reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza butelka

Eiblin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2023
Postów
50
Cześć wszystkim :)
za miesiąc rodzimy i już została nam końcóweczka z kompletowaniem wyprawki. Mam za zamiar karmić piersią, ale wiadomo jak to bywa na początku z pokarmem... a dodatkowo czasami chciałabym zostawiać tatusia z mlekiem odciągniętym i stąd pytanie jakie butelki polecacie na ten pierwszy okres i ile sztuk? Koleżanki mówiły, że nawet już do szpitala warto zabrać ze sobą butelkę, bo w szpitalu niby są "zużyte". Mam już laktator z chicco- naturally me i tam jest butelka w zestawie. Czy któraś z mam ma może tę butelkę i może coś wiecej powiedzieć czy się sprawdziła na początku? :)
 
reklama
Cześć wszystkim :)
za miesiąc rodzimy i już została nam końcóweczka z kompletowaniem wyprawki. Mam za zamiar karmić piersią, ale wiadomo jak to bywa na początku z pokarmem... a dodatkowo czasami chciałabym zostawiać tatusia z mlekiem odciągniętym i stąd pytanie jakie butelki polecacie na ten pierwszy okres i ile sztuk? Koleżanki mówiły, że nawet już do szpitala warto zabrać ze sobą butelkę, bo w szpitalu niby są "zużyte". Mam już laktator z chicco- naturally me i tam jest butelka w zestawie. Czy któraś z mam ma może tę butelkę i może coś wiecej powiedzieć czy się sprawdziła na początku? :)
Uważaj na używanie butelki w pierwszych dniach życia dziecka. To może ci mocno zaburzyć laktację. Dziecko może stwierdzić, że po co ma ssać i się męczyć skoro może mleko samo lecieć z butelki 🙂 a potem możesz mieć problemy z przystawianiem.
 
Cześć wszystkim :)
za miesiąc rodzimy i już została nam końcóweczka z kompletowaniem wyprawki. Mam za zamiar karmić piersią, ale wiadomo jak to bywa na początku z pokarmem... a dodatkowo czasami chciałabym zostawiać tatusia z mlekiem odciągniętym i stąd pytanie jakie butelki polecacie na ten pierwszy okres i ile sztuk? Koleżanki mówiły, że nawet już do szpitala warto zabrać ze sobą butelkę, bo w szpitalu niby są "zużyte". Mam już laktator z chicco- naturally me i tam jest butelka w zestawie. Czy któraś z mam ma może tę butelkę i może coś wiecej powiedzieć czy się sprawdziła na początku? :)
U nas historia taka, że młoda nie dojadala w szpitalu z mojego cycka i woziłam ją na neonatologie, na dokarmianie, więc butelka się przydała, a i z czasem przyszły kolki czego wogole Ci nie życzę i oprócz różnych "kropelek" mam nadal butelkę z chicco perfect 5 z membraną, która odprowadza powietrze, aby maluszek nie najadł się go razem z mlekiem, bo to również powoduje bol brzuszka 😐
inbound9071767809221189700.jpg

A co do ilości butelek na początek miałam dwie 😊
 
Ja każdemu zawsze będę polecać na początek butelkę Difrax. Zasada dzialania podobna do tej z chico z membraną i jest dodatkowo wygięta tak, żeby mleko było zawsze w smoczku. Poza tym według mnie miała najwolniejszy smoczek.

Ja naprawdę próbowałam bardzo wiele butelek, moje dziecko miało wiotkość krtani, porażenie jednej struny głosowej, kolki i było po operacji wady serca. Tylko ta butelka się sprawdziła na ten trudny czas.
 
Co mama to inna butelka 🙃 Nasz mały problemów zdrowotnych nie miał i generalnie pije z każdej butelki. Zaczynaliśmy od Philips Avent a później Dr Brown aż do teraz. One też są antylkolkowe. Dla mnie ważne było że są szklane. Mały kolek nie miał nigdy ale czy to zasługa butelki, tego się nie dowiemy 🙂 Na chwilę obecną mamy 4 i ta liczba nam odpowiada. Generalnie nie ma sensu kupować małych butelek a później przechodzić na większe, szkoda kasy, wystarczy wymieniać smoczki 🙂
 
Cześć wszystkim :)
za miesiąc rodzimy i już została nam końcóweczka z kompletowaniem wyprawki. Mam za zamiar karmić piersią, ale wiadomo jak to bywa na początku z pokarmem... a dodatkowo czasami chciałabym zostawiać tatusia z mlekiem odciągniętym i stąd pytanie jakie butelki polecacie na ten pierwszy okres i ile sztuk? Koleżanki mówiły, że nawet już do szpitala warto zabrać ze sobą butelkę, bo w szpitalu niby są "zużyte". Mam już laktator z chicco- naturally me i tam jest butelka w zestawie. Czy któraś z mam ma może tę butelkę i może coś wiecej powiedzieć czy się sprawdziła na początku? :)
Mieliśmy avent natural. W szpitalu gdzie rodziłam dzieci karmione mm używały butelek jednorazowych. Moje dzieci były karmione sposobem mieszanym więc butelek trochę jednak potrzebowałam. Miałam 4-6.Na takie karmienie okazjonalnie albo awaryjne to myślę, że jedna wystarczy.
 
reklama
Dziękuje bardzo za opinie i porady 😊 mamy tą jedną z laktatora i dokupilam jeszcze ta perfect 5 z membarną tez z chicco. Zobaczymy jak się sprawdzą 🙂 wiekszość doradzała na początek dwie dlatego więcej nie kupuje na razie. Glównie sie będziemy skupiac na kp, ale awaryjnie wole mieć na stanie żeby sie nie stresować.
 
Do góry