reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciaza, solarium, bol brzucha

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
witajcie
Jest to moj pierwszy post na forum.
Jutro spodziewam sie okresu, jednakze test z rana jak i po poludniu wyszedl ppzytywny. 2 blade ale widoczne kreski.
Jednakze strasznie mnie boli brzuch jak na okres, jakby macica, wspomne, ze moje miesiaczki byly dosc bolesne. Ciagle mi sie wydaje, ze dostane okres. Nastepny test zrobie w niedziele rAno. Z obliczen wynika, ze jestem w 4tyg ciazy. Ostatni okres 3 czerwca.
boje sie, ze moze cos sie zlego dzieje i poronie. Nie mam zadnych plamien ani innych objawow procz slabego apetytu. Temp ciala wczoraj 37.1 dzis 36.8.
Czy tez mialyscie takie bole?
Druga rzecz w poniedzialek bylam na solarium, chcialabym jeszcze raz pojsc na 8 min czy opalanie moze zaszkodzic dziecku?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ze solarium zrezygnuj. A bol brzucha w ciazy jak na miesiączkę to normalne oczywiście jeśli nie towarzyszy przy tym plamienie bądź krwawienie!!
 
Farbą bez amoniaku można, inna sprawa jak ty zareagujesz na zapach farby bo może ci się zrobić słabo lub niedobrze
 
Wczoraj rano (29 czerwca) zrobiłam test wyszła bardzo blada kreska, okres powinien być 28 czerwca, ostatni dostalam 30 maja. Miec nadzieję czy nie nakręcac się? Dodam że od tygodnia boli mnie brzuch jak na okres momentami nawet bardzo mocno i już wydaje mi się że dostalam. W niedzielę powtarzam test zobaczymy co będzie mam nadzieję że to będą już dwie grube krechy. Pomóżcie
 

Załączniki

  • 20180629_224221.jpg
    20180629_224221.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 298
Margo ale w czym mamy pomóc? Bardziej czuły test podesłać? Normalne że we wczesnej ciąży jest blada kreska, mnóstwo mam tak miało i ma zdrowe dzieci. W pierwszej ciąży miałam takiego bladziocha, dopiero dziewczyny w pracy mi uświadomiły że tak bywa. Poszłam zrobić beta hcg z krwi i wyszedł 5 tydzień ciąży
 
Ciąża jest przeciwskazaniem do korzystania z solarium a "grzanie" brzucha w ciąży generalnie nie jest wskazane. Bóle brzucha bywają normalne ale czasami są sygnałem zbliżającego się poronienia wiec warto poleżeć, odpocząć, nie nadwyrezac się i ewentualnie wziąść nospe a jak nie pomoże to skonsultować z lekarzem
 
reklama
Absolutnie zadnego solarium.
A brzuch jak na okres w ciazy jeśli nie ma plamienia czy krwawienia to normalne macica rosnie:-) Ona ma kilka gram a do porodu kilo wiec zobacz ile musi urośnac.
Ja czasem miałam takie bole ze spac nie mogłam. Magne b6 pomagal:).
Lekarz mowil tez ze osoby szczupłe bardziej moga to czuc;-)
Farba bez amoniaku:)
 
Do góry