reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza klasa a nauka języka

reklama
mój też chodzi na angielsk, wybraliśmy empik school bo sporo znajomych mam tam swoje dzieciaki wysłało i chwaliły. Widzę ze synek szybko łapie słówka, ciągle coś mi opowiada i sama też staram się go przepytywać zeby utrwalać to czego się nauczył
 
Moje dzieci 10 i 8 lat od roku uczą się dwóch języków.
Z uwagi iż wyjechaliśmy do Austrii są zmuszeni uczyć się niemieckiego który de facto samoistnie im wchodzi bo w szkole tylko w tym języku się porozumiewają.
W szkole do tego mają angielski który też w postwawowym słownictwie mają opanowany.
Myślę że im wcześniej tym lepiej.
Najmłodsza moja latorośl która w czwartek skończyła 2 tyg bedzie od początku praktycznie uczyła się w dwóch językach. W domu polski a od roku pójdzie do żłobka gdzie będzie uczyć się w języki niemieckim.
 
Moim zdaniem dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języków . W dzisiejszych czasach znajomość minimum 1 języka to podstawa - i nie chodzi mi o język polski :) jest naukowo potwierdzone , że dzieci najlepiej uczą się języków Kiedy są młode Dlatego warto zapisywać je na różnego rodzaju lekcje
 
Zgadzam się, że dzieci powinny mieć styczność z językiem obcym od najmłodszych lat. Wiadome, że nie będą od razu mówić płynnie ale ważne jest żeby się osłuchały języka obcego. Mój syn co prawda uczy się już w szkole angielskiego i bardzo to lubi. Postanowiliśmy więc w tym roku wysłać go na wakacje na kurs językowy. Nosiliśmy się z tym już jakiś czas ale wydawało nam się że jest za mały. Jednak o dziwno na takie kursy można wysłać już pięciolatka. Mój syn ma 9 lat. Jakby kogoś zaciekawiła taka opcja to można więcej poczytać na obozy-jezykowe.com
 
Zgadzam się również z tym, że nauka języków powinna być od najmłodszych lat. Dzieci szybko chwytają i będzie im lżej w późniejszym czasie. Moja córka idzie do szkoły od września do klasy z rozszerzonym angielskim - będzie miała 9h tygodniowo angielskiego.
 
Ja bym posłała dziecko na jakieś zajęcia językowe, które łączą ze sobą zabawę (dużo zabawy) i rozmawianie po angielski. Umiejętności komunikacji są najważniejsze, a dziecko w szkole będzie pogdaniać z pisownią.
 
reklama
Jak sadzicie, kiedy najlepiej poslac dzieciaka na nauke jezyka ? Moj syn wlasnie poszedl do szkoły i nie chce go nadmiernie obciazać, ale im szybciej tym ponoc. Sama nie wiem i sie zastanawiam. Angielski niby w szkole ma byc, ale wiadomo jaka jakosc nauki w rejonowkach...



Co sadzicie? Poslac na dodatkowe lekcje?

Jeżeli dopiero idzie do szkoly to dalabym mu jeszcze troche czasu, moze zaczynajac z nim jakies podstawy samodzielnie w wolnych chwilach. Moim zdaniem dziecko powinno miec czas na zaklimatyzowanie sie w szkole i bycie dzieckiem, 3-4 klasa wydaje sie idealnym momentem do zaczecia angielskiego na powaznie.
 
Do góry