reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża

Ja z witamin polecam Femibion. Ja osoba z wieczna anemia, po pierwszym porodzie krew mi przetaczali, odkad w drugiej ciazy jem femibion to dopiero teraz a jestem koniec 30 tygodnia spadl mi minimalnie hematokryt, a hemoglobina dalej w normie. :) odnosnie objawoe to sie nie wypowiadam bo ja niestety dalej mdlosci i wymioty :) a jesli wam powiem ze w 13 tygodniu wazylam 47,5kg to sobie mozecie wyobrazic moje poczatki :)
 
reklama
cześć dziewczyny:)

Mnie zaczęło porządnie mdlić gdzieś w 9tc. Przez 3 tyg non stop, nic nie mogłam jeść ale nie wymiotowałam, no może ze dwa razy. W poprzedniej ciąży kiedy poroniłam w 10tc nie miałam żadnych objawów, apetyt mi dopisywał:) Teraz 20tc a ja się czuję super. A witaminy biorę od samego początku.
 
Ja w drugiej ciąży bardzo wymiotowalam, schudłam 6 kg, ale potem do porodu( 35 tydzień) przytylam 25 kg także nadrobilam☺
 
u mnie teraz 9tydz. nie wymiotowałam ani razu ale mdłości i ciągłe zmęczenie to u mnie norma. no i brak apetytu. wiec już 2kg na minusie. a jak już coś zjem to zgaga :( w pracy (8h przed komp) od południa już prawie nie funkcjonuje bo na spanie mnie bierze.
 
Hej, jestem nowym użytkownikiem tego forum Jestem w 14 tygodniu i dziwne jest dla mnie, ze lekarz mi nie przepisał żadnych witamin, jak zapytałam, odpowiedział, ze w Europie żywimy się tak, ze nie muszę brać żadnych witamin, bo jeżeli się odpowiednio odżywiam to w jedzeniu są witaminy.
Czy któraś z Was tez nie bierze witamin? Bądź spotkała się z Taka sytuacja?
 
Hej, jestem nowym użytkownikiem tego forum Jestem w 14 tygodniu i dziwne jest dla mnie, ze lekarz mi nie przepisał żadnych witamin, jak zapytałam, odpowiedział, ze w Europie żywimy się tak, ze nie muszę brać żadnych witamin, bo jeżeli się odpowiednio odżywiam to w jedzeniu są witaminy.
Czy któraś z Was tez nie bierze witamin? Bądź spotkała się z Taka sytuacja?
ja bralam kwas foliowy i olimp gold vit mama.. i pozniej zelazo bo anemie mialam
 
Hej, jestem nowym użytkownikiem tego forum Jestem w 14 tygodniu i dziwne jest dla mnie, ze lekarz mi nie przepisał żadnych witamin, jak zapytałam, odpowiedział, ze w Europie żywimy się tak, ze nie muszę brać żadnych witamin, bo jeżeli się odpowiednio odżywiam to w jedzeniu są witaminy.
Czy któraś z Was tez nie bierze witamin? Bądź spotkała się z Taka sytuacja?
Polskie zalecenia wyraźnie mówią o tym, że suplementacja kwasem foliowym, witaminą D(do maja) kwasami DHA jest zalecana, a żelazem, magnezem w przypadkach gdy występuje anemia bądź częste skurcze:) Nie są zalecane ŻADNE multiwitaminy czy preparaty wieloskładnikowe a szczególnie z witaminą A. Hiperwitaminoza jest groźna zarówno dla matki jak i dziecka. Multiwitaminy są dla pacjentów z niedoborami stwierdzonymi przez lekarza na podstawie badań lub dietetyka na podstawie wywiadu żywieniowego.
Mam nadzieję, ze pomogłam:)
 
reklama
reklama
Do góry