczyny : )
Jestem w podobnej sytuacji co Zajac Czerwcowy, to znaczy dowiedzialam sie nie dawno o tym, ze jestem w ciazy a mam PCOS. Udalo mi sie po trzech latach staran wreszcie (!), droga naturalna, bez wspomagaczy. No i oczywiscie zaczela sie panika zeby malenstwa nie stracic. Wczoraj zobaczylam u siebie bardzo jasno brazowy (prawie zolty) sluz, dzisiaj przesztalcil sie w rozowy. Nie mam zadnych boli (poza tymi ktore dolegaja od poczatku ciazy, tj przypominaja troche miesiaczkowe, pojawiaja sie sporadycznie). Do lekarza dzwonilam powiedzial ze w razie gdyby plamienie sie przedluzalo isc do lekarza, poki co nie wyglada to groznie. Czy ktos cos moze mi powiedziec w tej kwestii? Zajaczku przytrafilo ci sie moze cos podobnego..?
Druga kwestia to brak jakichs szczegolnych objawow ciazowych.. lekko wrazliwe (ale sporo powiekszone) piersi, czasem mdlosci bez wymiotow i to w zasadzie tyle. Czy to dobrze, zle? Dodam ze jestem w 6 tygodniu.
Pozdrawiam cieplutko!

c55f9jcgm8jq6z2p.png

Mozna powiedziec ze dalej jestem bezobjawowa. Delikatne mdlosci zdarzaly sie wieczorem. Bol glowy od jakis dwoch tygodni...bol piersi minal. Ciesz sie ze nie masz innych objawow, ze jestes w stanie normalnie funkcjonowac :)
A plamien nie mialam wiec w tej kwestii nie pomoge ;(

m3sx9jcg8o411yy9.png
 
reklama
Dlugo czekalas na zajscie w ciaze? Kiedy ci sie udalo? : )
Objawy swoja droga, mysle ze tak naprawde nie pokazuja niczego, bardziej mnie martwi to plamienie, ktore poki co ustalo (i niech juz tak zostanie najlepiej :p)
 
Dlugo czekalas na zajscie w ciaze? Kiedy ci sie udalo? : )
Objawy swoja droga, mysle ze tak naprawde nie pokazuja niczego, bardziej mnie martwi to plamienie, ktore poki co ustalo (i niech juz tak zostanie najlepiej :p)

Udalo sie za pierwszym razem, od razu we wrześniu :)
moze to byc plamienie implantacyjne po prostu. :)

m3sx9jcg8o411yy9.png
 
Dziewczyny, jak to jest z tyciem? Ja jestem w 11 tygodniu i juz przytulam ~1,5kg.
Fakt, ze jadłam troche wiecej niz przed ciaZa i troche mniej sie ruszałam. Ale najwiecej przytyje w 2 trymestrze. Jak to u Was jest? :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, jak to jest z tyciem? Ja jestem w 11 tygodniu i juz przytulam ~1,5kg.
Fakt, ze jadłam troche wiecej niz przed ciaZa i troche mniej sie ruszałam. Ale najwiecej przytyje w 2 trymestrze. Jak to u Was jest? :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie 2 kg na minusie. Startowałam z 58.5 a w poniedziałek miesiąc po wizycie było 56.5. Bez wymiotów, z regularnym jedzeniem... ale już za miesiąc nie będzie pewnie tak kolorowo ;)

p19u9jcg81ehxczt.png
 
Dziewczyny, a czego najbardziej boicie się w porodzie? :)
Nie pytam o obawę o zdrowie dziecka, chodzi mi o to czego Wy względem Was samych się boicie.

Bo ja oczywiscie bardzo się ucieszyłam z ciąży, ale nie miałam tak jK koleżanki- tydzień euforii. Jakos od razu naszły mnie lęki związane z bólem i głownie strach przed nacięciem/pęknięciem krocza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Heh, u mnie 3 kilosy na plusie a to tylko 9 tydzien.. trzeba sie przystopowac (tylko z czym jak mnie mdli wiecznie?! :p) Mam nadzieje ze juz sobie zostana te 3 kg do konca trymestru. Najgorzej ze jak mnie mdli to staram sie to jakos "zajesc" bo sie naczytalam ze glownie mdlosci biora sie z pustego zoladka. No i sobie narobilam :p

Ola najbardziej sie stresuje tym nacinaniem wlasnie, podobno nic nie czuc bo robia to podczas skurczu.. to jak do cholery bola skurcze jesli nie czujesz ze ktos ci wjezdza nozem na krocze : O? Jedyne co mnie pociesza to ze moja mama to przeszla, twoja mama to przeszla, pani Grazynka z warzywniaka to przeszla, Britney Spears tez.. to ja nie dam rady?!
 
reklama
Heh, u mnie 3 kilosy na plusie a to tylko 9 tydzien.. trzeba sie przystopowac (tylko z czym jak mnie mdli wiecznie?! :p) Mam nadzieje ze juz sobie zostana te 3 kg do konca trymestru. Najgorzej ze jak mnie mdli to staram sie to jakos "zajesc" bo sie naczytalam ze glownie mdlosci biora sie z pustego zoladka. No i sobie narobilam :p

Ola najbardziej sie stresuje tym nacinaniem wlasnie, podobno nic nie czuc bo robia to podczas skurczu.. to jak do cholery bola skurcze jesli nie czujesz ze ktos ci wjezdza nozem na krocze : O? Jedyne co mnie pociesza to ze moja mama to przeszla, twoja mama to przeszla, pani Grazynka z warzywniaka to przeszla, Britney Spears tez.. to ja nie dam rady?!

Hahahah dokładnie to samo pomyslałam, jak usłyszałam, ze nie czuc, bo robia to na szczycie skurczu ;D
Za jakis czas sie przekonany co i jak ;p

Ja terZ nawet nie wiem ile na plusie po wczorajszej kolacji i dzisiejszym obiedzie [emoji23] a miałam jesc mało... EH :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry