reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza miesiączka po poronieniu

Wanilia89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Luty 2018
Postów
294
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące pierwszej miesiączki po przebytym poronieniu. Wiem, że to może być bardzo indywidualna sprawa, ale czy były jakieś duże różnice od tych miesiączek przed poronieniem?
Ja zawsze miałam bardzo bolesne i dość obfite miesiączki ( w zasadzie obfite były 2 pierwsze dni a później to już krwawienie było małe), często poprzedzone kilkudniowym plamieniem. Natomiast przed wczoraj dostałam pierwszej miesiączki po przebytym poronieniu. Również poprzedzało ją plamienie, ale wczoraj krwawienie było tak obfite, że po prostu mnie zalewało. Cały dzień przeleżałam w łóżku bo nawet pójście do toalety sprawiało, że "leciało po nogach". Nie miałam natomiast żadnych bóli a zwykle nie obejdzie się bez silnych leków przeciwbólowych.
 
reklama
Tak może być - macica się jeszcze oczyszcza.
To nie znaczy, że kolejne @ będą też takie obfite. U mnie pierwsza @ była bardziej obfita niż krwawienie po zabiegu.
 
Ja też tak miałam. Samo poronienie było z minimalnym krwawieniem, natomiast pierwsza miesiączka to zastanawiałam się czy to jeszcze miesiączka czy krwotok. Kolejna już była normalna. A co do bolesnosci to u mnie po pierwszej ciąży miesiączki stały się prawie bezbolesne więc zakładam że po poronieniu też się tak może organizm zmienić.
 
Tak może być - macica się jeszcze oczyszcza.
To nie znaczy, że kolejne @ będą też takie obfite. U mnie pierwsza @ była bardziej obfita niż krwawienie po zabiegu.
Ja też tak miałam. Samo poronienie było z minimalnym krwawieniem, natomiast pierwsza miesiączka to zastanawiałam się czy to jeszcze miesiączka czy krwotok. Kolejna już była normalna. A co do bolesnosci to u mnie po pierwszej ciąży miesiączki stały się prawie bezbolesne więc zakładam że po poronieniu też się tak może organizm zmienić.

Właśnie u mnie krwawienie przy poronieniu też nie było zbyt duże. Mam nadzieję, że kolejna będzie normalna bo gdyby tak miało być co miesiąc to...
 
pierwsza miesiaczka po poronieniu byla najgorsza w zyciu. Bylam w pracy i max co godzine lecialam zmieniac tampon maxi. Balam sie powrotu do domu, czy mnie nie zaleje po drodze, albo nie zemdleje. Do tego ba prochach bylam, bo bol noe do zniesienia.Druga tez byla obfita, ale juz mniej od trzeciej zaczelo sie normowac, po pol roku staly sie mniej obfite i bolesne niz przed poronieniem, a teraz znowu od 3miesiecy nie mam miesiaczki :)
Takze spokojnie, lepiej niech sie dokladnie wszystko oczysci. Tylko idz jeszcze na usg za jakis czas upewnic sie ze.wszystko jest ok :)
 
reklama
Czyli wychodzi na to ze dość często ta pierwsza po poronieniu jest bardzo obfita. Ja też prawie całą paczkę podpasek wczoraj użyłam. Miałam zamiar dzwonić dziś do ginekologa ale widzę ze stopniowo się uspokaja.
 
Do góry