reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsza ciąża- nurtujące pytania . Pomożecie?

Dołączył(a)
3 Luty 2015
Postów
9
Jestem w pierwszej ciąży. Leci pomalu juz 5 tydzień. Wizyta u ginekologa dopiero 18stego lutego. Ja mam wiele objawów, Co do których nie jestem pewna czy są one całkowicie normalne. Zaczne pd tego, ze czasem chociaż rzadko miewam napięcia / bol w podbrzuszu przypominający ból miesiaczkowy. Ale ustepuje on pi kilku minutach kiedy sie poloze. Czasami mam wrażenie, ze jest związany z zaparciami. Kiedy lekko pomasuje brzuszek i w koncu odejda gazy to bol przechodzi. Kolejna sprawa to pojawily mi sie od wczoraj na wkladce uplawy/śluz w kolorze mlecznym albo jasnozoltym. Nic mnie nie piecze, nie swędzi przy oddawaniu moczu, nie mam przy tym żadnego bólu brzucha. te plamki na wkladce są niewielkie. Ponadto osaostatnio łapie mnie skurcz w kolanie i dzisiaj odkąd wstałam czuje ból w kosci ogonowej. Przed ciążą to sie nie zdarzało. Ale jest to taki na razie umiarkowany bol. Da sie z nim zyc. Nasila sie przy siadaniu na twardym. Najgorsze sa te dolegliwości z bulgotaniem w żołądku i problem z oddaniem gazów jakkolwiek dziwnie to brzmi. No i te uuplawy na wkladce.
 
reklama
Prawie 300 stron :o zanim to przeczytam to do wieczora zejdzie :) Ale dzięki za pomoc. :) Jak znajdę czas to poczytam. Mimo wszystko moze któraś z Was powie cos od siebie? ;)
 
Ból w podbrzuszu "jakby miał nadejść okres" jest normalny tak jak i te upławy.
Gdybyś miała nadal wątpliwości to zadzwoń do lekarza i się go zapytaj. Przecież może odebrać telefon i poświęcić Ci te 2 minuty :)
 
Ja miałam bóle do chyba 3-4 mca, dokładnie takie jak na miesiączkę. Sluz również był, a nawet były krwawienia/plamienia. Swoje przeszłam i swoje się nadenerwowałam, ale na szczęscie dzidzia jest zdrowa :) Mimo wszystko, nie pisze tego abyś olała problem ale abyś się nieco uspokoiła - takie objawy są typowe dla ciąży, ale mimo wszystko najlepiej jakby zbadał Cię lekarz. Zawsze powtarzałam, że lepiej o jedną wizytę za dużo niż za mało. Pozdrawiam!

ps. Bierzesz już jakieś suplementy dla kobiet w ciąży? Kwas foliowy itd? Jeśli tak, to dobrze, jeśli nie, to trzeba je brać.
 
śluzu możesz mieć raz więcej raz mniej, na skurcze weź magnez a na wzdęcia espumisan ale na wizycie się do pytaj w razie
 
ja znow miałam problem z anemią w ciązy, w ogole nie wiedziałam, że to się zdarza. :szok: po tabletkach z zelazem wymiotowałam, dopiero jak zmieniłam na chela ferr odetchnełam z ulgą. Zdecydowanie polecam jak ktos ma wrażliwy żołądek.
 
Im mniej przetworzone produkty tym lepiej. Warto po badaniu krwi skonsultować się z lekarzem prowadzącym i on też doradzi co wprowadzić lub zrezygnować z diety.
 
reklama
Bóle w podbrzuszu są normalne, ale polecam jeść więcej błonnika (owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty), może faktycznie to bardziej problem z trawieniem?
 
reklama
Do góry