reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża potrzebuje kilku porad

Dołączył(a)
10 Październik 2018
Postów
5
Miasto
Kobyla Góra
Hej kochane
Potrzebuje kilku porad poniewaz jestem w pierwszej ciąży (6tydzień) a nic nie znalazłam na forum, albo są wypowiedzi z kilkunastu lat wstecz. Może któraś z mam chętnie podzieliłaby się wiedzą.
Zastanawiam się od samego początku jakie kosmetyki używają kobiety w ciąży bo narazie na półkach w sklepach znalazłam tylko kosmetyki od 4go m-ca ciąży i po ciąży. Wiem od lekarza tyle że nie mogą być z witamina A. Jesteście w stanie podać konkretne nazwy kosmetyków, kremów do twarzy, szamponów, balsamów, odżywek do włosów, mydeł, itp. ?
Czy w tak wczesnej ciązy moge iść do fryzjera, kosmetyczki? (farbowanie włosów, henna brwi, paznokcie hybrydowe)
Czy orientujecie się jaki jest najlepszy szpital, ginekolog, itp. we Wrocławiu. Czy rodzić w prywatnej placówce czy na NFZ?
Czy jeżeli mam do Wrocławia godzinkę drogi to lepiej rodzić tam czy szukać bliżej domu?
I czy w moich okolicach Ostrzeszów, Syców jest jakaś mama na forum, która tutaj rodziła i może podać jakieś info o tutejszych szpiatalach, ginekologach? Mieszkam tutaj od kilku m-cy i nikogo nie znam.
Czy są jakieś produkty których nie powinnam jeść w ciązy, albo takie które powinnam jesc w szczególności?
I na końcu czy jest coś co powinnam wiedzieć jeszce lub czegoś czego nie powinnam robic?
 
reklama
Rozwiązanie
M
@MagdalenaMagdalena z kosmetyków do ciała mogę Ci polecić z rossmanna oliwka dla mam. Skład same oleje.
Co do henny czy farbowania włosów praktycznie nie ma przeciwwskazań. Jednak, trzeba pamiętać że wdychamy chemię, jaka ona by nie była to jest. Ja poleciłabym Ci iść po 12 tygodniu ciąży ;)
Z zabronionych kosmetyków to raczej tylko zabiegi kwasami i właśnie witamina A. W kosmetykach codziennego użytku nie ma takich substancji w składzie, więc spokojnie ;p co dodo fryzjera, henny czy paznokci hybrydowych. Nie ma przeciwwskazań :) z jedzenia zabronione jest spożywanie surowego mięsa, mleka świeżego niepasteryzowanego, surowych jajek, serów pleśniowych (ale można Camembert z Turka bo jest z mleka pasteryzowanego). Polecam buraki, zakwas z buraków, i dietę bogatą w żelazo bo często niestety w ciąży pojawiają się niedobory, lepiej zapobiegać niż leczyć ;) co do reszty pytań to nie pomogę, bo jestem z Krakowa ;) spokojnej ciąży!
 
Z zabronionych kosmetyków to raczej tylko zabiegi kwasami i właśnie witamina A. W kosmetykach codziennego użytku nie ma takich substancji w składzie, więc spokojnie ;p co dodo fryzjera, henny czy paznokci hybrydowych. Nie ma przeciwwskazań :) z jedzenia zabronione jest spożywanie surowego mięsa, mleka świeżego niepasteryzowanego, surowych jajek, serów pleśniowych (ale można Camembert z Turka bo jest z mleka pasteryzowanego). Polecam buraki, zakwas z buraków, i dietę bogatą w żelazo bo często niestety w ciąży pojawiają się niedobory, lepiej zapobiegać niż leczyć ;) co do reszty pytań to nie pomogę, bo jestem z Krakowa ;) spokojnej ciąży!
SUPER! Badzo dziekuje za odpowiedz, duzo cennych informacji :) ;)
 
reklama
reklama
Do góry