reklama

Pierwsza ciąża

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Marcelina23, 23 Wrzesień 2015.

1. Marcelina23

Marcelina23 Fanka BB :)

Cześć kobietki! Zapraszam do grona osób które sa aktualnie w pierwszej ciąży:) zapraszam do rozmów o obawach, radościach , objawach :)

Ja osobiście jestem w ciazy, nie wiem dokładnie ktory tydzień ale podejrzewam ze piąty (ostatnia miesiączkę miałam 21.08.2015). Jak narazie czuje sie dobrze raz bolą mnie piersi raz nie, no i bolą mnie sutki ale nie az tak super mocno, w terminie miesiączki miałam pobolewanie podbrzusza a teraz tylko ukłucia czasami. No i ciagle bym spała.... Czy to normalne objawy ? Czy za mało?

Strasznie sie martwię ze dzidziuś nie rozwija sie prawidłowo a kolejna wizytę mam dopiero w przyszły piątek...

2. Iza K 26

Iza K 26 Fanka BB :)

Hej:-) jestem Iza mam 27 lat i jestem aktualnie w 1 ciąży tylko nie wiem czy ten temat jest akurat dla mnie bo ja jestem aktualnie w połowie 27 tygodnia:-). Marcela co do Twoich objawów myślę że jest wszystko ok ja nie miałam żadnych oprócz właśnie senności ;-) nic mi nie dolegalo mdłości czy coś nic zero. Jak by nie test to bym nie wiedziała że w ciazy jestem. Pozdrawiam

3. reklama
  4. marcowa 07

marcowa 07 Fanka BB :)

Witaj Iza,
    powiedz mi czy badanie połówkowe, zapewne już miałaś, czy ono jest na nfz, czy jest z nim tak jak z badaniem prenatalnym? Też chciałabym być już bliżej porodu ;) Pozdrawiam!

Hej Marcelina.
    Nie martw się, wszystko jest jak być powinno. Ja też czułam senność, zmęczenie i ból piersi. Jednego dnia nawet przestały mnie boleć i wpadłam w panikę, ale na drugi dzień, czy nawet za dwa dni, znów pobolewały, sutki mnie nie bolały jakoś szczególnie mocno, czasem nawet wcale, czułam się śpiącaaaaa. Pobolewanie było, kłucia też. Jak głupia co chwilę zerkałam na majtki czy czasem jednak okres nie wrócił. Teraz się z tego śmieję. Na pierwszą wizytę poszłam za wcześnie i byłam zła i załamana, bo nawet pęcherzyka widać nie było. Po 2 tygodniach poszłam raz jeszcze i już był pęcherzyk i zarodek :) Także stres jest nie potrzebny, wiem, łatwo mówić, ale taka jest prawda :) uszy do góry!

5. Iza K 26

MMarcowa wiesz u mnie badania wyglądają całkiem inaczej bo mieszkam w UK i tutaj co wizyta to co innego mierzą i badają u dziecka, wiec jest inaczej niż w PL , pierwsza wizyty te to ja miałam gdzieś na przełomie 13/14 tc wiec sama widzisz;-)

6. marcowa 07

marcowa 07 Fanka BB :)

heh, jak już jest jakaś na dalszym etapie ciąży, to albo Uk albo inny kraj (nie PL) ;) spoko :)

7. Iza K 26

MMyślę że najlepiej jak po gadasz ze swoim ginem na ten temat. Na pewno coś ustali i doradzi:-) jak się czujesz ogólnie? Wiesz kogo będziesz mieć? Synka, córkę?

8. Marcelina23

Dziewczyny uspokoilyscie mnie :) bardzo wam dziękuje :) temat dotyczy jak najbardziej każdej z nas a szczególnie ze doświadczenia mam, które sa w bardziej zaawansowanej ciazy sa bardzo cenne.
    Zapomniałam chyba dopisać ze ja mam prawie 23 lata no i mieszkam w Niemczech. Byłam przed terminem miesiączki u gina i nic nie zobaczył na usg wiecie jak sie załamałam, pobrali mi krew i następnego dnia dziwni do mnie gin i mowi ze jestem w ciazy a ze nic nie było widać bo to był dopiero 2,5 tyg ciąża od zapłodnienia .

9. Iza K 26

Mrcelina widzisz! Nie ma co się martwić na zapas:-) choć kobieta w ciąży martwi się o wszystko wiem z własnego doswiadczenia;-) 24 h na dobę myślę o moim synku:tak: teraz już tak bryka ze mnie dziś w nocy obudził kilka razy:-D

10. reklama
  11. Marcelina23

Iza, wlasnie my juz sie chyba bedzie martwiły od poczęcia do śmierci za nasze dzieciaki :) ale masz dobrze, tez bym chciała juz poczuć ze moje dziecko kopie.... Ale do tego czasu jeszcze długo :) kiedy poznałaś płeć dziecka ? I czy jest to na 100% pewne ?

12. Iza K 26

Kochana zobaczysz jak sztuki przeleci i będziesz czuć ruchy:-) coś wspanialego:tak: a o płci dowiedziałam się około 18 tygodnia:-D i tak to jest pewne bo robiłam to badanie w PL a po powrocie do UK pani potwierdzila ze będzie syn:-D

Poleć forum